Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 26 lat, ok. 2miesięcy temu miałem operowaną prostą przepuklinę pachwinową prawostronną. Przepuklina dała się odprowadzać, była wąska, prawie zeszła do moszny. Operacja wykonana w CSK Katowice na Medyków. Na ranie, szwie od jakiegoś czasu ukazało się zgrubienie, rana jest czerwona (miejsce szycia), Zgrubienie jest półmiękkie, wyczuwa się pod zgrubieniem powłoki brzuszne i ścięgna. Byłem na kontroli. Chirurg podejrzewał, że zgromadził się płyn pod szwem, więc igła ósemka i ukłucie nisko na szwie. Płynu nie było, strzykawka nic nie wciągła. Chirurg stwierdził, że może tłuszcz się odkłada w tym miejscu, kazał robić ciepłe okłady. Mija dziś trzeci dzień od ukłucia i w miejscu ukłucia wychodzi, pojawiła się kolejna powłoka, błona taka wyścielana następna powłoka brzuszna. Po ściśnięciu rany powłoka znika, a na pierwszej warstwie, na brzuchu widać, że skóra się lekko rozeszła. Patrząc wyżej rana robi się bardziej czerwona, wygląda w niektórych miejscach jak też by miała puszczać skóra, taki efekt przetartej skóry i lekko się pojawia coś co jest pod pierwszą warstwą. Proszę o pomoc? Co zrobić, gdzie się udać. Z tej dziurki, która się zrobiła wypłynęła mała ilość brązowej mazi, teraz nie leci. Przyłożyłem rivel gel. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi konkretnie doradzać bez badania. Trzeba by jeszcze raz wybrać się na kontrolę do chirurga. Może trzeba użyć maści z antybiotykiem jeśli występuje stan zapalny. W przypadku przerosłej blizny można zastosować żele z silikonem (np. Veraderm lub Dermatix). O stosowaniu maści lub żelów powinien zadecydować po badaniu chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×