Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w nadbrzuszu


Gość Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Moje problemy zaczęły się około 3 miesiące temu, silnym bólem brzucha i wizytą w toalecie, wziąłem 3 węgle i mi przeszło, jednakże od tego czasu cały czas miałem wrażenie że muszę iść do toalety. Zrobiłem 3 x USG w różnych gabinetach i badania krwi amylaza, próby wątrobowe, cukier, żelazo słowem komplet wszystko OK, gastroskopia i kolonoskopia nie wykazała większych zmian słowem również wszystko OK. Ponieważ brzuch bolał mnie cały czas dostałem skierowanie do szpitala gdzie została wykonana trójfazowa tomografia komputerowa jamy brzusznej wraz z kontrastem ( trzustka jednorodna, uległa jednorodnemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu, wątroba nie powiększona, nerki prawidłowe )która również nie wykazała zmian patologicznych, markery nowotworowe CEA i CEA 19 również CEA = 0, CEA-19 poniżej 3. Badania na grzyby, lambile i pasożyty wyszły również OK. Stolec na trawienie OK Brzuch jednak boli mnie nadal w mostku czasem pod lewym żebrem, czasem pod prawym, czasem wokół pępka, głównie na środku jakby zaraz pod mostkiem. Stolec mam dziwnie jasny, czasem z resztkami pokarmowymi, zwłaszcza nasionami. Lekarze podejrzewają również celiakię. Bardzo proszę Pana doktora o radę co powinienem zrobić dalej, jakie badania wykonać, czy może dać sobie spokój i zepchnąc to wszystko na nerwicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od dwóch tygodni bolą mnie dolne prawe żebra. Od dwóch dni ból a raczej kłucie promieniuje do nadbrzusza środkowego. Myślałam, że może to wątroba, ale podobno nie daje ona takich objawów. Co to może być? Doktor dwa tygodnie temu powiedział że to może być neuralgia, ale dlaczego zaczął boleć mnie brzuch? Dodam, że mam problemy ze spaniem - nie mogę leżeć na żadnym boku, jedynie na brzuchu. Nie mam biegunki, wymiotów, ani gorączki. Brzuch jest miękki, a ból zlokalizowany jedynie w prawej części. Niedawno robiłam badanie O.B. - wyszło 13jedn/h. Czyli chyba nie ma stanu zapalnego. Poza tym jestem mniej więcej w 3 tyg. ciąży. Czy jest Pan w stanie stwierdzić na czym polega mój problem? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi napisać co się dzieje bez bezpośredniego badania. Być może konieczne będą dodatkowe badania np. USG jamy brzusznej. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący. Prawdopodobnie to jednak neuralgia nerwów obwodowych mogąca nawet przechodzić z okolicy żeber na powłoki brzuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze, od długiego czasu boli mnie w lewym nadbrzuszu. Uczucie pojawia się w różnych czesciach dnia. Nie jest to ból. Ból czasem pojawia się jak jem, czasem po jedzeniu, czasem jak jestem glodny. Nie ma znaczenia też co jem. Jest to takie cos jakby gniecenie w lewym podbrzuszu. Czasem czuję jakby połączeniu przełyku w żołądku. Ból nie występuje jak spie w nocy lub w dzień. Zauważyłem, że po alkoholu ból się zmniejsza. Może to być zjawisko, że jestem rozluźniony i *znieczulony*. Wczoraj np zjadłem sniadanie i od razu zaczelo mnie cos meczyc w lewym nadbrzuszu. Sciskac i ugniatac. Natomiast na wczorajszy obiad zjadłem 2 ogromne talerze obiadu, które poprawiłem sporoą ilością ciasta i nic mi nie dolegało i czułem się dobrze. Czy to może być jakiś rak żołądka lub końca trzustki? Czego to może być patologia? Czy konieczna jest gastroskopia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo czesto bola mnie obydwie strony zeeber dolnych zoladek prawa strona jak lezy watroba poprostu az pali w nadbrzuszu gozej jak leze w ustach jakos dziwnie codziennie rano wypluwam bezbarwna galaertowata wydzieline mam usuniety woreczek juz kilka lat jak mam emcje lek natychmiastowe bieguni mam 60 lat i bardzo nerwowy tryb zycia to wszystko mnie wykancza boje sie gdzies jechac ze sie cos stanie czasami jak mam spokuj i diete nic mi nie jest stwierdzone choroby to niedoczynnosc tarczycy refluks cukrzyca od 2 lat rzs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×