Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i pieczenie języka


Gość wiola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niewierzykonowałom

Ja prawie rok miałam pieczenie w jamie ustnej. Prawdopodobnie zaraziłam się czymś u dentysty . Stosowałam solcoseryl, baikadent, trascodent, nalewkę czosnkową, 6 tygodni nystatynę, płukanki z olejku mirrowego i herbacianego, dentosept,septosan, siemię lniane i wiele innych specyfików. Nic nie pomagało aż w ubiegłym tygodniu nazbierałam pokrzywy na pobliskiej łące, którą pokroiłam i około 40 surowych pokrojonych drobno liści dodałam do sałatki. Ponieważ wydawało mi się że jest trochę lepiej, zjadłam dodatkowo w całości z 5 całych surowych listków pokrzywy. Pokrzywa poszczypała mnie w język i przez cały dzień odczuwałam mrowienie języka-takie jak przy poparzeniu pokrzywą, ale to i tak było lepsze niż pieczenie z którym walczyłam prawie rok. Widząc poprawę, kolejnego dnia kilka razy przeżuwałam po 2-3 listki pokrzywy a dodatkowo zaparzyłam 2 szklanki naparu. Zjadłam też trochę liści które zalałam wrzątkiem, zanim dobrze się zaparzyły. Codziennie widziałam lekką poprawę. Dziś jest już tydzień jak spożywam pokrzywę w różnej postaci i nie mogę uwierzyć że nie czuję żadnego pieczenia języka i błon śluzowych w buzi. Postanowiłam podzielić się bo wiem jakie to wielkie cierpienie i umęczenie. A to nic nie kosztuje, bo teraz pokrzywa rośnie w lasach, na łąkach i wszędzie można ją spotkać. Jeśli komuś pomoże to proszę o rozpowszechnienie tej informacji. Koncerny farmaceutyczne ukrywają prawdę o ziołach ponieważ w bezpieczny sposób mogą wyleczyć nas z wielu chorób. Kiedyś słyszałam takie stwierdzenie że jeśli jest jakaś choroba, to w przyrodzie jest na nią lekarstwo, tylko trzeba go znaleźć. Ja odwiedziłam wielu lekarzy i nikt nie umiał mi pomóc. Tak naprawdę oni umieją leczyć grypę, której się nie leczy, ale to nie ich wina. Tak ich nauczyli. W medycynie nie chodzi o to żeby ludzi wyleczyć, tylko żeby ich leczyć. Wtedy biznes u lekarzy i farmaceutów się kręci. Zrozumiałam że tak naprawdę nikomu nie zależy na naszym zdrowiu i jeśli sami o nie nie zadbamy inni dla kasy je zniszczą i nikomu powieka nie zadrży. W mojej rodzinie nie było ani jednego przypadku wyleczenia z poważnej choroby. A w Chinach kiedy lekarze strajkowali przez rok umieralność w tym czasie spadła o 30%. Więc przy pomocy pieniędzy których nie wydacie na lekarzy w przypadku problemów zdrowotnych, postarajcie się znaleźć lekarstwo dla siebie- bo ono jest. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do : Pani Krystyny, Pana Rafała i Pani Genowefy. Po tym jak dawno tu byłam widać ze dałam sobie spokój - a nie ,ze jestem ozdrowiała. Niestety nie U mnie bez zmian - jest tak jak bylo Piecze język,piecze podniebienie,pieka usta - dolna warga. Nie mogę jeść ciepłych potraw,parzą mnie w policzki,język.Nie moge - ale jem oczywiscie - ziemniaków,czy gotowane czy smazone,piecze i tak.Pomidory i inne warzywa.Szkoda klawiatury by tu to wszytsko wy[isac.Piecze po wszystkim - ciągle i nieustająco.Z braku siły pogodzilam sie z tym-boli i koniec.W kazdej torebce nosze tubke nawilzajacej oliwkowej masci i smaruje nia usta notorycznie cały dzien.Jak nie posmaruję - *ciągną*jakby skóry brakowało na ustach.Język mam geograficzny i zawsze mnie piekł po zjedzeniu pomidora czy ketchupu ale matko - jak jak bym chciala wrocic do takiego pieczenia.Teraz boli i piecze non stop. Jedyne co dowiedzialam sie to to (sama prywatnie robilam badanie krwi i testy u prywatnego allergologa ) ze jestem uczulona na nikiel. nie sposób jednak wyeliminowac go z diety - z garnków w których sie gotuje,z rur w których płynie woda.... Z resztą podchodzę do tego dosc sceptycznie. Mam metalowe dwa mostki - nikiel jest pod porcelaną i kazano mi go usunąć.... nie zrobilam tego gdyz koszt mostka bez niklu to kosmos. Tak wiec uwierzcie mi Panstwo - męczeę sie z tym juz 3 lata - tyle minie za 2 miesiace.3lata... Zero poprawy,zero ulgi,zero pomocy.Nabija sie lekarzom kieszenie od kasy a oni eksperymentuja przepisując za kazdym razem inną maść,płukankę i rozkładaja rece. Zaciekawiła mnie natomiast informacja tu w komentarzach o jodynie ? Tylko ze ja bym wolała wiedziec jaka jest przyczyna tego pieczenia - nazwana przez laryngologa stomatodynią...... Brak mi sil niestety - boje sie ze nie opuści mnie to już do konca życia...mam 42 lata pozdrawiam cierpiących ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KATARZYNA

