Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kości śródręcza IV i V


Gość michał

Rekomendowane odpowiedzi

2 miesiące temu miałem złamana 4 i 5 kość śródręcza. miałem operacje wstawiono mi 3 śruby i założono gips. po ściągnięciu gipsu i wyciągnięciu śrub było wszystko ok do momentu jak kolega przytrzasną mi rękę drzwiami samochodowymi ręka mi zaraz spuchła tak jak przy złamaniu tylko ze nie boli tak jak wtedy. opuchlizna zaczyna schodzić a boje się iść do lekarza ponieważ nie chce stracić pracy jak okaże się to znowuż złamanie i rękę będę miał w gipsie. ponieważ to było moje ostatnie podwiniecie. miałem za dużo zwolnień z pracy przez choroby i złamania innych partii ciała. z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze powinienes isc do lekarza/ poniewaz zdrowie jest wazniesze mam zlamana kosc srodrecza i wiem jak to boli .. ja na ten przyklad gram zawodowow pilke nozna .. i dzis zaczynaja ie rozgrywki na hali a ja w gipsie * ( .. idz *]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba natychmiast udać się na konsultację do ortopedy. Nie zaopatrzenie złamania kości ręki mogą doprowadzić do jej całkowitej niesprawności np. unieruchomienia, usztywnienia. Najważniejsze jest zdrowie. Jeśli Pan o siebie nie zadba może Pan doprowadzić do tego, że całkiem nie będzie mógł Pan pracować z powodu swojego zaniedbania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlamalem 5 kosc srudrecza i mam gips od tygodnia. Jakie sa szanse ze kosc ulorzy sie we wlasciwej pozycji, jest peknieta jak bysmy przecieli na dwie polowki /nie po dlugosci/. Mieszkam w uk i mysle zepowinni odrazu zrobic operacje zeby wszystko sie szybciej zroslo a robia tak ze co tydzien przez 3 tyg przeswietlenia i jak sie nie ulozy w odpowiedniej pozycji to operacja. Juz raz tak mialem ze zlamanym palcem, dobija mnie mysl ze zamiast od razu operowac zeby skrocic czas odbudowy to zwlekaja i czlowiek siedzi jak mul w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pękła mi ostatnio kość śródręcza właśnie 4ta, chirurg założył gips prawie od łokcia do połowy palcy, ale ja dalej mogę poruszać tym palcem i mnie to boli. Co lepsze, zaraz po urazie zauważyłem, że palec który jest kontuzjowany zgina się troszkę do boku i nachodzi aż na mały palec. Lekarz nic nie nastawiał tylko kazał się zapisać do ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doznałem urazu prawej dłoni po upadku i udałem się z tym na ostry dyżur, ponieważ rękę miałem bardzo spuchniętą (jak balon wyglądała). Lekarz stwierdził, patrząc na RTG, że jest podejrzenie złamania podstawy V kości śródręcza od strony bocznej. Jednak podczas badania ręki w miejscu, gdzie powinno być złamanie wynikające z RTG nie odczuwałem bólu. Ten fakt przesądził o tym, że lekarz stwierdził, że możliwe, iż kiedyś był uraz i teraz tak to wygląda i nie zastosował żadnego gipsu ani usztywnienia. Powiedział, że ręka jest stłuczona i żebym po 10 dniach zgłosił się do chirurga, jeśli dolegliwości pozostaną. Dzisiaj, gdy trochę opuchlizna zeszła, zaczęło mnie pobolewać miejsce wskazane przez lekarza. Co teraz mam zrobić, jeśli na prawdę ta kość jest złamana? Czy myślicie, że zastosowanie gipsu lub jakiejś ortezy jest potrzebne w tym przypadku? A jeśli jest to złamanie, to czy jak się wszystko krzywo zrośnie trzeba będzie łamać rękę i składać na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zlamalem 4 kosc srodrecza, najpierw mi wsadzili w gips i po tyg kazli zrobic kontrolne rtg, gips nie przyniosl porzadanych efektow poniewaz kosc sie nie naszla, i prznieszczenie bylo dalej, wiec zrobili mi operacje i zlaczyli mi ta kosc na 3 sruby, jest jedno ale, mija tydzien od operacji a ja nie moge w calosci zacisnac piesci, czy cos jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inaczej, jeden wcześniej drugi później będzie mógł zacisnąć pięść. A ortopeda mówił kiedy płytki będzie wyjmował u ciebie? Czy nic? Bo ja np co czekałem na swój zabieg w szpitali to kolo taki po 50tce leżał ze mną w pokoju to miał taką płytkę 20lat tylko, że on miał ją w nodze w okolicy piszczela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zlamana 4 kosc srodrecza.5 tydzien nosze w szynie i nie mialem skierowania na zadna kontrole.W poniedzialek jestem zarejstrowany do ortopedy ale widze i dotykam przez bandaz ze mam guza i cos twardego.Czy to normalne czy reka sie zle zrosla?help..