Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel nasienna najądrza a torbiel jądra


Gość polak

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas Usg wykryto u mnie torbiel na jądrze i radiolog powiedział że nic strasznego. Urolog obejrzał jądro i nie znając jeszcze wyniku usg też uznał że to torbiel, a moje usg tylko go w tym utwierdziło. Tyle tylko że napisał że to torbiel nasienna najądrza gdyż wydawało mu się że to się *porusza*.na najądrzu. Jednak jestem na 100% pewien że to jest na jądrze i się na pewno nie porusza. Co powinienem zrobić.? Czy fakt iż zmiana jest na jądrze wyklucza taką torbiel, czy w takiej postaci też może się ona pojawić?? i jeśli tak, to czy też jest ona niegroźna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiele w jądrach czy najądrzach to zmiany łagodne wymagające zazwyczaj tylko obserwacji. Proszę zaufać urologowi on na pewno wie dobrze co Panu dolega i co to za torbiel. Prawdę powiedziawszy nie ma to istotnego znaczenia czy torbiel leży w najądrzu czy w jądrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż bardzo dziękuje za odpowiedź, po prostu ten *twór* jest bardzo twardy, choć mały i trochę się bałem że mogła nastąpić pomyłka w diagnozie, tym bardziej że ostatnio bardzo mi wzrosło owłosienie i zmniejszyła się ilość spermy, a tkanka tłuszczowa *zmalała * kosztem mięśni (na co urolog nie zwrócił uwagi), stąd moje obawy. A czy wie doktor czym w takim razie to może być spowodowane, gdyż jak powiedziałem urolog *nie podjął* tego tematu twierdząc że na pewno nie od mojej zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel, gdy jest wypełniona płynną wydzieliną może być bardzo napięta dlatego jest twarda. Co do zmian sugerujących zaburzenia hormonalne można wykonać badanie poziomu testosteronu we krwi. Oczywiście o tym badaniu musi zdecydować lekarz prowadzący (dobrze by było skonsultować się jeszcze z endokrynologiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×