Przez 5 m-cy miałam piekący język,podniebienie i suchy kaszel.Objawy nasilały się przy kontakcie z zapachami.Życie stało się koszmarem.Pulmunolodzy ,alergolodzy i nic.Pomógł mi dopiero ginekolog przepisując hormony.Diagnoza-zanik błon śluzowych na skutek zmian hormonalnych(mam 51 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam ten problem piekący język i czuje tak jakbym na nim miała jakieś zgrubienia raz piecze, raz szczypie, slyszałam zę na choroby języka jest dobra przytulia powinna złagodzić dolegliwości, musze ją wypróbować.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposób nadtlenek wodoru czyli woda utleniona Trzeba pić 3 razy dziennie do jednej czwartej szklanki od herbaty wlać wodę nie gazowaną i do tego dolać z 10 kropli wody utlenionej i pić pół h przed posiłkiem albo 1.5 h po posiłku i tak 3 razy dziennie Nie jest to mój wymysł lecz rosyjskiego profesora medycyny który w ten sposób leczy od dawna można sobie o tym poczytać w necie Mi pomogło pieczenie ustaje i język normalnie wygląda a pije to dopiero piąty dzień gdzie z tym problemem walczyłem ponad sześć lat Spróbować warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bozenna

Mam ten sam problem . Radzę udać się do dobrego dentysty . Poprosić o pokrycie lakierem podniebienne powierzchnie zębów przednich . Następnie zastosować ozonowa i laserowa terapie . Z leków stosuje tylko płukania chłodnym naparem z rumianku i szałwi. Oczywiście żadnego alkoholu , pokarmów gorących i kwaśnych w trakcie kuracji . Po6 seansach jest prawie ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem trwa rok z piekącym językiem badań przeszłam /prywatnie/ od groma , testy alergiczne . grzyby . wymaz z gardła . badanie błony śluzowej,ALAT,ASPAT , KREW , CRP ŻELAZO , TSH , OB, ZAPALENIE WIRUSOWE WATROBY, IGE , HELIKOBAKTER.ASO,odwiedziłam 3 laryngologów w koncu ttrafiłam do psychiatry , który stwierdził , ze to depresja przepisał mo tritico cr i xsanax 0,5 lecze sie od marca a pieczenie pozostało jestem zdruzgitana i bezradna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim przypadku ból i pieczenie języka wywołuje nadkwasota żołądka, refluks( na początku Helico bakter, teraz wyleczony, ale żołądek juz mam zjechany). .Też chodziłam pół roku po lekarzach( z koszmarnym bólem), bez rezultatu. Aż trafiłam na lekarza od chorób jamy ustnej. Biorę wtedy leki zobojętniajace kwas żołądkowy. Dużą ulgę przynosi płukanie jamy ustnej mielonym siemieniem lnianym( ok. 2 łyż. na szklankę). Żadnych płukanek typu: jodyna, płyny odkażające!!!! Żadnych: pomidorów, cytrusów,mielonej kawy( piję rozpuszczalną z mlekiem), słonych i pieprznych potraw, chipsów ( aż do wyleczenia). Życzę zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie grzybica. Doradzam płukanie sodą, ale takie dłuższe i picie sody dwa razy dziennie rano i wieczorem. Łyżeczka sody zalana gorącą wodą. Można poczekać aż wystygnie lub dolać zimnej i wypić. Koniecznie na pusty żołądek.  Jeść można dopiero po około godzinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×