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁUKASZ to nie normalne powini ci zrobić psześwietlene kotrolne czy prawidłowo się zrasta bo umie zbagatelizowali i skoczyło się ponownym łamaniem kości i drutami w rece i znowu ponowny bul pszy łamanu i gips na 6 tygodni i nocne koszmary.....,i nepotszebny stres pszez niedołuczonego lekaża Pana K. czy teras jest już dobże dowiem sie 25.09.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złamałem IV kość śródręcza (na szczęście lewa ręka). Odwiedziłem już kilku ortopedów i chirurgów urazowych i każdy co innego mówi. Jedni chcą od razu płytkę przykręcać inni założyć tylko gips i czekać. Złamanie mam takie skośne, że z góry na rentgenie niczego nie widać, dopiero na zdjęciu zboku. Wizja operacji dla jednej małej kosteczki, trochę mnie przeraża... i wydaje mi się nie do końca uzasadniona. Powiem tylko, że koszt takiej operacji prywatnie to 4000zł + 1000 za płytkę. Kasę mam, ale nie chce być oszpecony jakąś blizną na ręku... mam dylemat, a czas na podjęcie decyzji się kurczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli właśnie, że druty mogą się nie sprawdzić w przypadku mojego złamania. W czwartek mam kolejną wizytę u chirurga urazowego w szpitalu i zobaczymy co ciekawego on mi powie. Druty łatwo się wyciąga i to jest ich zaleta, nie potrzeba rozcinania skóry - jak w przypadku płytki, ale jak wstawiają płytkę to gips tylko na 2 tyg. a czasem wcale i już można normalnie funkcjonować. Tylko ta cholerna blizna... Ktoś może powiedzieć jak duża jest blizna po wstawieniu takiej płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem złamaną V kość śródręcza w 2005 roku złamanie bokserskie kość nieładnie się postrzępiła i przemieściła w okolice IV kości zwlekałem 3 dni ale ręka bardzo opuchła po około 24 godz bolało a mimo to mogłem ruszać palcem dodatkowo pojawiał się kłujący ból udałem się do lekarza Wszystko działo sie w Niemczech w Boizenburgu koło Hamburga jest tam dobry lekarz Niemiec nazywa się bodaj że Doer bardzo miły zrobili mi operację i wstawili drut tytanowy który włożyli z rozwiercona wzdłuznie kość ..Dopiero wtedy jest gwarancja że kość się utrzyma na miejscu .I na to zakłada się gips .Drucika nie widać jest pod skórą Jest to metoda Kirshnera bardzo slolidnie to wyglądało na zdjęciach 3d rękę prześwietlili w pieciu rzutach.Drut miałem nośić ok .do 3 miesięcy.usuneli mi go w Polsce w Legnicy.Sam gips by nic nie pomógł .A wiem ze w Polsce lekarze tak robią -masują dłoń i zakładają gips twierdząc że pomoże ,Nie prawda kość na 90 procent się zaraz przemieści i w następstwie żle zrośnie często konieczna jest operacja .Jezeli złamiecie kość z przemieszczeniem upierajcie się na metodę kirschnera. Do dzisiaj się dziwię jak pan Doer rozwiercił wzdłużnie V kość skoro jest taka ćieniutka.Dziśiaj jest git z ręką koszt operacji plus 3 dni pobytu 23000 euro ale byłem ubezbieczony w niemczech wiec nic mnie to nie kosztowało tak bym do dzisiaj to spłacał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada -nie słuchajcie bajek typu jeżeli ruszasz dłonią nie jest złamana to nie prawda. -zainwestujcie w dobre prześwietlenie dłoni jeżeli na kasę chorych zrobią jedno ,zdjecie jest koniecze -metoda kirschnera -ubezpieczenie za granica od opieki medycznej i tam leczyć -Polscy lekarze często kłamią nawet tam w Niemczech był Polak ale mnie wyprosił a Niemiec pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×