Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to torbiel jajnika czy problemy z nerką?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mam 28 lat, mam 2 dzieci, dwa miesiące temu miałam wykonany zabieg elektrokoagulacji szyjki macicy oraz usucięcia torbiela szyjki. Wyniki nie były zbyt ciekawe-moje wizyty u lekarzy zawsze należały do rzadkości-miałam więc już 3 stopień nadżerki. Po zabiegu bardzo bolał mnie brzuch oraz krzyż-typowo jak do miesiączki. Dostałam pierwszą miesiączkę po zabiegu jednak ból nie przeszedł i po kolejnych 14 dniach zaczęłam znowu krawić. Pojechałam do szpitala. Ponieważ minęło 1,5 miesiąca od zabiegu i takie krawawienie jest nieprawidłowe stwierdzono że trzeba zrobić usg. Ból brzucha i krzyża umiejscowiony był po lewej stronie bardzo się więc zdziwiłam bo na usg wyszło iż mam 4 cm torbiel ale na prawym jajniku. Lekarz przepisał mi gravistat 125 i po miesiączce kazał przyjść na kontrol. Ból brzucha przeszedł. Myślałam że wszystko już się normuje. Jednak ból krzyża pozostał nadal a co więcej nasilił się i tylko trochę słabnie po tabletkach przeciwbólowych voltaren. Moje pytanie: Czy ból krzyża może być spowodowany torbielem na jajniku czy raczej nie i powinnam udać się do lekarza rodzinnego aby wykluczyć inne schorzenia? Chciałabym nadmienić iż 2 tygodnie temu wykryto u mnie guz piersi, czekam na wyniki z biopsji i teraz wszelkie dolegliwości źle mi się kojarzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból okolicy krzyża może byc spowodwany torbielą jajnika, ale także i innymi schorzeniami. Dlatego radziłbym jeszcze w tej sprawie udać się do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny może zalecić wykonanie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, aby wykluczyć przyczynę bólu związanego ze zmianami w kręgosłupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×