Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lita zmiana ogniskowa w macicy


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Bardzo proszę o interpretację wyniku badania USG jamy brzusznej, a dokładnie co oznacza wykryta zmiana, która została opisana w następujący sposób *po prawej stronie macicy, widoczna owalna, lita zmiana ogniskowa o wymiarach 8,5x6,5x7,5cm. Echostruktura zmiany niejednorodna. Widoczne unaczynienie. Lewy jajnik w normie. Prawy jajnik niewidoczny. Wnioski: Tu narządów rodnych*. W połowie czerwca br miałam wykonane USG i wtedy nie wykryto żadnych zmian, a ponadto pod koniec lipca miałam wykonane USG ginekologiczne i wtedy również wszystko było w porządku. Dodam że od kilku miesięcy ogólnie źle się czuję tzn mam bóle brzucha coraz trudniejsze zaparcia a przy tym straciłam 22 kg. Precyzując stwierdzenie coraz trudniejsze zaparcia mam na myśli konieczność wykonania lewatywy , ponieważ inaczej nie ma mowy o wypróżnieniu. taki stan ma miejsce od trzech tygodni. Wiem że konieczna będzie ponowna wyzyta u ginekologa, ale jestem zaniepokojona faktem, że tak nagle pojawiła się ta zmiana i jaki związek z tym faktem mają zaparcia. Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienie co oznacza lita zmiana ogniskowa o echostrukturze niejednorodnej i widocznym unaczynieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis USG nie wyjaśnia w sposób zasadniczy czym może być ten guz. Zmiana opisywana jest w okolicy macicy, poza tym nie uwidoczniono prawego jajnika. Może ten guz to właśnie zmieniony jajnik wraz z przydatkami (lity, unaczyniony i niejednorodny, gdyż połączony z sąsiadującymi tkankami np. jelitem grubym dlatego są zaparcia). Musi Pani ponownie skontaktować się w tej sprawie z ginekologiem. Może zajść potrzeba wykonania TK jamy brzusznej. Objawy związane z przewodem pokarmowym też są niepokojące - jesli wykluczy się guza wychodzącego z narządów rodnych należałoby wykonać diagnostykę jelita grubego (np.kolonoskopia). O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...pare dni temu zaowazylam spuchnieta prawa str podbrzusza.Wyglada to troche jakbym polknela jajko w calosci i usidlilo sie w tym miejscy-jest widoczne.Nie jest twarde i nie boli przy doktyku.Czuje tyklo jakby cmilo mnie w tym miejscu.Delikatny bol o jednolitym stanie.Wiem, ze mam problemy z zaparciami i z zalatwianiem.Bylam na konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu i podstawowe badania mam za soba.Ustabilizowala sobie stan zalatwiania i raz dziennie sie zalatwiam, a w najgorszym przypadku co dtugiwidocznego prawego dzien.Bylam wczoraj zrobic USG i diagnoza-brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd...diagnoza usg-brak wiodocznego prawego jajnika i z lewej str zgrubiala scianka macicy.Lekarz zasugerowal ze wyglada to na poronienie.Nie mialam pojecia o ciazy i nie robilam nic, co mogloby wprawic mnie w stan wyrzutow sumienia.Z wynikami mam udac sie do mojej pani gin i powtorzyc badanie usg jak tylko skonczy mi sie miesiaczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×