Lita zmiana guzowata w mózgowiu

u?ytkownik
Beata

W badaniu TK uwidoczniono obecność po stronie lewej litej zmiany guzowatej bezpośrednio przylegającej do namiotu móżdżku i wywierającej impresję na przyległe struktury mózgowia. Osiąga ona wielkość ok.4x4,4cm i ulega wyraźnemu wzmocnieniu po podaniu środka kontrastowego. Na jego obwodzie zauważalne są linie zwapnienia.
Zmiana ta rosnąc poniżej przyczepu namiotu móżdżka obejmuje sobą częściowo kąt mostowo- móżdżkowy i wywiera ucisk na most i śródmózgowie. Masa nadnamiotowo wywiera impresję na lewy płat skroniowy, a przyśrodkowo uciska i przemieszcza ku stronie prawej komorę III.
Układ komorowy mózgu z zaokrąglonymi rogami czołowymi dochodzącymi do 20mm. W ich sąsiedztwie zaznaczone są strefy hypodensyjne co przemawia za procesem aktywnym.
Struktury centralne są przemiszczonę w stronę prawą o 10mm.

Wnioski: Tu cerebri (meningioma susp.)


Informacje uzupełniające pacjent ma 81 lat i jest mężczyzną...
Co zrobić...Czy możliwa jest operacja?
Proszę o szybką odpowiedź..

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Wiek wiekowi nie równy, o kwalifikacji chorego do operacji decyduje lekarz prowadzący na podstawie stanu ogólnego chorego. Jeśli chory posiada inne obciążenia utrudniające przebieg operacji to w takim wypadku podejmuje sie leczenie nieoperacyjne. Także to z lekarzami trzeba ustalać czy możlwia jest w tym wypadku operacja.

u?ytkownik
Beata

Właśnie dzisiaj dowiedziałam się że pacjent nie będzie miał przeprowadzonej operacji tylko jakiś zabieg. Chciałabym się dowiedzieć o jaki zabieg chodzi?

Twoja odpowiedź