Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W piersi ognisko, torbiel i zmiana torbielowata


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 32 lata. Rok po rok urodzeniu dziecka (2004) trafiłam do onkologa, gdyż wyczułam w lwej piersi guzek. Po wykonaniu usg dr stwierdził, że nic się nie dzieje i przez dwa lata dwa razy do roku jeździłam na kontrolne wizyty. Guzek przemieszczał się z godz. 8, 12 na 2, 4, raz miał 5mm raz 10 i tak wkoło. Od dwóch lat znajduje się na godz.5. W tym roku bardzo się wystraszyłam(choć dr nadal mówi, że nic się nie dzieje), gdyż orzymałamtaki wynik: piersi o utkaniu gruczołowym. W piersi lewej (godz.5), owalne, hypoechogeniczne ognisko wielkości ok. 7mm, obraz pośredni śr.1, poza tym na godz. 2 policykliczna torbiel wielkości ok. 11mm-printy. W piersi prawej na godz. 11 policykliczna zmiana torbielowata z przegrodami wielkości ok. 11mm, na godz. 1 okrągła torbiel śr. ok. 3 mm-printy. Węzły chłonne pachowe niepowiększone. Czy faktycznie nic się nie dzieje i nic nie powinno się ruszać. Zaczynam się się bardzo denerwować, gdyż to coś ciągle jest (wizyta dopiero za rok). Bardzo proszę o odpowiedź i poradę czy mam czekać czy też zmienić lekarza. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz zmian w sutku sugeruje proces zwyrodnienia torbielowatego sutków. Nie zwiększa ten proces zbytnio prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworu. Można się jednak zastanowić nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej największych zmian celem pogłębienia diagnostyki, a także w pewnym stopniu leczenia (opróżnienia torbieli przez co się one po prostu zapadną). O wszystkim musi jednak zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Mama 37 lat i wyczułam guzek w piersi prawej. Zrobiłam usg piersi i mam nastepujacy opis. Dół pachowy prawy bez zmian limfoadenopatycznych . Gruczoł piersiowy prawy o miszanej budowie gruczołowo-tłuszczowej w przeważajacej części jednak tkanka tłuszczowa. W kwadracie zewnetrznym dolnym na godz. 8.00 zmiana o charakterze torbielowatym bezechowa, dobrze odgraniczona , o wym. 5x10x12mm. Okolica zabrodkowa-prawidłowa. Dół pachowy bez zmian limfoadenopatycznych. Sutek lewy o budowie mieszanej z przewagą tkanki tłuszczowej bez zmiam ogniskowych. okolica zabrodakowa prawidłowa. Proszę mi doradzić co z tym zrobić? Nie byłam jeszcze u onkologa i czy wizyta jest koniczna , czy to jest już nowotwór? Dodam jeszcze , że mam torbiel na prawym jajniku i czy to może mieć zwiazek z piersią. bardzo proszę o odpowiedz ponieważ bardzo paniikuję. Z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ,ze trzeba iść do onkologa dla łasnej pewności aby potem nie mówić ,ze poszłam za późno :( sama mam skierowanie do onkologa .Faktycznie boję się ale jak tzreba to lepiej iść niż czekać. pozdrawiam wszystkie nie zdecydowane. Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam 23 lata wykryto u mnie guzek lity o wym ok. 30mm w prawej piersi na godz 3:00 i kilka dużo mniejszych w lewej. Wiem ze to jest duży guz! 7 miesięcy temu robiłam to usg. konsultowałam się z dwoma lekarzami, jeden z nich stwierdził ze trzeb zrobić biopsję i wyciąć jednak oznajmił że to zmiany gruczołowe i nic strasznego! zaś drugi doktor stwierdził także, ze to nie jest nic poważnego lecz muszę to kontrolować! Chciałam zapytać czy muszę to wyciąć natychmiast? zaczyna mi on przeszkadzać i coraz częściej obawiam się że może to się zmienić w coś poważnego! boję się samego zabiegu i blizny na środku piersi! proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Ja też mam w lewej piersi torbielkowatą strukturę, ma ok. 3mm. Znajduje się na wysokości otoczki brodawki sutka. Wykryto go u mnie pod koniec 2011 r., niedługo idę do lekarza ginekologa i nie wiem, czy nie dostanę skierowania na onkologię. Dodatkowo boli mnie ta pierś i czuję czasem jakby kłucie w niej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka torbieli w obu piersiach (wiek24 lata) oraz trzy guzy ,jeden pod sutkiem który ma trzy gęstości reszta nie wiadomo gdyz onkologia nie ma finansów na leczenie pacjentów... nie wiem co robic i do kogo się udac nikt nie powiedział czy to grożne... czy też nie . Pan doktor był mocno nie zdecydowany pierw chciał usunąć guza lecz potem się rozmyślił piersi bolą czasami mocno ,trudno jest zasnąc więc jeśli macie możliwość to moja rada: Wyciąc ten shit zanim coś się zmieni te zmiany bardzo szybko zmieniają swą strukture ja mam nadzieje że trafie do kogoś kto mi to zlikwiduje bo zaczyna to być cholernie uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum internetowym o witaminie b-17 oraz o niekonwencjonalnych metodach leczenia nowotworow w Meksyku i Niemczech.Przeczytaj ksiazke pt. Swiat bez raka oraz Terapia metaboliczna wit. b-17.Moja zona wyleczyla sie z krwawiacych guzow macicznych pijac tylko lecznicze wino gronowe z dodatkiem kiwi aronii i czarnej porzeczki .Wino robione na miodzie. pila to wino 3 razy dziennie po 70 gram przez okres 1 roku.Kilka dni temu w czasie kontrolnej wizyty lekarz pytal kto przeprowadzal zabieg =to mial byc juz 3 zabieg- .Wprost nie do wiary ze wino a wlasciwie witaminy*antyutleniacze *pierwiastki i inne antykancerogenne substancje zawarte w tym winie tak wzmocnily system obronny organizmu ze nowotwor sie zresorbowal.Duzo czytajcie zdobywajcie nowa wiedze -RAK JEST WYLECZALNY. a z guzowtorbieli i cyst mozna sie smiac jak np.ze szkorbutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 18 lat. W moim przypadku to jest tak: mam guzka małego , przy dotyku przesuwającego się.. Podobno mam Go od urodzenia, tak stwierdziła moja Mama, podobno też jak byłam mała to lekarze mnie badali (onkolog) i niby wtedy wszystko wporządku.. Ale czasami pobolewa , więc to mnie nie cierpliwi. Nie robiłam jeszcze żadnych badań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×