Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod sutkiem u mężczyzny


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku młodych chłopców (13-16 lat) to naturalnie powiększający się gruczoł sutkowy jako efekt dojrzewania (do pół roku z reguły taki guzek rozlewa się). W inny wieku trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, gdyż może oznaczać to jakąś patologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie jaki ma być przyrost tego guzka??? mi w ciągu tygodnia przyrósł o ok 1 centymetr ma teraz ok 1,5 - 2 cm...(razem ze skórą) i mam 19 lat... czy są do tego jakieś normy... i czy jest jakaś domowa metoda spr. tego (nie mam rendgenu w domu *p) i też nie chcę być przez kogoś macany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość YYYYY Anonim :)

Ja mam 12 lat rocznikiem 13 :) I jakoś z miesiąc temu oparłem sie o ściane i poczułem ból pod prawym sutkiem pomacałem :) i wymacałem guzka nie duży. Teraz już mnie nie boli ale jak na wF w szatni sie spytałem to powiedzieli że też takie mieli :) Co to może być??Prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i również mam pod lewym sutkiem guza...Na początku się przestraszyłem ale mnie nie bolał. Teraz jednak w momencie kiedy go dotykam bardzo mnie boli. Ma około 2 cm średnicy i mam go od jakiś dwóch miesięcy...Boję się że to może być nowotwór ale jak przeczytałem to że wiele osób ma podobny problem postanowiłem poczekać jeszcze z 2 miesiące i wtedy ocenię sytuację *) PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sory anonim

ja też mam takie coś i jak byłem u lekarza to mi powiedział ze dojrzewam w wieku 13 14 15 lat.a mówił ze coś tam dojrzewam hormonalnie wiecej hormonów zenskich dlatego tak jest też taki objaw jak ginekomasta to niec strasznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×