Pęknięcie odbytu u 10 miesięcznego dziecka

u?ytkownik
Magdalena

Witam,
jestem mama 10 miesięcznej dziewczynki. Zauważyłam, że od 2 miesięcy dziecko zaczyna głośno krzyczeć przy robieniu kupki i najwyraźniej czynność ta sprawia córeczce ból. Ostatnio przy robieniu kupki zauważyłam , że *wynicował* jej się mały fragment odbytu a w trakcie oddawania stolca ukazało się pękniecie, które krwawi. Dodam, że dbam o dietę dziecka i zwykle stolce są miękkie i nie widać śladów krwi. Sytuacje z krwawieniem z odbytu są wówczas gdy przerwy w oddawaniu stolca sa dłuższe niż 12 godzin. Proszę o poradę czy takie krwawiące pęknięcie u tak małego dziecka leczy się operacyjnie, czy konieczny będzie zabieg chirurgiczny.
Pozdrawiam
Magdalena W.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Na pewno powinna Pani skonsultować się z pediatrą. To może być szczelina odbytu. Nieprawidłowo leczona powoduje duży ból u dziecka podczas wypróżniania i prowadzić może do zaparć.

u?ytkownik
ewa

Mam 4miesieczna córke i Ja bym szybko zaregowała kontaktujac sie z lekarzem.Pani Magdo jest duzo róznych sposobów na problemy z kupkami a Pani córcia nie bedzie sie tak męczyła.W kazdym razie zawsze lepiej jest wczesniej skonsultowac z lekarzem.Pozdrawiam

Twoja odpowiedź