Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz wątroby a podwyższone Gamma, ASAT, ALAT i cholesterol


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe o udzielenie mi wskazowki co mam robic i czego to sa objawy czy moze jest to guz kiedy mam podwyzszone Gamma-114, ASAT-47,ALAT-107 oraz cholesterol-237! Przed pobraniem krwi bylam na czczo ale 3 dni pod rzad bralam polopiryne S poniewaz choruje na serce(mam LBBB oraz zapalenie miesnia sercowego).Czy to moglo miec wplyw na wyniki?? Zaznaczam ze prawie 4 lata temu szczepilam sie przed zabiegiem na zoltaczke. Chce jeszcze raz wykonac sobie wyniki krwi. Mam 32 lata i nigdy nie chorowalam na watrobe ani nikt w mojej rodzinie.Bardzo prosze o pana spostrzezenia na temat moich wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należałoby powtórzyć badania po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, bezmięsnej i bez leków (nawet aspiryna może mieć wpływ na te wyniki) i używek. Oprócz tych badań można by dodatkowo wykonać jeszcze poziom bilirubiny, aktywność fosfatazy alkalicznej i wykonać wszystkie frakcje cholesterolu (nie tylko całkowity). O tych badaniach musi zadecydować lekarz prowadzący. Dopiero wtedy będą wiarygodne wyniki i będzie można coś konkretnego więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poziom bilirubiny wynosil 0,38mg/dl. Hemoglobine mialam ok bo 13,1 g/dl. Jutro ide powtorzyc wyniki ale nie ukrywam ze jestem zaniepokojna tym stanem gdyz mnie boli pod prawym zebrem ale moze to juz jest na tle nerwowym. dziekuje za porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×