Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie pod prawym żebrem


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat i miałam ostatnio robione badanie na helicobacter po przez pobieranie krwi.Test wyszedł dodatnio miałam 2 plusy lekarz przepisał mi Metronidazol 2x2 Amotaks Dis 2x1 Flucofast 1x1 Helicid 20 na czczo i przed spaniem Ranigast ponieważ miałam nudności i kwaśno w buzi (czyli refluks żołądka)...skończyłam brać antybiotyki i przez dwa dni odczuwałam kłucie pod prawym żebrem(co promieniuje na plecy) na początku troszkę niżej niż żebra a potem pod samymi żebrami (pod piersią)... ból nie był tak silny że mnie np. skręcało ale był odczuwalny kilka razy w ciągu dnia i nawet po przebudzeniu...Teraz mam żółty osad na języku i czuje jakby na nim coś było-przy gardle(ostatnio miałam nawet zajady) poszlam do lekarza i przepisał mi SEPTOSAN i LEWITAN z drożdży piwowarskich jak narazie to mi nie pomoga bo dalej mam osad i czuje cos na języku :( kilka miesięcy wcześniej odczuwałam kłucie po prawej stronie brzucha na przeciwko pępka po zrobieniu USG wyszło że wszystko jest w porządku tylko na nerce był torbiel (ból też był odczuwalny z tylu pleców)lekarz powiedział że możliwe że ten torbiel zasłonił i że pod nim jest jakiś kamień...przepisała mi lek na kamienice nerkową po dłuższym czasie bóle mi przeszły.Chciałam dodać że ten ból był odczuwalny prawie w całej stronie prawego brzucha(nieraz odczuwałam pieczenie) raz niżej raz wyżej i także pod tym prawym żebrem tak jak jest to teraz.. gdy sie kładłam spać czułam jakby coś tam było i mi przeszkadzało wtedy musiałam sie położyć inaczej...strasznie się tym wszystkim martwie bo lekarze przepisują mi mnóstwo leków a ja co jakiś czas coś mam :( w dzieciństwie przy oddawaniu stolca łapały mnie nieraz straszne bóle że aż musiałam zaciskać zęby i mnie skręcalo niestety mama mi powiedziała że też tak nieraz ma i że to nic poważnego(dlatego nic z tym nie zrobiłam) :( dodatkowo kiedyś przy oddawaniu stolca na papierze była krew i na stolcu śluz...przy tym musiałam wyciskać gazy...(co zdaża mi sie nawet teraz lecz zadko(wymuszanie gazów))poszłam do lekarza wsadził mi palec w odbyt i przepisał leki...po wizycie wróciło wszystko do normy robiłam normaly stolec i niestety nie brałam tych leków :( teraz oddaje stolec codzienie lub co 2 dni...czy powinnam zrobić gastroskopie?bardzo sie tego badania boje :( nie wiem czy to co napisze ma jeszcze cos z tym wspolnego ale podczas robienia EKG wyszly mi jakieś szmery pielegniarka mi dala kroplówkę i jakś tabletke ale dalej te szmery byly wizyte u kardiologa mam dopiero na 23 grudnia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Powinien Panią zbadać inernista i od góry do dołu prześledzić wszystkie dolegliwości. Niestety zbyt mało tu informacji na podstawie, których można by powiedzieć więcej. Być może bóle brzucha wywołane są zmianami w nerce i potrzebna jest dokładniejsza diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam od kilku dni mam kłucie z prawej strony i do tego bóle!dzis rano załatwiłam sie bez problemu ale po stolcu pojawił sie śluz z krwia!martwie sie tym i jutro postaram sie pujsc do lekarz.ale co to moze byc?mam nadzieje ze nie RAK!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smutna

Ja mam to samo, bol utrzymuje sie juz kila miesiecy, alat z miesiaca na miesiac sie podnosil a lekarze mowili ze normy nie przekracza wiec jest ok. bylo usg ktore nic nie wykazalo badania w normie ale ja i tak wiedzialam swoje bo intuicja mi podpowiadala ze cos jest nie tak z watroba az w koncu alat przekroczyl norme i podjeli dzilanie, jakby nie mozna bylo wczesniej to bym sie nei meczyla tyle :( zrobili badanie na hbv dna niestety wynik wyszedl pozytywny. Teraz czekam na wizyte i na dalsze instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam okresowe kłucia pod prawym żebrem i czasami ból przechodzi do tyłu nad prawą nerkę,a czasami w okolicę żołądka.Ból ten pojawia się często jak siedzę np.przed komputerem i jestem lekko pochylony w prawą stronę.Co dziwne,że jak to miejsce/bolące/ lekko pomasuję ból ustępuje.Ustępuje też jak przeciągnę się do tyłu z podniesieniem prawej ręki.Badanie USG nic nie wykazało za wyjątkiem torbiela na prawej nerce.Lekarz rodzinny obmacał mnie w tej okolicy i nic nie powiedział, co mnie trochę zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę się z tym zgodzić.28lutego miałam silne wymioty z powodowane użyciem leku p/bólowego,następnego dnia pokazały sie dreszcze, gorączka i silny ból stawów i mięśni i ból pod prawym żebrem-lekarz stwierdził,-grypę wirusową-zlecił leki i leżenie w łóżku przez 3 dni. Niestety popołudniu gorączka doszla do 39,6*C i ten ból zjadłam tylko -przez cały dzień 1 kromeczkę chleba z masłem.....i baaardzo dużo herbaty ...dzisiaj od rana też tylko jedna kromeczka i temperatyra 38*C-39,2*C. Więc pytam się gdzie to zaleganie pokarmu w żołądku??? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×