Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja usunięcia tarczycy


Gość niepewna

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku września usunięto mi płat tarczycy. Nadal czekam na pierwszą wizytę u endokrynologa, więc nie mam gdzie zasięgnąć informacji. Kiedy można zacząć stosować maść na bliznę? Czy bliznę należy masować - jeśli tak to w jaki sposób? Czy to normalne, że okolice blizny są twarde? Jak długo utrzyma się jeszcze taki stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maść na blizny można stosować tydzień po zagojeniu się rany (zabliźnieniu lub usunięciu szwów). Bliznę należy masować, uciskając ją, ruchami okrężnymi, przynajmniej 2 razy dziennie po 10 minut. Niestety blizna często twardnieje. To normalny stan. Efekt masażu i stosowania maści powinien być zauważalny po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o jedno chciałabym dopytać. Za każdym razem przy przełykaniu muszę delikatnie schylać głowę, żeby uniknąć uczucia nieprzyjemnego ciągnięcia. Jest to takie wrażenie, jakbym miała za krótki jakiś mięsień(?). Czy muszę się przyzwyczaić do myśli, że tak już pozostanie, czy mogę mieć nadzieję, że minie? Może też powinnam nad tym jakoś pracować? Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrosty...czy to znaczy, że już coś zaniedbałam? Nie dostałam żadnych zaleceń po wyjściu ze szpitala. A jakie ma Pan/i zdanie na temat maści Dermatix? Lepsza/gorsza od Cepan? Różnica w cenie jest znaczna i nie wiem czy coś sugeruje :) Na innym forum spotkałam się z wypowiedziami, że stosowanie maści na blizny (również po operacji tarczycy) zalecane jest zaraz po operacji lub dopiero 4-6 miesięcy później. Skąd tak duża rozbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dwa tygodnie po usunięciu tarczycy. Nad blizną mam dość duże , opadające zgrubienie , które jest drętwe w dotyku. Chcę zaznaczyć , że długo rana sączyła się i dopiero od wczoraj przestała. Czy jest to powód do niepokoju czy może jest to normalny przebieg przy gojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem dwa dni po operacji tarczycy.nie ma żadnych zrostów,zgrubień szef prawie niewidoczny.Jestem nałogową polaczka,moze ktoś mi napisze od kiedy mogę zapalić.Bo juz zaczynam wariować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) jestem ponad 3 miesiące po operacji lekarz powiedzial absolutnie żadnego palenia fajek:( a rana świetnie się zrastała niestety od 2 tygodni zrobiła się zgubiała blizna narazie smaruję cepanem ale myślę że odezwe się do mojego hirurga i zapytam czy można to jeszcze raz operować ponieważ wiem że jest taka możliwość. A co do szycia to tylko sposób lekarza tradycyjne szwy czy plastry to nic takiego plasty są wygodniejsze i nie ma potem śladu :) ja miałam plasterki super sprawa:) uważam że jeśli co jednak dzieje się z raną to ja napewno poszłabym do lekarza zawsze to pewność że wszystko jest dobrze.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialam operacje 5 dni temu-wyciecie calej tarczycy. I tez uzyty byl klej i plasterek, ktory wlasnie odkleilam zostal juz sam klej na i wokol rany. Jak dbac teraz o taka rane? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem po operacji tarczycy i z początku było wszystko OK ale po tygodniu rana nabrzmiała i zrobiła się twarda. Tez mam problem z przełykaniem, lekarz przepisał mi antybiotyk i polepszyło mi się. Już nie mam takich dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resekcję tarczycy miałam b.dawno temu 1996 roku, ale trudności po operacji wciąż są takie same. Nie należy lekceważyć, jak lekarz mówi, że w pierwszych miesiącach wolno podnieść szklankę,wysiłek rękoma powinien być jak najmniejszy . Starać się aby ręce nie były wyziębione ( zimna woda przy myciu, chodzenie bez rękawic w chłodne dni) to ma przełożenie na dobrze gojącą się ranę po operacji, a w konsekwencji wielkość blizny (nie ma zrostów grubych) Jeżeli chodzi o bliznę, to najlepsze są kremy, które zapobiegają zmarszczkom. Idealny jest krem Uniwersalny Oriflame, taki używałam i w dniu dzisiejszym nie mam widocznej blizny. Najważniejsze - Blizny nie wystawiać na słońce !!!. Ale się nagadałam.Życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam PS Pamiętajcie, że jak Wam będzie dobrze, to Wasza rodzina będzie szczęśliwa. ( to oczywiście babskie gadanie, .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×