Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zalecenie po usunięciu gangliona ze stopy


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 dni temu usunięto mi chirurgicznie gangliona ze stopy. Zdaniem lekarza był on wyjątkowo duży i *siedział* w pochwce stawu skokowego. Następnego dnia wypuszczono mnie do domu jedynie z plastrem na szwach i zaleceniem trzymania nogi w górze. Czy to wystarczy? Czy stopa nie powinna być unieruchomiona? Przy minimalnym, często mimowolnym ruchu, stopa bardzo mnie boli. Boję się nawrotu gangliona. Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu mialam usuniętego gangolina ze stopy był na stawie u małego palca teraz co tydzień jeżdże do szpitala poniewarz zbiera mi się galareta!!! czy to normalne??? dodam że bardzo mnie boli... błagam o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za odpowiedz!!!! mój lekarz stwierdzil że kiedyś się zagoi... teraz rana wyglada okropnie szwy się rozeszly cos się z tego sączy ! efekt znikomy bo nadal mam bólwe tyle że teraz to chyba sam staw mi tak wystaje do góry!!! gdybym mogla conąć czas nie poddałabym się zabiegowi... mam pytanie co powinno mnie zaniepokoić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialam wyciety ganglion na prawej nodze tzn na kolanie. Noga nadal bardzo boli i bol jest tak jakby mi znowu ten guz ocieral o kosc bo on byl pod koscia. Operacje mialam w lutym tego roku mienelo 7 miesiecy, a USG mialam robie od tak sobie i nic nie wyszlo. Nie moge stanac no noge, wiecie moze o co chodzi? Jakbyscie mogli to opiszcie mi na e-mail: palulinkaaaa@interia.pl Dziekuje bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wycięty ganglion stawu skokowego. Po operacji cały czas sączy się żółty , gęsty płyn. Po zdjęciu szwów rana się rozeszła i leje się ten płyn i bardzo boli. Ponoć był duży i usunięty w całości. Czuję jak ten płyn wylewa mi się pod skórę a noga pęcznieje. Robi się takie ciśnienie, że potrafi ciurkiem lecieć jak zdejmę opatrunek. Nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×