Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utrzymujące się znieczulenie po wyrwaniu zęba


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem tydzien od resekcji i tez mam mrowienie i dretwienie polowy brody i dolnej wargi.Caly czas przygryzam ja do krwi bo nie mam normalnego czucia. Na razie lykam B complex i sama zaordynowalam sobie tran Biomarine. Na razie zmian nie ma. Znieczulenie mialam juz wiele razy ale cos takiego po raz pierwszy ale mam nadzieje, ze sie zregeneruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala, minęło już 5 tygodni od ekstrakcji mojej ósemki dolnej. Biorę witaminy B i chodzę od 2 tyg na fizykoterapię: laser biostymulujący, lampa sollux niebieska i czerwona, magnetoterapia, diatermia. Czeka nie elektrostymulacja i galwanizacja. Narazie ciężko powiedzieć, że jest lepiej. Ale moze niebawem to powiem, mam taką nadzieję. Mam ból, przeczulice i mocną wrażliwość w miejscu podbródka i ust. Nadal ich nie czuje, utrzymuje się uczucie chłodu ust.Przy poruszaniu buzią jest ból i jakby mrowienie. Być może te wszystkie oznaki to powrót do normalności. Będę informować. Trzymam kciuki za Wasz szybki powrót do formy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karina

Jestem po dlutowaniu ósemki zaledwie trzy godziny A już się martwię. Otóż nie mogę mówić, całkiem mamrocze, nie wymawiam słów... do tego dochodzi drętwienie lewej strony przełyku. Dostałam podwójną dawkę znieczulenia bo po jednej czułam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Hej. Chciałam podzielić się z Wami moją historią... Ponad rok temu zdecydowałam się na założenie implantu na dolnej piątce. Zabieg przeszedł pomyślnie, jednak kilka godzin po znieczuleniu wciąż czułam zdrętwienie połowy dolnej wargi i brody. Myślałam, że to minie, ale kiedy obudziłam się następnego dnia cały czas czułam czułam mrowienie i zdrętwienie. Zadzwoniłam do mojej dentystki i ona wyjaśniła mi, że mam uszkodzony nerw i to się czasami zdarza. Oczywiście kazała łykać witaminę B i powiedziała, że czucie powinno wrócić do około pół roku. Na początku bardzo mi to przeszkadzało, pamiętam jak jadłam to gryzłam sobie wargę, bo nawet tego nie czułam. Jednym słowem przeszłam przez koszmar. Z czasem zaczęłam się do tego przyzwyczajać... Dziś już minęło 15 miesięcy a czucie nadal do końca nie wróciło :( Zastanawiam się czy kiedykolwiek wróci... Na szczęście nie jest to takie dla mnie problematyczne teraz i można się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już rok i cztery miesiące po ekstrakcji ósemki. Uszkodzony nerw zregenerował się prawie całkowicie, ale pomimo odzyskania czucia w brodzie i dziąsłach to czucie jest zupełnie inne niż po drugiej stronie twarzy. To miejsce jest bardziej czułe na dotyk, zmianę temperatury i czasami cały czas czuje mrowienie (podejrzewam że już nigdy nie wróci do normy). Przyzwyczaiłam się do tego, ale jak pomyślę, że czaka mnie drugie usuwanie ósemki, które też może się wiązać z ponownym paraliżem i znowu przechodzenie tego samego to aż mi słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysia

