Nie mogę zdjąć do końca skóry z napletka

u?ytkownik
Dariusz

Jako małe dziecko byłem obrzezany, od jakiegoś czasu (mam 18 lat) zastanawiałem się czy nie mam stulejki gdyż nikt mnie nie doinformował że należy zdejmować napletek z żołędzia (dowiedziałem się o tym z rok temu i cały czas miałem te wątpliwości) i okazała się że jednak nie mogę zdjąć do końca skóry z napletka.
Poszedłem do urologa i dowiedziałem się że mam *częściową stulejkę* gdyż skóra schodzi do mniej więcej połowy. Lekarz powiedział że zabieg nie będzie konieczny i wystarczy jak będę używać maści (Betnovate N) przynajmniej raz dziennie no i jestem teraz po 3 miesiącach tej *kuracji* skóra schodzi (ciężko lecz nawilżenie pomaga i wtedy nie ma najmniejszych problemów). Miałem problem bo napletek był strasznie wrażliwy na dotyk szczególnie w górnej części ale można powiedzieć że już się zaaklimatyzował, jest jeszcze siny ale jestem dobrej myśli i mam nadzieje że z czasem to się zmieni chociaż może po prostu już taki jest (hehe) mam 1 wątpliwość tylko... gdy po zdjęciu skóry z napletka ten napletek troszkę uciska i nie schodzi wgle poniżej części napletka, można powiedzieć że *zszedł* i dalej ani rusz, a to dziwne bo powinno być tam więcej miejsca :) i moje pytanie brzmi tak:
to się zmieni jeśli będę dalej kontynuował kuracje czy lepiej umówić się na konsultację ??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Należy dalej stosować się do zaleceń lekarza. Oczywiście w przypadku wątpliwości może Pan skonsultować się jeszcze osobiście z urologiem, ale opisywany stan powinien ustąpić samoistnie.

u?ytkownik
Dariusz

Dziękuje :)

u?ytkownik
Piotr

Witam , mam podobny problem i pytanie czy bez wcześniejszej konsultacji z urologiem mogę używać tej maści czy wizyta mimo wszystko będzie konieczna ? .

bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi .
z góry dziękuję i pozdrawiam .

Twoja odpowiedź