Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki odbytu, rozerwanie ich czy narośle


Gość martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam sporej wielkości żylaki odbytu, które cyklicznie "wypadały", leczenie masciami i czopkami dostepnymi w aptece bez recepty dawało dosc dobry efekt leczniczy ale tylko na jakis czas. Żylaki nadal pojawiają sie co jakiś czas ale większym problemem dla mnie stały się teraz wystające z odbytu narośle, coś jak niewielkie fragmenty skóry. Początkowo wydawało mi się, że są to pozostałości po pękniętych hemoroidach, ale po jakiś czasie zauważyłam, że tych narośli czy fragmentów tkanki jest coraz więcej. A przeciez nie czuję bólu i nie krwawie więc kiedy one miałyby pękać? Odczuwam swędzenie okolic odbytu dość często. Te narośle są podłużnymi luźno zwisającymi kawałkami "skóry" jasnoróżowego koloru, zupełnie niebolesne. Nie muszę oczywiscie dodawać, ze wizyta u lekarza z tą przypadłością jest dla mnie wyjątkowo krępująca. Czy da sie to jakos wyleczyc farmakologicznie czy raczej trzeba wycinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, owszem są. Ale problem polega na tym, że to już nie są *klasyczne* żylaki tylko jakby resztki po nich, jakby je ktoś wypompował.....takie wiszące fragmenty tkanki, jakby je ktoś pociął i zostawił w takim stanie. Przepraszam, za obrazowość opisu, ale trochę się martwię czy to nie są jakieś narośla, które powstały zamiast tych żylaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

to sa pozostalosci po hemoroidach, tylko kawalki skory, ktore nie sa z medycznego punktu widzenia problemem, jedynie kosmetycznym, ze to tak nazwe. Wiem cos o tym, poniewaz wlanie za dwa dni udaje sie do szpitala na zabieg usuniecia tych kawalkow skory:) radzilabym jednak udac sie do lekarza zeby sprawdzic na 100 % czy nie ma powazniejszego problemu, moga nadal wystepowac hemoroidy wewnetrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że to hemoroidy, mam tak samo wiszą denerwują i krępują.Wiem,ze powinnam udać się do lekarza później prawdopodobnie to wyciąć w szpitalu, tylko po 1 bardzo się boję nie nawidze szpitali, po 2 mam małego synka który ma niespełna 9miesięcy karmie piersią i nie wiem jak by to wyglądało gdybym wylądowała w szpitalu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakis czas temu zauwazylam, ze cos mi wystaje z odbytu, jakby niewielki fragment skory, mala kuleczka ktora mi nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu... kazdy mi mowi, ze jezeli nie przeszkadza mi to i skoro nie krwawi, nie boli to zeby nie ruszac... niby nie ma zmian od paru miesiecy jest tej samej wielkosci ale tez nie chce sie wchlonac, caly czas wystaje tylko przy oddawaniu stolca jakby sie na moment chowa... i nie wiem co robic, czy to jest normalne czy trzeba to wycinac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakis czas temu zauważyłam, ze cos mi wystaje z odbytu, jakby niewielki fragment skory, mala kuleczka ktora nie boli i nie krwawie i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu... I nie wiem co z tym zrobic gdzie sie najlepiej z tym udać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×