Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Diagnoza guza przysadki mózgowej


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałam tutaj wcześniej na temat krwistej wydzieliny z sutka rocznego chłopca.Mam jeszcze takie pytanie na czym polega badanie żeby sprawdzić czy nie ma guza przysadki mózgowej ? i czy to może być wykonane od razu czy trzeba leżeć w szpitalu ? I jeszcze jak robie synkowi okłady z wody i sody bo tak słyszałam ze mozna robić jak cos jest z piersiami to jak robie okłady przez 2 tyg to później na ubranku nie ma śladu krwi przez około miesiąc i później wraca.synek ma teraz rok,zaczeło sie to jak miał 7 miesiecy a jak miał 3 miesiace to mial robione rtg i tomogr.komp.głowy z podejrzeniem wstrzasu mózgu to czy by wtedy mogło tego guza wykryc przy okazji wtegy gdyby był czy ten guz mógł sie zrobic dopiero pozniej ? byłam z synkiem u endokrynologa dzieciecego i lekarz stwierdził ta wydzieline z powodu wysokiej prolaktyny i nic w tej sprawie nie podjal dalej wiec nie wiem co mam robić czy prywatnie takie badanie przysadki moge zrobic gdzies w szpitalu ? Teraz synkowi nie robie okładów i z tej jedne na ubranku wydziela sie krew a z drugiej piersi całkowicie przestało lecieć nawet po scisnieciu nic nie wypływa czyli z tej jednej całkowicie ustało.a jakie są w ogóle objawy tego guza przysadki bo z synkiem wszystko ok tylko ta wydzielina jednej z piersi.Bardzo proszę o odpowiedz bo nie wiem gdzie się juz udac z dzieckiem i co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby stwierdzić zmiany w przysadce najczęściej wystarczające jest TK mózgu ewentualnie poszerzone o NMR. U dziecka takie badanie może wymagać hospitalizacji (uśpienie dziecka, aby nie poruszało się w czasie badania). Guz przysadki wydzielający hormony może być tak mały, że praktycznie nie zostanie w ogóle wykryty i może powstać w każdym okresie. Jeśli guz przysadki byłby duży dawałby tez inne objawy np. zaburzenia widzenia, bóle głowy. W przypadku podwyższonego poziomu prolaktyny stosuje się leki. Jednak o ich włączeniu musi zadecydować endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×