Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Owalna zmiana w wątrobie


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 l. Pół roku temu dostałam atak bólowy w okolicy woreczka żółciowego. zrobiłam usg i wyszła zmiana na wątrobie. Zgłosiłam się do hepatologa, a ten wysłał do szpitala. Zrobiono TK jamy brzusznej z kontrastem, dynamiczne. Opis: wątroba o cechach stłuszczenia. W segmencie 2-gim widoczna owalna zmiana o wym 27 na 22mm ulegająca silnemu wzmocnieniu kontrastowemu w fazie tętniczej, a słabo widoczna w fazie bez kontrastu i w fazie żyły wrotnej. trzustka i śledziona prawidłowe. poniżej głowy trzustki widoczna owalna struktura o wym. 30na18mm ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu o ok.50j.H i przylegająca do przedniej ściany. Zmiana modeluje pętle jelitowe. poza tym widoczne węzły chłonne o wym do8mm. morfologia : WBC-9,8, RBC4,04, HGB 12,7, HCT 37,3, 34, PLT 313, LYM 27,1 wzor krwinek białych: granulocyty- pałeczkowate-1%, podzielone-61%kwasochłonne- 1%, limfocyty31% monocyty-6%mocz wporządku, ggtp-92mg/dl alp-58mg/dl, czas protorbinowy13,2s, wsk.protorbinowy:105%, INR:0,95. mononukleoza zakaźna- ujemna, HIV- ujemne, HBs- ujemne, AntyHCV- ujemne, OB po 1 godz. 6, po 2godz-16. Iteraz biegam od lekarza do lekarza i nikt mi nie mówi co mi jest tylko odsyła do kolejnego. A jak bolało tak mnie boli dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w wątrobie należałoby poddać jeszcze weryfikacji w badaniu rezonansu magnetycznego. W zależności od wyniku rezonansu zastanowić się nad późniejszą biopsją cienkoigłową zmiany w wątrobie. Oczywiście należałoby ten wynik także skonsultować z onkologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×