Zagięty pęcherzyk żółciowy

u?ytkownik
Roman

Mam zagięty pęcherzyk żółciowy w dwóch miejscach (zdjęcie z usg), raz w lewo jest skręcony i raz w prawo. Odczuwam lekki ból po naciśnięciu się w bok brzucha i czuję go często, zwł rano po przebudzeniu się mi doskwiera i w ślinie mam cały czas taką żółć którą połykam. Przeszkadza mi ta dolegliwość strasznie. Do tego mam małe kamienie w nerkach. mam 27 lat. Czy powinienem ten woreczek żółciowy usuwać? Czy jest jakaś możliwość leczenia tego? Byłem u dwóch lekarzy to tylko rozłożyli ręce i nic mi nie pomogli. Warto to leczyć czy trzeba zostawić tak jak jest? Bo się boje ze moge mieć jakiegoś raka.

Nie chce mieć tej żółci wydzielającej się do żołądka bo czuje ją w brzuchu cały czas i bardzo mnie męczą gazy. Czy to może być spowodowane stresem? Przeciążeniem pracą albo niewysypianiem się? Gdy dobrze się wysypiam jest trochę lepiej. Czy ma na to wpływ że często pracujęw pozycji siedzącej zgiętej zgarbionej bo mam taki kręgosłup że mi ciężko prosto usiedzieć na krześle przed komputerem.

Co powinienem zrobić z tym workiem żółciowym, kamieniami małymi w nerkach (lekarz mówił że sie nie opłaca ich usuwać bo są małe i żeby przyjsć jak sie powiększą i kazał piwo pić) i ewnetualnie z kręgosłupem (to już inny dział) wystsaje mi na zewnątrz i można po nim przejechać pięśćią i będzie takie coś trtrtrtrtr jakby po schodkach chodził. Lekarze też mi badali ten kręgosłup już w szkole ale nie stwierdzili żadnej nieprawidłowości. Po prostu wystaje na zewnątrz widać go zwł jak się nachylam ale jest prosty jak się wyprostuję.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Stres i nieprawidłowe odżywianie na pewno nasilają dolegliwości. W tej chwili usunięcie pęcherzyka żółciowego odbywa się w przypadku obecności objawów. Więc jeśli ma Pan ataki kolki i chirurg podejmie taką decyzję należy pęcherzyk usunąć. W przypadku nerek najlepiej poczekać. Z kręgosłupem na rehabilitację (lub basen).

u?ytkownik
sara mała

Co to znaczy woreczek żółciowy zagięty,czy ból w prawym boku moze być przez to,prosze o odpowiedż,pierwszy raz mi tak wyszło na USG,,,,,

u?ytkownik
Aqq

Mam to samo, codziennie bóle uczucie rozpierana i to caly bok,
Zaczalem stosowac ostropest planisty na woreczek i liscie brzozy na nerki
, wazny jest ruch. Sprawdz tez dotykajac szczelin miedzyzebrowych czy nie boli jakis nerw co powoduje nasilanie objawow. To nazywa sie dokladnie neuralgia. Niestety wszystko razem moze wystapic i nikt nic nie umie na to poradzic. Generalnie ruch - cwiczenia ! Ziola ! I dobra dieta niskotłuszczowa.
Życze zdrówka ! Pozdrawiam

Twoja odpowiedź