Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonstrukcja czaszki w odcinku ciemieniowym oraz potylicznym


Gość prozac

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwa rekonstrukcja czaszki w odcinku ciemieniowym oraz potylicznym? wiąże się to z tym, że chorowałem na krzywicę i mam zniekształcone kości (wypukły ciemień, płaska potylica). Jest możliwość redukcji tych defektów? słyszałem o protezach codubix ale nie wiem dokładnie na ile, i do czego konkretnie służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protez Codubix stosuje się w traumatologii i neurochirurgii.Trudno powiedzieć /nie widząc/jakie są zniekształcenia czy jest potrzeba rekonstrukcji.Są określone przyczyny do takich zabiegów/wypukła ciemień,płaska potylica,nie kwalifikują/medicusW wyjątkowych sytuacjach są refundowane,ale nie licz na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem, ale czy w ogóle takie operacje są przeprowadzane, czy to *normalne*? czy mogą wystąpić jakieś komplikacje? czy to w ogóle jest skomplikowana operacja? wiem, że nie mamy tutaj zdjęć zniekształcenia, także dyskusja przebiega teoretycznie. i zasadniczo, gdzie mogę zasięgnąć więcej porad na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.damian.pl/neurochirurgia-cennik.html http://www.dbc.wroc.pl/Content/2112/204_Czep.pdf http://www.lovimedic.com.mx/craneocab.asp Jestem po plastyce czaszki. Miałem ubytek czaszkowy w potylicznej części czaszki. Operacja to za duże słowo w śród działań neurochirurgicznych. Zabieg był szybki i bez komplikacji(około 1 godz.). Ja miałem ubytek pourazowy. Jeśli chcesz niszczyć strukturę czaszki na rzecz płytek codubix*owych z powodów czysto estetycznych to pomyśl najpierw o bezpieczeństwie. Płytka codubix*owa nie ochroni Ci mózgu przed ewentualnym urazem tak jak kość czaszki. Na dzień dzisiejszy, 4 miesiące po wstawieniu płytki codubix*owej, zapada mi się ona *-musisz się liczyć i z takim ryzykiem* bez wątpienia -mojego- powodem zapadania się płytki był źle wykonany zabieg jej wstawienia. Liczba 8 szwów, którymi ją przytwierdzono do kości czaszki jest za mała przy ubytku 78 x 27 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! płytka codubix, którą mi założono zapadła się z jednej strony, czy w związku z tym są jakieś skutki uboczne? konieczna jest kolejna operacja czy można normalnie funkcjonować z takim *defektem*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powodem zapadania si płytek codubix ,jest to że w naszym kochanym kraju niczego nie mogą nam zrobić porządnie tak jak to robią na zachodzie , byle by tylko jak najtaniej , a co będzie dale to już nikogo to nie obchodzi , wiem to po własnym przykładzie , nie tak dawno bo rok temu miałem wypadek w Grecji pourazowe uszkodzenie mózgu w szpitalu w Atenach usunęli mi dwa ostre krwiaki , po prawie dwu miesięcznym pobycie w szpitalu zaproponowali mi wstawienie protezy kości czaszki w technologii jak to nazwali 3D którą jest wykonywana na zamówienie w Szwajcari . Niestety ale muszę prawdopodobnie z tej propozycji zrezygnować ze względu na to że nie miałem ubezpieczenia i za wcześniejszy pobyt w szpitalu muszę zapłacić 11 tyś euro , z tego powodu zgłosiłem się na neurochirurgię do PSK4 w Lublinie i tu przeżyłem szok , bo zaproponowali mi protezę Codubix i to nie nawet 3D tylko jakomś uniwersalną którą jak to określili docinają w czasie zabiegu , ludzie kochani w jakim my żyjemy kraju , to w takiej zadłużone Grecji , obcokrajowcowi potrafią zaproponować coś konkretnego , a u nas własnemu obywatelowi , co !!!!!!!!!!!!! proponuję się wszczepienie jakiegoś dziadostwa , z nie wiadomo jakim skutkiem wizualnym i zdrowotnym , bo dziadów nie stać nawet na zamówienie protezy na indywidualne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie gódźcie się na te codubixowe płytki. Mi wstawili takową i już dzień po operacji widziałem że ksztalt głowy zupełnie nie odpowiada temu co było wczesniej. Wygląda to jakby wstawiana płytka była rozmiaru M a ja mam łeb XL więc łata na dziurze w czaszce wygląda jak grubas w zaciasnej koszulce. Nie minely 3 tygodnie od zabiegu a płytka zapadła się na głębokośc ok 2 mm (dalej jest ściśle przytwierdzona do kości aczkolwiek widac dokladnie gdzie została wstawiona poprzez załamanie skóry). Naprawde broncie sie przed tym syfem jak tylko mozecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×