Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieprzyk w miejscu blizny po wycięciu brodawki


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałam wycinaną brodawkę i wynik histopatologiczny był następujący: Naevus pigmentosus dermalis. Czyli z interpretacji lekarza zwykły pieprzyk. Niestety zaraz po zdjęciu szwów zauważyłam małą kropeczkę na bliźnie która lekko się powiększyła i okazało się że to następny pieprzyk i że trzeba go usunąć.Po usunięciu dostałam następujący wynik histopatologiczny: *Utkanie skóry z obecnością barwnika w komórkach warstwy podstawnej naskórka oraz rozplemem tkanki łącznej pod naskórkiem oraz ogniskowymi naciekami zapalnymi z komórek limfoidalnych.* Co najgorsze w miejscu tej blizny znowu wyrósł malutki pieprzyk taki jak ten ostatni wycięty. Bardzo proszę o interpretację wyniku ponieważ dostałam go od pielęgniarki a sama nie bardzo wiem co wynik oznacza. I jeszcze pytanie dlaczego znowu coś się pojawia w tym miejscu? Czy to normalne że po raz drugi po wycięciu na bliźnie pojawia się malutki pieprzyk? Bardzo prosze o odpowiedź bo zaczynam się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik histopatologiczny sugeruje powstanie znowu zmiany typu znamiona barwnikowego (tzw. pieprzyk) w bliźnie po poprzednim zabiegu. W chwili obecnej byc może znowu powstało nowe znamię barwnikowe. Niestety zapewne będzie konieczny następny zabieg i to bardziej rozszerzony (poszerzenie granic zdrowych tkanek, wycięcie dokładne starej blizny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Czyli nie ma jakich kolwiek zmian nowotworowych czy przednowotworowych bądz jakiś powikłań??? Ja właśnie miałam dokładne wycięcie (poszerzenie granic zdrowych tkanek, wycięcie dokładne starej blizny). Przy pierwszym zabiegu miałam wyciętą brodawkę, miałam tylko 1 szew a potem pojawil się pieprzyk na bliźnie, więc został wycięty z poszerzeniem granic zdrowych tkanek, tym razem aż 4 szwy. Niestety sytuacja znowu się powtarza mimo starannego wycięcia tej blizny z marginesem!!! Czy to będzie się wciąż powtarzało jestem młoda i nie chciałabym mieć jeszcze większej blizny niż mam teraz, ale oczywiście jeśli to ma zagrażać mojemu zdrowiu to będę musiała podjąć decyzję.Mam tylko jeszcze pytanie czy można coś zrobić aby sytuacja juz po trzecim zabiegu sie nie powtórzyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×