Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Splenomegalia IV


Gość Pozdrawiam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pozdrawiam

Witam mam pewien problem byłam dwa razy u hematologa stwierdził chora wątrobę wykluczył mi tylko HCV a morfologia coraz gorsza,pokazałam mu usg a tam śledziona 173 mm lewy płat wątroby powiększony.Byłam u lekarza od chorób wątroby i powiedział mi ze to nie wątroba a krew chora dostałam skierowanie do kliniki hematologii ale przez tego lekarza mnie nie przyjęli na oddział wiec trafiłam na oddział hepatologiczny.Okazało sie ze jestem po mononukleozie dostałam antybiotyk.Na dzień dzisiejszy mam Splenomegalie IV - Śledziona wyczuwalna w połowie odległości między pępkiem a dołem biodrowym lewym i ma 220 mm a ten hematolog nawet leków mi nie dal i nie zbadał szpiku do tego mam małopłytkowość.w sierpniu miałam 103 tys płytek we wrześniu 89 w październiku 79 a dziś 51.Co mam zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pani być pod ścisłą opieką hematologiczną. Śledziona jest bardzo znacznie powiększona i co za tym idzie czynnościowo pobudzona przez co poziom płytek krwi jest bardzo niski (śledziona niszczy płytki krwi). Taka sytuacja może być wskazaniem do operacyjnego usunięcia śledziony. jednak co do operacji musi zadecydować o tym hematolog. Może niech Pani może skontaktuje się jeszcze w tej sprawie z innym ośrodkiem hamatologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pozdrawiam

a mam jeszcze jeden problem w wypisie ze szpitala mam napisane hepatosplenomegalia z uszkodzeniem wątroby i pancytopenią.Także już 3 lekarz mi mówi o leczeniu się w poradni chorób wątroby a z tylu pisze ze mam się zgłosić do poradni chorób wątroby za dwa miesiące żeby zrobić alt,Ast,ggtp-ja już nie wiem co robić??sama już nie wiem a gorzej się czuje z dnia na dzień boje się ze mi się coś stanie.Alt mam 58,Ast 82,GGTP-146,Trójglicerydy 573 z sierpnia.pan kierownik od usg powiedział ze niektórzy maja tak podwyższony alt,Ast-bo taka natura.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pozdrawiam

a przy wirusach wątroby alt Ast wynoszą 5 tys.marskość odpada HCV nie mam żółtaczki nie mam-co to jest??moim zdaniem to od śledziony wszystko i wątroba idzie w parze i najprawdopodobniej jeszcze będę musiała wątrobę leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×