Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie pod lewym żebrem i ból lewej łopatki


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 57 lat, od pewnego czasu mam częste kłucia pod lewym żebrem,ból lewej łopatki, promieniujący do lewej ręki,mrowienie lewego kciuka.oprócz tych dolegliwości mam mdłości często kończące się wymiotami, częste biegunki,zgaga,odbijanie treścią pokarmową, ból w przełyku.Czasami w nocy budzi mnie ból ściskający w dołku podsercowym, przechodzi po wypiciu szklanki wody.badania morologia,usg,mocz,prawidłowa.Kręgosłup-zwężenie tarcz międzykręgowych,torbiel zwyrodnieniowa w barkowym końcu lewego obojczyka i wguzku większym kości ramiennej lewej. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste kłucia pod lewym żebrem,ból lewej łopatki, promieniujący do lewej ręki,mrowienie lewego kciuka są spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa i stawu barkowego. Takie objawy wymagają konsultacji neurologicznej i być może leczenia rehabilitacyjnego. O tym zadecyduje neurolog. Objawy związane z przewodem pokarmowym należy najlepiej skonsultować z gastroenterologiem. Mogą one świadczyć o patologii w zakresie przełyku, żołądka i/lub dwunastnicy. Być może konieczne będzie wykonanie gastroskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie bóle typu neuralgicznego czyli związane z samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych. Takie bóle wymagają tylko doraźnego zażycia leków przeciwbólowych, czasami bardzo skuteczne są leki uspokajające. Aby jednak wykluczyć inne poważne schorzenia przejawiające się takimi dolegliwościami jak Pani opisuje trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, aby Panią zbadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cierpiaca

ja tez mam bol lewej reki bol przeszywajacy az do palcow.nie moge podniesc wysoko ramienia a przy tym mam bole w klatce piersiowej.prosze o pomoc czy to jest zwiazane ze mam na kregu c5 ostry ostrofit ktory nieznacznie uciska worek oponowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

straszny bol lewej reki,cierpniecie palcow od kciuka do malegho palca,szczegolnie nasilajacy sie w nocy. Leki p.bolowe na krotko pomagaja zasnac ale za godzine znowu silny bol. Musze polozyc sie na podlodze i wykonuje cwiczenia rozciagajace ale to tez na krotko pomaga. Nawet gdy trzymam telefon 5 min. zaczyna bardzo bolec i dretwiec lewa dlon i palce.Co zrobic?Jak sobie pomoc jeszcze skuteczniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×