Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niedrożność jelit z powodu zrostów po cesarskim cięciu


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu trafiłam do szpitala z silnym bólem brzucha. Okazało się że byla to niedrożność jelit, które zakręciły się wokól zrostow powstałych po cesarskim cięciu (urodziłam dziecko 3,5 miesiąca temu). Przeszlam dwie operacje, w wyniku których usunięto mi 40 cm jelita cienkiego w końcowym odcinku. Ciągle jednak odczuwam ból z prawej strony brzucha. Codziennie męczą mnie również poranne biegunki. W poniedziałek udalam się na usg gdzie lekarz radiolog stwierdzil, że jedna z pętli jelita krętego jest przyciśnięta przez pasmo zrostu z utrudnioną perystaltyką obecnie bez objawów niedrożności. Bardzo proszę o informacje czy jest jakaś szansa leczenia tego, czy prędzej czy później znowu wyląduję na stole operacyjnym? Czy powinnam stosować jakąś szczególną dietę, ponieważ w szpitalu nie dostałam żadnych wytycznych. Z góry dziękuję za każdą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma leków powodujących likwidację zrostów w jamie brzusznej. Można działać tylko objawowo (leki rozkurczowe lub prokinetyczne). Jest niestety duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości dojdzie do niedrożności i będzie konieczna kolejna operacja. Dieta najlepsza ubogotłuszczowa, ubogoresztkowa, dobrze wchłanialna, z uzupełnieniem witamin i mikroelementów (można do dietę uzupełnić preparatami przemysłowymi np. Nutridrink).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta gryfice

no to pięknie :( ja też mam bóle jelit po cc miałam operację nie drożności i usuniętą mi 80cm jelita cienkiego. Teraz mam zrosty i przewlekłe bóle stosuję diete lekkostrawną i nospę :( czasami pół płynną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczyny, dajcie znac co u Was.Ja tez jestem po 2 operacjach cc i laparotomia i 2 laparoskopiach.Mam bardzo duzo zrostow i tez bylam juz operowana ale bole są.Mam tez rozpoznana endometrioze a to pogarsza sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zrosty pomaga mi siemię lniane plus dieta ubogoresztkowa w malych ilościach a często. dużo herbatek ziołowych przy bolach np. rumianek taki z dwóch saszetek albo jakaś mieta. Dziadostwa nie można się pozbyć. &#128553*każda kolejna operacja to pogorszenie stanu jeśli to zrosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc pragne dolaczyc do was oiniewaz mam wiele wspolnego w diagnozach jestem po trzech cieciach cesarskich od kilku lat wykonuje kontrolne badania gastroskopii i kolonoskopii wyniki byly do zaakceptowania az do tej pory wyobracie sobie ze w zeszlym roku mialam kolonoskopie usunieto mi 8mm gruczolaka otrzymalam wskazowke brzmiaca kontrola za trzy lata dolegliwosci zmusily mnie do kolejnej kolonoskopi mialam ja dwa tygodnie temu diagnoza rak jelita grubego czeka mnie operacja usuniecia czesci jelita i guza dodatkowo po pilnym tomografie jamy b rzusznej wiem ze mam rowniez naczyniaka w watrbie w 6 segmencie nie wiem narazie co dalej bo od wczoraj nie zdazylam dotrzec do lekarza ale powiem jedno cholernie sie boje i mam gigantyczna zalamke trzymajcie sie i pilnujcie swojego zdrowia anka starachowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×