Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany guzkowe wątroby


Gość ANETA

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 33lata i martwię się swoim stanem zdrowia.od 3 lat lecze się naonkologi z powodu guzków wątroby w chwili obecnej stwierdzono u mnie również chorobę crohna na podstawie kolanoskopi,wciąż mam dolegliwości związane z bólem brzucha i brzuch jest tak wydęty że wyglądam na 5 miesiąc ciąży przyjmuje lek budenofalk 3mg.waga moja to 56kg która się zmienia raz chudne za chwile tyje w badaniu mr wątroby ogniska hiperintensywne w obrazach umiarkowanie i silnie t2-zależnych o charakterze zmian litych ulegających silnemu wzmocnieniu kontrastowemu w fazie tętniczej segment 4b/5 o wym.45/35mm.segm.4a o wym.27/19mm. segment 7 o wym.8/8.5mm. obraz odpowiadać może zmianom litym o charakterze fnhktóre należy różnicowania z innymi mniej prawdopodobnymi zmianami litymi.w razie utrzymujących się wątpliwości klinicznych do rozważenia weryfikacja cytologiczna bądz histologiczna. w części tylnej trzonu th7 okrągłe osteosklerotyczne ognisko o śr.4mm. o charakterze łagodnym podobne ognisko widoczne w trzonie kręguth6 o wym.3mm.lekarz prowadzący twierdzi że nic takiego się nie dzieje ja natomiast bardzo się martwie bo skąd te bóle i co badanie to zmian jest więcej na początku były tylko na wątrobie kolanoskopia 2lata temu też była prawidłowa lekarz rodzinny zaproponował mi że da mi skierowanie do kliniki bo nie można tego tak zostawić nie wiem co robić proszę o jakąś porade co jest z moim organizmem że są takie zmiany.w 2003r.usunięto mi guza który był w podbródkowej części ciała wynik łagodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musi Pani znaleźć się pod stałą opieką ośrodka klinicznego w zakresie gastroenterologii i być może także hepatologii - zmiany w wątrobie raczej nie mają podłoża nowotworowego (nie pomogą tu raczej onkolodzy lecz specjaliści w zakresie chorób wątroby). Leczenie tych schorzeń jest problematyczne, długotrwałe i może być mało efektowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuje za porade.chciałam tylko zaznaczyć że ja leczyłam się w poradni hepatologicznej i lekarz prowadzący skierował mnie do onkologa ponieważ stwierdził ze on nie jest w stanie nic więcej zrobić wyniki wątroby są prawidłowe. mam jeszcze jedno pytanie czy takie guzy wątroby się usuwa operacyjnie?pytam ponieważ bóle czasami wymioty dają mi tak w kość że najchętniej bym poddała się usunięciu tych zmian żebym mogła normalnie funkcjonować,mimo młodego wieku na okrągło jestem zmęczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmiany guzowate są rozsiane a takowe są nie usuwa się ich, gdyż trzeba by usunąć całą wątrobę (bez wątroby nie da się żyć). Trzeba się podporządkować zaleceniom lekarskim i być pod stałą kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×