Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele okołokorzeniowe i inne zmiany kręgosłupa


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Czypowinnam decydować się na operację torbieli przy takich zmianach? Czy to one dają taki sygnał bólowy? W ostatnim czasie towarzyszy mi także ból prawej nogi. Jest to ból punktowy, ale dotyka całej nogi.Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego uwidoczniło niewielkiego stopnia skrzywienie lewo-wypukłe odcinka L z rotacją. Na poziomie przestrzeni m/kreg. L3/L4 uwidocz.niewileką wypuklinę typu buling moedelującą worek oponowy oraz przylegającą w obrębie otworów m/kręg.do korzeni nerwów rdzeniowych, bez ich ewidentnego ucisku. Centralny wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie wynosi ok.17 mm, w.czołowy jest prawidłowy. Dehydratacja oraz obniżenie wys.krążka m/kręg. L5/S1. Sygnał i wys.trzonów kręg.lędź.w granicach normy. Stożek końcowy rdzenia położony na wys. L1. Na poziomie S2 po prawej str.widoczna duża torbiel okołokorzeniowa o śred. 14 mm i po str.lewej torbiel tego samego typu o średnicy 8 mm. Szer.obramowań kostnych kanału kręg.w pozostałym odcinku lędźw.w granicach normy. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawachm/kręg.z przerostem więzadeł żółtych. Proszę mi pomóc, do kogo powinnam z tym pójść. Mam 53 l i nie mogę podjąć żadnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magda 38 lat

Jestem dwa lata po operacji kręgosłupa. W rezonansie też miałam opisane torbiele i wypuklinę modelującą worek oponowy. Zoperowano w moim przypadku tylko wypuklinę natomiast torbieli nie ruszali. Ja zdecydowałam się na operację gdy już nie mogłam chodzić bez kul, leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×