Nodulus colloides partim cysticus glanduale thyreoideae wymaga usunięcia wola tarczycy?

u?ytkownik
Róża

Miałam operowaną tarczyce 33 lata temu . Nie zapisywano mi żadnych leków Obecnie mam wole guzowate odrostowe po badaniu biopsyjnym nie ma obecności komórek podejrzanych.Rozpoznanie Nodulus colloides partim cysticus glanduale thyreoideae ( I; III ;IV ; ) Laesiones non specyficae. Rozmaz zawiera krew ( II ) - badanie cytologiczne W skierowaniu do szpitala . Płat lewy tworzy policykliczny guz 52mmx45mmx60mm W płacie prawym dwa guzki Q12mm i 9mm Jak szybkopowinnam być przyjęta do szpitala ipoddać sie operacji. Czy mając takie wyniki i skierowanie do szpitala można dostać się na oddział chirurgiczny bez powtórnych konsultacji i badań oczekując na przyjęcie na operacje.Skierowanie posiadam od endokrynologa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Jeśli wydał skierowanie endokrynolog do oddziału chirurgicznego musi się Pani poddać zabiegowi usunięcia wola. Zabieg może być wykonany w trybie planowym. Termin wyznaczy chirurg po zbadaniu Pani.

u?ytkownik
RÓŻA

Dzięki za dorade ekspresową. Mam nadzieje ,że operacja się uda i ją przeżyje Bo 33 lata temu byłam na tamtym świecie -- niewiem dlaczego?Mam nadzieje,że medycyna poszła do przodu i jeszcze dożyje tych zaplanowanych 100 lat Jeszcze raz bardzo dziękuje. Nie miałam dostępu do internetu dlatego tak późno zobaczyłam odpowiedź .Przesyłam pozdrowienia z Kołobrzegu.

u?ytkownik
RÓŻA

Byłam ze skierowaniem u chirurga,który nie badał mnie wcale. Obejrzał wynik i zapisał termin operacji i oświadczył mi ,że będzie usunięcie całej tarczycy. Byłam zdziwiona bo myślałam ,że będzie usunięte wole guzowate odrostowe a nie cała tarczyca. Czy to dobra dla mnie diagnoza chirurga onkologa Bo 33 lata temu miałam usunięte wole na prawym płacie a teraz odrosło mi wole guzkowena obu płatach Nie wiem jaką mam podjąć decyzje Czy musi być usunęta cała tarczyca ?

Twoja odpowiedź