Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót przepukliny


Gość rena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!niedawno pisałam o moim nawrocie przepukliny sprzed dwóch lat.jestem szósta dobę po zabiegu ponownym i byłam dzis na zmianie opatrunku ponieważ sączy mi się ropa jestem tym troche zaniepokojona bo choć doktor bardzo mily to odpowiedzi jego są bardzo krótkie zrozumiałam tyle że nie jest żle .zalecił ranę myć szarym mydłem ,okłady robić z rivanolu wymieszanego ze spirytusem i pilnować by rana była stale nawilżona,również ale niekoniecznie kupić octenisept(kupiłam) .czy takie ropienie z rany po zabiegu to normalne bo miałam kilkakrotnie operacje na brzuchu i coś podobnego przytrafiło mi się poraz pierwszy?poprzednio miałam założoną siatkę teraz nie bardzo wiem co mam bo właściwie zapomniałam spytać a doktor nic nie mówił moje rozpoznanie to*hernia umbilicalis recidiva incarcerata a leczenie operacyjne*operatio radicalis herniae bardzo proszę o wytłumaczenie .z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przepuklina pępkowa nawrotowa uwięźnięta. Operacja radykalna przepukliny. Nic nie zostało wspomniane o metodzie jej wykonania. Niestety w ranie może pojawiać się treść ropna. Jeśli będzie przestrzegać Pani zaleceń lekarza (Rivanol i szare mydło) nie powinno być problemów z procesem gojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×