Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyjęcie odłamanej kości przy operacji obojczyka


Gość DAREK K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry mam pytanko !!czy chirurg po miesiacu odkladania operacji na bojczyk-oczewiscie usprawiedliwiając to że lepiej jest by zrosło sie samoistnie niż za pomoca operacji - mial prawo w trakcie jej wykonywania wyjał ze mnie czesc odłamanej kosci tz.2 cm., (które to było pęknięte wzdluż) i zespolic pozostale jej czesci w lini prostej tz . płytką LCP i śrubami bez zachowania jakiej kolwiek symetri względem prawego -zdrowego obojczyka Teraz wyglada to dosc dziwnie niesymetrychnie i co za tym idzie nie zbyt estetycznie !!!!!!!! ROZPOZNANIE - Złamanie wieloodłamowe obojczyka lewego ZASTOSOWANE LECZENIE - 79.391 dodam jeszcze ze operacja odbyła się 30 10 09 Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepraszam ale czy mogę prosić o podanie bliższych informacji co pozwoliło chirurgowi zrobic tak a nie inaczej w moim wypadku ????!!! ponieważ w moim rozumowaniu to ów chirurg poprostu zje.... robotę i czuję sie z owym brakiem symetri bardzo zle -przestaję lubic swoje ciało !!! -jesli tak moge to nazwać hyy moje odczuci to tak jak by np jezdzić ładnym czarnym autem i pomałej kraksie w serwisie firmowym wstawili mi do owego auta szare drzwi bo im tak pasowało !!! Dlamnie poprostu nie wypał !!! i dla tego chcę to zjawiskowe podejście chirurga blizej zrozumieć !!!! z góry dziękuję za szerszą odpowiedz !!! POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, aby leczenie zabiegowe takich zmian w obojczyku zakończyło się całkowitym przywrócenie prawidłowych funkcji kończyny dolnej. Estetyczne walory raczej odsuwa się na dalszy plan. Niestety czasami się tak zdarza, że wykonując zabieg leczący dochodzi do zmian kosmetycznych i to znacznego stopnia (np. po otwarciu brzucha zostają czasami bardzo duże blizny co jest następstwem normalnego gojenia tkanek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×