witam Długo nikt nie poruszał tego wątku. Mam nadzieję, że ktoś odpowie na tę wiadomość. 8 dni temu miałam znieczulany ząb - górną trójkę. Wyniku znieczulenia mam uszkodzony nerw czucia. Objawy: Pół głowy jakby nie była moja. Uczucie drętwienia, czucie po tej stronie osłabione, lekki ból od ucha do dolnej żuchwy i oka do skroni, uczucie gorąca, lekkie opuchnięcie po stronie znieczulenia, strona znieczulona jest bardziej napięta, szybciej się mięśnie męczą. Leki dostałam od neurologa :neurovit i halidor.Żadnej rehabilitacji bo podobno nie jest potrzebna. Na razie nie zauważyłam poprawy. Jak długo czekaliście na efekty? Jak radziliście sobie z tym problemem? Jaki był tok leczenia? Czy osoby, które borykały się z tym problemem odzyskały już całkowitą sprawność czuciową i w jakim czasie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam podobnie,po usunięciu zatrzymanej 8 *efekt znieczulenia* pozostał-uszkodzony nerw .Chirurg poinformował mnie o takiej ewentualności na podstawie pantomogramu. Przed zbiegiem zlecił jeszcze zrobić zdjęcie 3d tego miejsca żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia nerwu.Niestety okazało się że przy tej 8 zrobiła się torbiel,która zrosła się z nerwem i przy ekstrakcji nerw się *popsuł*I standard wit b complex, laser. I czekamy, nawet od 6 do 12 misięcy.Kwestia jest taka czy nerw został przerwany czy uszkodzony.Uszkodzony się z czasem zregeneruje na wspomnianych wspomagaczach ,przerwany niekoniecznie.Doczytałem sie jeszcze że stosuje się w takich przypadkach magnetoterapie ustrojstwem co sie zwie jonowy rezonans cyklotronowy.Jak nie przejdzie to zastosuje.Na koniec dodam że chirurg kompetentny,mówił że tak się może stać i że nie jest to rzadkość, dzięki czemu nie ma zaskoczenia pod tytułem wtf is going on i szukania pomocy na tego typu stronkach. Jestem dobrej myśli i wierzę że przejdzie .Pozdrawiam serdecznie *drętwiaków*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula minął dokładnie rok od dłutowania zatrzymanej dolnej ósemki.Zrobił to doświadczony chirurg szczękowy, byłam pod narkozą Nerw prawdopodobnie nie został przerwany, ale z pewnością poraż ony. Czucie brody i warg wraca bardzo bardzo powoli.Można wpaść w depresję. Mam żal, że lekarze otwarcie o tym nie mówią. Miałam świadomość co mnie czeka, inni stomatolodzy o tym mówili. Chirurg miał w ręku tomograf i co? Nie udało się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piszę ponownie bo widzę, że się odzywacie. Od niefortunnego znieczulenia minęło już 1,5 miesiąca. Przyjmuję oprócz halidoru i neurovitu, które zażywam od samego początku, jeszcze gabagamma 100 i pramolan od 3 tygodni. Nie zauważyłam spektakularnych efektów leczenia. Prawdopodobnie od znieczulenia pojawiły się objawy neuropatii. Jestem już po wizytach u neurologów. Oczekuję z nadzieją na poprawę, są dni kiedy nie odczuwam zbytniej różnicy miedzy jedną stroną głowy a drugą, ale są dni kiedy połowa głowy drętwieje, policzek czuję jakby był opuchnięty, ale w rzeczywistości nie jest i piecze. Czucie nadal osłabione po stronie znieczulenia. Myślę o spróbowaniu metod niekonwencjonalnych. *Imię* mam pytanie jak długo jesteś po zabiegu? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 doby po znieczuleni zewnatrzoponowym (do kregoslupa) i takze mam objawy odretwienia tzw. parestezja ale oczywiście nie twarzy a nogi (prawe udo). Większość wpisów jest stara i ciekawi mnie czy u wszystkich minęły objawy czy ktoś pozostał z problem już na stałe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znieczulenie po zabiegu dentystycznym nie powinno się zdecydowanie tak długo utrzymywać Skoro utrzymuje się tak długo to znaczy,ze coś zostało źle przeprowadzone. Polecam skontaktować się z lekarzem. Czasami nie jest to wina lekarza ale wina tego jak zareagowaliśmy na znieczulenie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×