Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa szyjnego i drętwienie rąk


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stenoze kanału i przepukliny szyjne .Pieczenie ucha ,szyi ,bóle głowy ,dretwienia rąk i szukam lekarza neuroch. w Łodzi ,który w miarę jest przystepny tz. gdzie najszybciej można się zoperować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem facetem i mam 50 lat. 3 lata temu dowiedziałem się, że mam 2 przepukliny kręgosłupa szyjnego C3/C4 i C5/C6. Objawy jakie miałem to lekkie drętwienie rąk, coś jakby zawroty głowy, uczucie jakby ukłucia szpilkami w kończyny, etc. Ale najgorsze to złe samopoczucie związane z tymi zawrotami/oszołomieniem. Poszedłem z moim rezonansem do dwóch profesorów neurochirurgów. Obydwaj bez wahania powiedzieli, że powinienem mieć przeprowadzoną operację i to jak najszybciej. Oczywiście bardzo się bałem i podjąłem decyzję o działaniach rehabilitacyjnych. Byłem u wielu rehabilitantów, - masowali, zadawali różne ćwiczenia, etc. Generalnie to bardzo mało pomogło. Trafiłem też do znajomego neurochirurga, który powiedział, że z taką przepukliną też można żyć, ale jak zacznę tracić siły w rękach i nogach &#8211* to aby wtedy szybko załatwił sobie tą operację. Zacząłem też chodzić na basen i pływałem na plecach , tutaj już jakiś pozytywny wpływ poczułem .... ale to było tak, że 2-3 tygodnie - czułem się fatalnie i może 1-2 dni w miarę dobrze. Miałem myśli aby iść jednak na tą operację, przecież tyle osób ją przeszło i jest OK. Najgorsze, że doszło to, że czułem jakbym tracił siłę w nadgarskach/dłoniach o jakieś 10-20% i trochę w nogach. To już mnie naprawdę przestraszyło. Ale w międzyczasie trafiłem do rehabilitanta w Radomiu. Poza ćwiczeniami i masażem - co jak zwykle prawie nic nie pomogło - stwierdził on, że mam słabe mięśnie i żebym je wzmocnił na siłowni. Zacząłem tam chodzić i wybierałem przyrządy takie aby ćwiczenia nie wpływały negatywnie na sam kręgosłup szyjny. Chodziłem na siłkę regularnie - codziennie lub co 2 dni. I będę błogosławił tego rehabilitanta, który mi to doradził, gdyż wszystkie negatywne objawy minęły !!! :) Oczywiście są dni, kiedy gorzej się czuję - ale to jest 3-4 dni miesięcznie a nie 29 dni na miesiąc! Oczywiście nie ćwiczę *kulturystycznie* tylko rekreacyjnie - około 1 godziny na różnych przyrządach. Niestety są przyrządy (np. podnoszenie ciężarów do góry), po których czuję się gorzej i takich ćwiczeń oczywiście unikam. Nikomu nie doradzam mojego sposobu. Każda przepuklina pewnie jest inna i każdy organizm się różni. W każdym razie w chwili obecnej czuję się dobrze i na razie nie myślę o operacji. Ale nie wykluczam, ze w przyszłości będę do tego zmuszony. Ale też mam nadzieję, że już może będą nowocześniejsze techniki - jak jakaś endoskopia, etc, a nie wkładanie implanta w miejsce dysku. Pozdrawiam wszystkich - Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pozbyłam bólu u pana Rosadzińskiego , trochę całe leczenie trwało i kosztowało &#8211* nie ma co ukrywać, ale porównując z tym co przeżyłam lecząc się wczcesniej na fundusz, to i tak poszło szybko i co najważniejsze dla mnie skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×