Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kregosłupa po laparoskopii woreczka żółciowego


Gość Jola z Częstochowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jola z Częstochowy

Witam. tydzień temu miałam wykonaną laparoskopie woreczka- został usunięty. Od 3 dni urzymuje sie ból kręgosłupa na wysokosci usunietego woreczka. Dodam ze wczesniej byłam osobą aktywną-praca, dziecko... czy te bóle mogą mieć związek z przebyta operacją i jak można temu zaradzic. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Renata z W-wy

Witam, miałam podobne bóle. Teraz zmniejszyła się ich częstotliwość (jestem 26 dni po laparoskopii), ale jeszcze się pojawiają, na krótko co prawda ale są. Na początku wzięłam środek przeciwbólowy ( tylko raz), potem już samoistnie bóle ustępowały... Zdrowia życzę i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola z Częstochowy

Czekam właśnie może ustąpiom. Jak wstaje z łóżka to nie moge sie wyprostować. taki ból jakby łopatki było związane. przy każdym ruchu i chodzieniu też boli. Przy próbie wyprostowania również. Nie jestem z tych co panikują szybko ale te bóle stają się uciążliwe. Może chodzi o to żeby sie rozruszać? jakie leki można po takiej operacji przyjmować. tabletki? zastrzyki? może jakieś nazwy?? w razie czego do jakiego lekarza sie udać? do pierwszego kontaktu?chirurga? czy ortopedy? Dziękuje za tak szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji zabiegu jest pani przypisana do lek.chirurga/nie jest potrzebne drugie skierowanie/z leków Pyralginum/lepsze sa czopki, ale mogą byc w tabletkach /Normalne codzienne ruchy są wystarczające.Stosowane środki znieczulające przestały już działać,dlatego pojawiły sie bóle,po ok tygodniu powinno byc lepiej,Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola z Częstochowy

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Jestem ciekawa czym te bóle mogą być spowodowane? Czy to jest naturalne po takich operacjach , czy to przez to ze człowiek po operacji jest osłabiony i jest bardziej wrażliwy na wszystkie bóle? czy można było tego uniknąć? Przypuszam że to jest jak z dietą - indywidualne zachowanie organizmu- że jednych boli a drugich nie. Mam racje? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem 9dni po laparoskopii pęcherzyka żółciowego i od 6 doby strasznie boli mnie kręgosłup, tak że nawet w nocy nie mogę spać. za kilka dni idę na kontrolną wizytę do chirurga i mam nadzieję , że coś doradzi, bo nawet leki p/bólowe nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosna Ewa

Witam, jestem 4 dobę po laparoskopii. Rany goją się dobrze natomiast dokucza mi od 3doby bardzo silny ból kręgosłupa lędźwiowego. Mam też wzdęty brzuch i jeszcze się nie wypróżniałam. Stosuję się do zaleceń dotyczących odżywiania po tym zabiegu. Zaraz zażyję tabletkę pyralginy i zaczekam cierpliwie na poprawę. Podsumowując : zabieg nie jest niczym strasznym pod warunkiem, że nie odkładamy go czekając na kolejny atak. W drugiej dobie po zabiegu byłam już w domu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja jestem prawie 3 lata po zabiegu woreczka żólciowego- poprzez laparoskopie, dokładnie rok temu czyli dwa lata po zabiegu rano wstałam z łóżka i nie mogłam się wykręcić w prawą stronę. ból pod prawą łopatką był tak silny. Zauważyłam, że gdy zjem coś tłustego, lub przygłodzę się trochę- to pojawia się taki ból. nasila się przy próbie głębszego oddechu. więc podejrzewam że to bóle od tego woreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 8 dzień po zabiegu i od dwóch dni boli mnie kręgosłup. Jutro idę na wizytę kontrolną do chirurga to poproszę o jakieś leki.Brzuch też mam wzdęty ,a przecież stosuję się do diety.. Pozdrawiam i życzę Wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam *Jestem po usunięciu woreczka 8 lat i regularnie tradycyjnie raz do roku i to przeważnie wiosną kwiecien marzec dostaje taki atak że ląduje w przychodni na zastrzyku ,Nie wiem czym to spowodowane ,lekarz twierdzi że zjadam cos co mi szkodzi ,może ma rację ,ale ja ataki miałam zaraz 3 miesiace po usunieciu woreczka ,robiono mi takie badania że żałowałam tego zabiegu usunięcia wmawiano mi wrzody ,lecz badanie nic nie wykazało robiono rezonans ,chcieli sprawdzic mi przewody kontrastem ,ale badanie okazało się zbyt skomplikowane z racji moich za bardzo cienkich przewodow żółciowych i tak się męcze do dziś :) bóle mam czasami cały tydzień a potem 3 miesiące spokoju :) i tak jest z bolem pleców bolą do dziś nie często ,ale bolą od czasu do czasu aż oddychac nie idzie ,ale podobno wszystko ok wiec męczę się do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja mama jest 4 lata po usunięciu woreczka laparoskopowo. Boli ją cała ręka prawa -ciągnie ją, jak mówi i boli ją prawy bok  od góry do dołu. dzisiaj się dowiedziałyśmy,  że to ponoć normalne po tym zabiegu- szkoda że o tym przed zabiegiem nie mówią lekarze. Podczas tej operacji zakładane są ponoć jakieś klamry, które mogą (ale nie muszą)   uciskać nerwy odpowiedzialne za rękę lub bok albo i rękę i bok. Trzeba czasu i cierpliwości bo ponoć kiedyś to się zagoi. Może 10lat a może 15lat!!!!. Lepiej się poddać operacji chirurgicznej  i pocierpieć miesiąc może dwa ale mieć spokój bez powikłań a nie 15 lat bólu i męki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem 5 dobe po laparoskopi woreczka żółciowego. Po wyjściu ze szpitala okropny bol plecow promieniujacy do klatki piersiowej .Brzuch I rany po operacji Tak nie bola jak te plecy I srodki przeciwbolowe nie pomagaja. Lekko przyspieszone tetno. Wizyta u lekarza rodzinnego ogolne badanie I ekg w normie. Czekam na kontrole I mam nadzieje że przejdzie ten ból pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×