Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca trzustka


Gość Weronika z Krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika z Krakowa

Zdiagnozowano u mnie kamienie na woreczku żółciowym. Trafiłam do szpitala z bardzo silnym bólem po prawej stronie pod żebrami. Od razu wywieźli mnie na stół operacyjny i usunięto mi pęcherzyk żółciowy. Bóle niestety powróciły, ale po lewej stronie. W końcu doszło do takiego ataku, że wylądowałam w szpitalu. Diagnoza : Ostre Zapalenie Trzustki. Niestety bóle mam do dziś. Powiedziano mi,że mój żołądek jest zalany żółcią. Co to oznacza i dlaczego tak się dzieję? Chociaż diety się trzymałam. Czasem nawet po chlebie z masełkiem mnie boli trzustka. W ogóle boję się jeść. Nie jem słodyczy chociaż je uwielbiam. Mam iść znowu do szpitala na badanie ECPW. Nie wiem co to za badanie i w jakim celu może być wykonywanej? Czy może to być jakiś guzek na trzustce? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety często ostre zapalenie trzustki przechodzi w proces przewlekły, który charakteryzuje się ciągłymi, uporczywymi bólami. W żołądku zaś duża ilość żółci jest związana z zarzucaniem (refluksem) treści dwunastniczje do żołądka (treść pokarmowa cofa się). To tez może powodować bóle w nadbrzuszu. Badanie ECPW jest opisane na tej stronie w pytaniach do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danuta z Kostrzyna Wlkp

mój syn ma zapalenie żołądka i trzustki boli go strasznie brzuch nie wiem co może jeść ma 12 lat i 58 kg i jest na coś uczulony ale nie wiem na co co zje to go czyści obojętnie co by nie zjadł efekt jest przeczyszczający nie radze sobie z nim ma zmiany skórne na kolanach łokciach buzi i na powiece najgorsze jest jedzenie ma mieć dietę wrzodową . proszę o pomoc dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Poniżej znajdują się diety: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_wrzody.htm http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_trzustka.htm Czy uczulenie na pokarm pojawiło się nagle? Czy występowały od zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danuta Kostrzyn Wlkp

witam uczulenie na pokarm występowało od zawsze ale nie był on szczupłym chłopcem zawsze miał nadwage już karmiony piersią . Mimo leków bioprazol 20 mg,gasprid 10 mg, nadal go boli trzustka i żołądek jest duży problem . bierze leki od od 27 stycznia wypisali go z Krysiewicza z Poznania do domu i mam się martwić sama co dalej ,czeka go znowu mikcja układu moczowego i znowu w maju rezonans głowy ma migreny. jest mi go żal bo bardzo cierpi . Mamy też problem z córką ale napiszę zaraz pod spodem osobno.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danuta Kostrzyn Wlkp

