Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Helicobacter pylori IgG 5,01 U/ml


Gość jola

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałam test na Helicobacter pylori, ponieważ wcześniejsza gastroskopia, wykonana bardziej w kierunku celiaki ( której jak się okazało nie mam) wykazała nadżerki krwotoczne, stąd moje pytanie czy to poważna liczba bakterii w organiźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli norma jest do 0,9 IU/ml to jest to bardzo zawyżony wynik. Skoro były nadżerki w żołądku włączyłbym leczenie w kierunku eradykacji Helicobacter pylori. O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Ja mam taką prośbę,dostałam wyniki gastroskopii lecz prosiłabym o interpretację...Linia Z na grznicy fałd żołądkowych. Wpust od góry bez zmian, w inwersji lekko nieszczelny. żołądek podatny na insuflację powietrza. Test ureazowy wydano pacjentce (+) i mam też pytanie co do tego testu. Czytam właśnie, że do wyniku pacjenci maja dołączone jakieś IgH ?jA MAM TYLKO ,ŻE JEST DODATNI ! Z gory dziękuję za udzielenie informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałam tę bakterię może nie miałam tak strasznych bóli ale miałam bardzo mocno obłożony język białym nalotem i niczym nie mogłam tego wyczyścić.Był obolały i piekący.Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego a ten mnie bardzo szybko wyleczył.Przez 7 dni brałam 2 antybiotyki KLABAX i DUOMOX a przez 2 tygodnie CONTROLOC.Już w czwartym dniu biały nalot z języka zniknął przestał bolęć i piec.Język stał się czyściutki i różowy.Naprawdę bardzo polecam.Obyło się bez wizyty u gastrologa do którego są długie kolejki.oczywiście najpierw musiałam zrobić gastroskopie.Badanie bardzo nieprzyjemne ale można się z tego wyleczyć bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wyleczona

Jeśli czujesz biały nalot na języku i w całej jamie ustnej , a w dodatku odczuwasz bóle brzucha to masz tą bakterię *helikobakter pyroli * . Aby przekonać się czy masz tą baktkrię kup w aptece (koszt około 25 zł) test do badania *helikobakter pyroli * Jeśli wynik okaże się dodatni postaraj się przez kilka dni zjadać suszoną żurawinę ( można ją dostać w każdej Biedronce w 100 g torebkach - jeśli zbyć zasuszona zalej odrobiną ciepłej wody nie wrzącej ) na śniadanie na czczo - na obiad - i na kolację . Bakteria nie cierpi żurawimy - bedzie uciekać z żołądka przewodem pokarmowym do ust - stąd odczujesz zwiekszony nalot w ustach . Wtedy zastosuj dodatkowo dzem z żurawin - biorąc małe ilości i trzymaj tak długo w ustach aż dzem rozpusi się i bierz kolejna porcję dzemu . Jeśli będzie Ci za słodko przerwiń kuracje na jeden dzień . Potem znów kolene dni powtórka z żurawiną . Powodzenia - sprawdzona metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wyleczona

Zapomniałam jeszcze napisać , że po skonczonej kuracji - koniecznie pij przez kilka dni wywar z siemienia lnianego - życie to bezcenny dar . Powodzenia wyleczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez choruje na ta bakterie i juz raz sie leczyłam ale bakteria powróciła . a kuracja trwala az dwa tygodnie i nie wiem o mam dalej robic poniewaz jestem uczulona na pencyline i nie moge brac duomoxu a chcila bym nadal sie leczyc moze ktos zna dobry sposób na ta cholerna bakterię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od dłuższego czasu czuję się fatalnie,mój żołądek nie pracuje tak jak powinien,mam bóle brzucha czasami biegunkę i wymioty,na języku biały nalot i nieprzyjemny zapach,jestem osłabiona.Miałam robioną gastroskopię ale wszystko wyszło dobrze,następnie poszłam do lekarza ale on stwierdził że wszystko jest ok,moim zdaniem nie jest ok skoro nadal żle się czuję.Proszę poradżćie co mama robić Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w trakcie leczenia tego swinstwa ....:( mam nadzieje ,ze siedmiodniowa kuracja antybiotykowa pomoze .... Aneta zasiegnij porady innego lekarza ! Te wszystkie objawy ,ktore wymienilas wskazuja na H.pyroli .Sprobuj z suszona zurawina ,ktora poleca *wyleczona * pewnie warto ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, około 10 lat temu jako dziecko miałam tą bakterie, brałam leki, zrobiłam badanie kontrolne i okazało się,że bakterii już nie ma. Po kilku latach wróciły dolegliwości żołądka.Lekarka twierdziła,że to nerwy, stres.Lecz wiedziałam,że nie od tego mnie boli, tylko coś jest nie tak. Ostatnio miałam atak nagłego,m bardzo silnego bólu.Dostałam zastrzyki i pomogło.Wciąż jednak wydawało mi się,że z moim żołądkiem jest coś nie tak. Kupiłam w aptece test na helicobacter. Wyszło,że bakteria jest. Poszłam więc do mojej lekarki,a ona na to,że te testy są niewiarygodne.Poprosiłam o skierowanie na gastroskopie.Nieprzyjemne badania,ale da się przeżyć, nie ma co panikować. I na badaniu wyszło,że jest bakteria oraz refluks żołądka.Dostałam Duomox, Cotroloc i Klabax. Dzisiaj jest 4 dzień jak biorę leki i czuję się okropnie. Dzisiaj co prawda już o niebo lepiej, bo odstawiłam klabax.Po tym leku czułam się strasznie, nudności, bezsenność,uczucie gorzkości, którego już nie mogłam znieść,i okropny ból żołądka. Lekarka powiedziała,że nie ma innego zamiennika na ten lek. I jak tu pozbyć się tej bakterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×