Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból biodra po lewej stronie promieniujący w dół nogi


Gość sebastiann

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastiann

Ból pojawił się ok.1.5 tygodnia temu objawy to kłopoty z chodzeniem ,wyprostowaniem się silne kłucie podczas ruchu od 3 dni ból ten pozostał i doszedł jeszcze gorszy promieniujący w dól nogi ,taki nie ustający jakby rwanie od środka, wykręcanie.ból jest na tyle uciążliwy ze trudno spać.Nie miałem ostatnio żadnego urazu.Ból zmniejsza się gdy siadam a narasta już po chwili gdy np. się kładę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc . Wczoraj nagle wystąpił ostry , nie do wytrzymania ból po lewej stronie, począwszy od biodra w dół lewej nogi. W nocy nie mogłam leżeć w żadnej pozycji. Próbowałam chodzić, siadać i wciąż ten ból. Proszę o radę jak ulzyć chociaż trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba będzie ten ból zdiagnozować bezpośrednio u lekarza. Z opisu dolegliwości może wynikać, że to rwa kulszowa. Po użyciu środków przeciwbólowych (dostępnych bez recepty) ból powinien ustąpić. Jeśli do tego nie dojdzie pilnie należy zgłosić się na ostry dyżur lekarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę właśnie tak postąpiłam. Ból jak gdyby ustąpił ale nie wiem jak będzie w nocy gdy proszek przestanie działać. Niepokojący jest też ból brzucha wydaje mnie się, że wystąpił po proszkach przeciwbólowych. Czy rwa kulszowa utrzymuje się długo? Jak długo należy zażywać tabletki przeciwbólowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,,ja rowniez mam bardzo silne bole od tygodnia,.. z prawej strony w polowoe posladka,,i noga,,niemoge chodzic:( bol jest okropny najgorzej po godzinie 18tej:( bylam u lekarza dal mi jakies tabletki,,ale nie bardzo pomagaja,,zrobilam przeswietlenie,,kregoslupa,,itd,,,stwirdzil,,ze prawdopodobnie mam przepukline dysku,,lecz mowil ze to niejest sto procent,,juz niewiem co mam robic,,a bol nie przestaje!!!bylam tez u neurologa,,tez dal mi tabletki,,,na 5dni,,,,mam czekac 14 dni moze ustopi bol!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam problem podobny do waszego ale mnie boli biodro już dwa lata mam uczucie jakby mi ktoś nasypał soli do rany miałem tomografie prześwietlenia usg i z biodrem jest ok kręgosłup też ok a od miesiąca jak podniosłem pojemnik i nagle poczułem ból w kręgosłupie nie mogę chodzić schylać się bul jest okropny boli mnie cały lewy pośladek biodro i promieniuje w udo pomocy lekaże mówią ze wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast łykać tony leków i leczyć objawy to trzeba znaleźć przyczynę i ją leczyć. Objawy określane często potocznie jako rwa kulszowa tylko z pozoru są faktyczną rwą kulszową. Kręgosłup lędźwiowy + miednica+biodro tworzy jednolity kompleks zależny od siebie. W skrócie objawy opisywane jako rwa kulszowa często są pochodzenia lędźwiowego i mazianie nogi maścią czasem mija się z celem. Krótko- może to być rwa kulszowa tradycyjna (test - w leżeniu na plecach na twardym podłożu, unieść wyprostowaną nogę ok 25cm, jeśli jest ból to rwa jest bardzo prawdopodobna), reszta objawów rwo-podobnych może być z lędźwiowego. Zamiast lekarza i pseudoleczenia w postaci leków udać się do dobrego fizjoterapeuty/rehabilitanta który pracuje z takimi problemami. Będzie wiedział, co i jak zrobić i co zalecić. Najlepsza profilaktyka dla bólów pochodzących z kręgosłupa to dobrze dobrane ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia fizyczne, a nie siedzenie przez