córka moja jest wcześniakiem z 30 tygodnia ciąży strasznie choruje jest na antybiotykach mam przerwę w antybiotykach tylko 3 góra 4-5 dni i na nowo limfocytów mamy 88% od zawsze,immunologia wyniki z Warszawy wporządku dopiero co przyszły wyniki,w tej chwili tydzień temu miała przebite uszko w środku przez laryngologa i miała węzły chłonne powiększone na szyi ,miała augumentin ,teraz robiłam jej usg wykazało wezły chłonne ze stanem zapalnym, płacze strasznie nie chce spać , męczy się strasznie .Pobrali jej w piątek 30 stycznia krew morfologię z rozmazem i zcewnikowali mocz ale nie mam jeszcze wyników czekam .Nie ma miejsca w szpitalu ,nie chcą jej przyjąć na Krysiewicza ani na nowowiejskiego ona ma w tej chwili 21 strasznie cierpi. Od wczoraj powiększają się jej węzły chłonne na szyi jest to wyczuwalne .12 LUTEGO MAMY GASTROSKOPIE DLATEGO ŻE MA STRASZNE LISZAJE ,KŁADZIE PALCE ŻEBY WYMIOTOWAĆ, I BOLI JĄ BRZUSZEK. Do tego ma raz luzne stolce a raz śmierdzące ze śluzem ,raz zapieczenie nie daję rady . w marcu jedziemy do Warszawy do immunologa ale wyniki mi przysłali są ok.Waga jej to 9.80 i nie może przekroczyć 10kg raz spadnie raz do góry . żelazo raz spada też raz do góry .mamy zrobić w środe usg powtórne ale na Krysiewicza mi dali termin na 17 lutego to za pózno nie wiem gdzie mogę znależć chociaż za pieniądze? co mam robić? pozdrawiam mój e-mail to dula90@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jeśli boli mnie trzustka, szczególnie kiedy lężę a pół roku temu miałam ją badaną czy nie mam raka trzustki oraz prześwietlenia. Czy mogę mieć chorą trzustkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wycięciu woreczka dalej was boli, i musicie ściśle stosować się diety. To zmieńcie lekarza. Najprawdopodobniej jeszcze macie jakieś problemy które można wyleczyć. Sam nie posiadam woreczka od 5 lub więcej lat, jem wszystko od samego początku. Bulów nie ma. PS. Zalecenie mojego chirurga jeść i nie przejmować się. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem czy dobrze trafiłam ,juz trzeci miesiąc boli mnie po prawej stronie . ból jest na tyle dziwny ze występuje niby pod zebrami a niby na zebrach,robiłam sobie usg doktor stwierdził ze jest wszystko dobrze,robiłam tez oróby wątrobowe i tez wszystko wyszło dobrze. po jakims czasie ból ustapił na prawie miesiąc czasu. teraz znowu powrócił, zauważyłam ze czasem czuje jakbym miła w tym miejscu gorączke,mój lekarz rodzinny mówi ze to moze byc spowodowane stresem. bardzo sie martwie swoim stanem zdrowia gdyz mam ciężko chore dziecko i boje sie ze jak tak dalej pójdzie to moge trafic do szpitala a wolałabym tego uniknąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu.Na moim przykładzie powiem ci tak....Ja miałem bóle pod zebrami ,ale po lewej stronie,w przeszłosci miałem ostre zapalenie trzustki i wiedziałem ,ze to PZT.Ale nie o to chodzi.Zrobiłem USG i badania krwi wyszło ,ze wszystko ok,ale nie byłem tego taki pewny,bo bolało dalej.Zgłosiłem sie do Gastoentereologa i mu to wszystko opowiedziałem.Zlecił TK .W wynikach wyszło juz gorzej,mnogie zwapnienia trzustki i powiekszony przewód Wisrsunga.Cały czas mówie o bólu po lewej stronie.Chodzi mi o dokładnosc badania.TK jest wiele wiarygodniejsze od USG.Takze dla uspokojenia ,postaraj sie o skierowanie lub jak Cie stac zrób prywatnie.Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 5 miesięcy temy przeszłam cięzką ostrą postac zapalenia trzustki na pierwszej tomografii wyszło że trzustka powiekszina w całości gl 38mm trzon 40 ogon 37 torbiel w trzonie rozległe zbiorniki płynowew jamamch i powłokach brzusznych i opłucnowych duża ilośc wolnego płynu na 2 tomografii policylkiczna struktura o wym 6,5x12x23 torbiel trzustki ale nie można wykluczyć ropnia!!miesiąc temu byłam u lekarza i na usg wyszło że mam jesszcze guza pozapalnego w jamie brzusznej na 4,5 cm był na 10! torbiel zeszła!!!!ale mam pytanie do tej pory czułam sie znakomicie nawt lepiej niz perzed chorobą!!! poza tym ze schudłam dużo było naprawdę ok!!!kiedyś złapała mnie gorączka zażyłam fervex dla dzieci bo niby tylko paracetamol i mnie zaczęła boleć trzustka ale po 1 dniu przeszło nie dawno zjadałam cukierka i zaczęło mnie boleć przeszedł ból!!nie był aż tak silny jak przy ozt po noospie przechodzi !!!nie wiem czy mogłam tylko podrażnić trzustke czy znowu jakies zapalenie się szykuję!!prosze o pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialam usuniety woreczek zolciowy i nie ukrywam nie stosowalam diety... jestem lasuch na slodycze od jakiegos czasu boli mnie po lewej stronie pewnie to trzustka ale po bolu odrazu ide do wc sie oproznic i to jest rzadki stolec a czasami woda... sama ... wie ktos moze co to jest? aaa no i mam bulgoczenie w brzuchu przed bolem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 43 lata.W grudniu dopadło mnie ostre zapalenie trzustki . Pobyt w szpitalu trwał 20 dni i w tym czasie schudłem 10 kg (waga przed chorobą 95 kg) .Obecnie mija 7 miesiąc od ataku a ja w dalszym ciągu chudnę i mam dolegliwości bólowe brzucha głownie po lewej i środkowej części , które potęguje głęboki oddech , jedzenie ,ruch ( obecna moja waga 77 kg). Jestem cały czas na diecie nie piję alkoholu (nigdy go nie nadużywałem) stolec zazwyczaj jest normalny choć czasami pojawiają się biegunka .Cały czas jestem pod opieką chirurga który twierdzi ,że są to powikłania po ataku i z czasem będzie dobrze a ja się martwię że to jest stan przewlekły zapalenia trzustki.Po szpitalu miałem wykonywane trzy razy USG w których kolejno tak opisywano moją trzustkę: 1 badanie trzustka o podwyższonej echogeniczności , 2 badanie trzustka z cechami zwłóknień , 3 trzustka bez zmian czyli ok. Przy okazji ostatnich badań zleconych przez lekarza rodzinnego wyszło mi obniżone TSH wynik 0,146 norma od 0,4 czy to może być przyczyną moich dolegliwości i spadku masy ciała? Czy to może być forma przewlekłego zapalenia. Poniżej opisuje kilka badań i wyników przeprowadzonych w szpitalu amylaza w surowicy 1213 norma do 220 amylaza w moczu 3924 norma do 1000 Tk jamy brzusznej - trzustka powiększona w zakresie ogona i trzonu odpowiednio 44mm oraz 33 mm(głowa trzustki42x36).Po podaniu środka kontrastowego trzustka ulega,jednorodnemu wzmocnieniu,jej budowa jest zachowana,przewód Wirsunga nieposzerzony. Zarysy zewnętrzne trzustki są zatarte z rozległym odczynem okołotrzustkowej tkanki tłuszczowej.Pasma wysięku w przestrzeni przednerkowej lewej.Drobne pasma wysięku w torbie sieciowej. Płyn w lewej jamie opłucnej.Obraz sugeruje OTZ-3 pkt w skali CTSI Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana a kto Ci pozwolił w OZT jeśc masło? To jest wskazane tylko jeśli organizm to toleruje, zero tłuszczu po pierwsze, i chleb tylko przenny... Ja jestem po OZT ze zmianami martwiczymi. Po tym zapaleniu moja trzustka obumarła, przez co teraz nosze implanty...a W szpitalu spędziłam pół roku od razu, i potem kilkakrotnie po miesiącu...Wystarczy słuchać lekarzy, trzymać się diety, i OZt nie będzie powracać. Po prostu zapomnij do końca życia o tłustym, smarzonym, alkocholu itd...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam problemy z trzustka po pierwszym ide sie zbadac jak bedzie lipa to skoncze z soba nie bede sie meczyl po chospicjach moj kolega sie powiesil i juz nigdy nie bedzie mial problemow ciezka decyzja ale trzeba honorowo odejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×