Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy i podłużny guz pod pachą


Gość łucja

Rekomendowane odpowiedzi

Być może to powiększony węzeł chłonny. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, aby Pani została dokładnie zbadania (głównie chodzi o badanie sutków). Taki powiększony węzeł chłonny może być spowodowany odczynem zapalnym lub też (bardzo rzadko) zmianami przerzutowymi nowotworowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem jakies dwa tygodnie temu wyczulam pod pacha guza,po kilku dniach sie zmniejszyl ale jest nadal wyczuwalny,dodatkowo czuje jak od niego wychodza dwie twarde,podluzne i proste kreski(tak jakby to byly bardzo twarde zyly).Mam zamiar wybrac sie z tym do lekarza ale troche sie boje.Prosze moze ktos sie orientuje co to moze byc?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Prawdopodobnie to powiększony węzeł chłonny w silnym odczynie zapalnym (być może reakcja na miejscowe zakażenie skóry - często pod wpływem golenia pach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z guzem pod pachą, kilka lat temu pojawił się po raz pierwszy i utrzymywał się przez ok. rok. Miałam robione USG, z którego trudno było cokolwiek odczytać i lekarz nie mógł dokładnie stwierdzić co to może być, podał tylko wielkość ok. 2cm długości i 1,5cm szerokości, i zaproponował badania krwi, czy przypadkiem nie jest to powiększony węzeł chłonny. Takowe badanie odbyłam kilkakrotnie i w krwi nie była zwiększona liczba leukocytów, ani nic co mogłoby wskazywać na stan zapalny. Nagle guz sam znikł i teraz po ponad roku pojawił się ponownie, tak samo duży i z tymi samymi objawami, badanie krwi wykonałam ponownie i znowu nie wykazało stanu zapalnego, przy dotykaniu go czuję drętwienie całej ręki i lekki ból. W tej chwili guz jest od ok.3miesięcy. Prosiłabym bardzo o pomoc i jakieś nakierowane do jakiego lekarza powinnam się udać i co zrobić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga. Prawdopodobnie to powiększony węzeł chłonny na skutek odczynu zapalnego. Jeśli goli sobie Pani pachy to prawdopodobnie doszło do zakażenia małej ranki po goleniu co często przejawia się powiększonym węzłem chłonnym. Po zbadaniu chirurg wyjaśni Pani obecną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam po zabiegu ginekomasti na zebrach dwa równolegle paski jakby żyły naciagnie te. Gdy się rozciagam są bardziej widoczne są napięte i wyglądają jak ścięgna jakieś. Czytałem że to twardzina linijna ale dziwne że akurat po operacji . Co to może byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×