telewizorem i co 3h ketanol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,borykam się z podobnymi bólami od 10 lat. Są dni, że tak bardzo boli, że nie mogę chodzić, stać, siedzieć a tym bardziej leżeć.Właściwie nie ma dnia by noga mnie nie bolała,tylko czasami boli mniej i do tego się przyzwyczaiłam. Próbowałam się ruszać, ćwiczyć ,ale bóle po wysiłku tylko się nasilają. Lekarz zrobił podstawowe badania i rtg kręgosłupa części lędźwiowej i są w normie. Więc stwierdził by dużo odpoczywać, nie schylać się i nie wykonywać gwałtownych ruchów, a najlepiej się nie stresować. Co robić, mam małe dziecko i ciężko nic nie robić? Jak wyleczyć ten ból nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie właśnie leże na łóżku i nie mogę się ruszyć mam identyczne objawy i 26 lat. To niesamowite że przeczytałem ponad 30 komentarzy i każdy mówi o tym że nie ma konkretnej trafnej diagnozy błagam pomocy niech jakiś prawdziwy lekarz się wypowie!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAkdu ja jestem jużpo opracji kręgosłupa i ból pozostał a po rehabilitacji jeszcze gorszy rezultat.Teraz czekam na 2 operację kręgosłupa. Rehabilitacja narobiła mi więcej kłopotów niż sama operacja. Jeżeli jest defekt kręgosłupa to masaże i ćwiczenia to wszystko krótko trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortopedą to ja nie jestem ale na rwę cierpiałam cały rok.Musieli mnie ubierać zanim wyszłam do pracy w majtki i rajtki.W pracy ani siedzieć ani stać przy biurku .Ból od srodka pośladka aż do pięty podobny do wyrywania żyły..Były B12 B6 przeciwzapalne przeciwbólowe ni diabła.Ból to za mało to cierpienie.Kiedyś od handlującej rosjanki kupiłam Mumio.i jakiś czas leżało zapomniane w szafce.Od niechcenia zaczęłam je łykać.Po około 10 dniach wstałam rano i dopiero jak zaczęłam się ubierać zobaczyłam zdziwione oczy syna i sama byłąm w szoku bo nie czułąm bólu.Boże co to była za ulga. Do tej pory nie wiem czy był to przypadek czy zadziałało mumio .Polecają je na różne schorzenia lekarze.Niestety rwa lubi wracać i do mnie też ale już w takim wydaniu nie wróciła.Kiedys przywiozłam z Ukrainy ale podzieliłam się z przyjaciółmi i sama zjadłam.Popatrzcie w allegro ajak ktoś nie wie co to jest to wystarczy zajrzeć do inyernetu.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo trzy razy na pogotowiu a po cwiczeniach intensywnych teraz trzy tyg przy kladzeniu sie do lozka i w pozycji lezacej glownie bol okropny przemieszczsjacy sie od lewej strony posladka przez biodro go lewego uda kolana i stopy. Placze z bolu. 4 tabletki i nic mascie mocne i nic plastry specjalne nic nie pomaga. Jestem wyczerpana mentalnie i fizycznie. Robilam mri pokazuje zmiany skolioze i lordoze przy dysku l3 i l4. W dzien jakos idzie wytrzymac wieczory i lozko to koszmar i wycie z bolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ilonka

Mi pomogła rehabilitacja. Chodziłam na to kilka dobrych tygodni, ale dzięki temu nic mnie ne boli, ale ćwiczę dalej. Teraz już wiem, że jak coś się dzieje to od razu trzeba iść, a nie czekać aż będzie bolała cała noga do samej d... Jak ktoś w Krakowie mieszka to polecam gabinet na Słomczyńskiego. tel 698115115.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą mojej żonie natarłem nalewką kasztanową. Usnęła, aż miło. Czyli pomogło. Warto zrobić i mieć w domu https://www.youtube.com/watch?v=BMdx3drvpII

https://www.youtube.com/watch?v=9ayXm-G9U68

https://akademiaducha.pl/kasztan/

Zdrówka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×