Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W jaki sposób wyjęty zostanie drut Kirschnera?


Gość Anna H

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe ze 2 , niewiem czy wyciaganie boli jutro jade to bym za 3 dni napisala mialam zlamanie piszczela z przemieszczeniem i mam 2 druciki *p te druty sa w kosci po wyciagnieciu za 2 tygonie szpik odrosnie bylam w szynie ok 3 tygoni *-/ a pozniej gips 2 miesiace i 4 orteza mialam problem noga mi sie nie zrastala ale w koncu sie udalo :D A i nie boj sie tego czasem jak zginam noge to pobolewa skora ale te druty mi noge uratowaly ! :) Za 3 dni napisze jak mi wyciagneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam niedawno wyjete jak pisalam wyzej dostalam narkoze i nic nie bolalo tylko po operacji zaczely sie jazdy zaczelam ostro krwawic ale czesto tak jest wiec to naturlne po dniu wyszlam do domu oczywiscie nie moge chodzic tydzien po noga sie nie nadaje za kilka di mam konsultacje wiec sie okarze czy wszystko ok w szpitali nic cie nie powinno bynajmniej bolec po srodki dostaniesz ale w domu kiedy mam noge za nisko to puchnie i cala kosc boli *-/ ale z reka moze byc inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złamany obojczyk z przemiszczeniem miałem juz operacje (5 tygodni temu) i w sirode jade do szpitala na zdjecie i mam pare pytan 1) Jak wezme rekom dotne tej kosci to czuje ze jest taka gurka i niewiem czy sie zle zrosło czy cos 2) Przy upadku na obojczyk(jak stawałem na rekcha) mogło mi sie cos stac z stawami czy czyms takim bo mnie boli biceps od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamałam kość lewej pięty (z przemieszczeniem). Założyli mi 4 druty. Zabieg był wykonywany w znieczuleniu, ale mogłam obserwować na rtg-tv jak i gdzie umieszczają druty. Ciekawe doświadczenie:) U mnie wszystkie druty wystają i są pozaginane na końcach, nie wyobrażam sobie jak jakiś z nich mógłby zniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem po wypadku samochodowym i miałam złamanie kości w lewej nodze z przemieszczeniem mam 2 druty kolo kostki.bardzo boję się ich wyjęcia:( spać nie mogę bo myśle czy bedzie bolało:( i mam pytanie czy mam prawo prosić o zabieg pod narkozą?choc z narkozą też miałam problem bo obudziłam się podczas operacji która trwała około 5godz:(pytałam się lekarza czy zostaną mi usunięte pod znieczuleniem to powiedział ze raczej wyjmuje się bez znieczulenia.Tylko jest problem one mi się nie ruszają tylko troszkę wyszły.proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam usuwany jeden drut z ręki, bez znieczulenia. I jak ktoś mówi, że nie boli,to albo nie miał tego zabiegu, albo miał ze znieczuleniem. Boli przeraźliwie (drut u mnie absolutnie nie były luźny, wyciąganie trwało 10 min tak mocno tkwił), ale rzeczywiście zaraz po wyjęciu przechodzi. Jeśli byłaby możliwość, mimo wszystko pytałabym, czy znieczulenie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi wyjmowali drut Kirschnera, po złamaniu obu kości lewego przedramienia z przemieszczeniem To trochę boli. Nie miałem znieczulenia, ale jest niemiłe uczucie ciągnięcia kości.Wyciągali takimi wielkimi obcęgami. Mam 12 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złamałem 4 i 5 kość śródręcza. W pierwszym szpitalu ręka została źle złożona co odkryłem po zrobieniu kontrolnego zdjęcia tydzień po nastawianiu. zostałem skierowany do innego szpitala gdzie operacyjnie umieścili mi 4 druty kirschnera. 6 tygodni po operacji udalem sie na ich usuniecie ale okazalo sie ze kosci nie sa jeszcze dobrze zrośnięte więc zabieg przesunięto o dwa tygodnie czyli na dzisiaj. Żałuję że tak się nim stresowałem bo trwał ok 15 sekund i nic ale to nic naprawde nie bolało. Oczywiście bez znieczulenia. Także nie pękajcie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek Wawa

Witam, 12 czerwca 2011 niefortunnie skoczyłem na piętę i niestety znalazłem się w szpitalu. Założono mi 4druty Kirsznera wzdłuż prawej stopy (od pięty w kierunku palców) oraz gips od palców stóp pod kolano z *furtką* na pięcie w celu zmiany opatrunku.Mimo swoich 51 lat jestem osobą bardzo aktywną i żywotną i nie zawsze siedzę tylko chodzę o kulach. Żona mnie straszy że pięta może mi się źle zagoić, będę odczuwał bóle i mogę pójść na rentę.Na wyjęcie drutów idę do szpitala 22lipca. Moje pytanie do fachowców: ile jest prawdy jest w tym co mówi żona i jak długo może potrwać rehabilitacja. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlamalam lokiec z przemieszczeniem *( mam 2 druty za jakies 2-3miesiące mi je wyjma żywcem :( boje się ze to bedzie bolalo*( mam pytania: 1.czy to bedzie bolalo 2.ile bedzie trwal zabieg 3.czy rodzice mogą byc obecni w sali podczas zabiegu z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andzej Który sie tez bał

Ludzie nie ma sie co bac to nawet nie boli.Znieczulenie miejscowe w glowie sie kreci jak bys byl nacpany ale za chwilke nie wiesz co i jak i masz po zabiegu !! NIE ma sie co bac!!!!!!!!!!! TO tylko nerwy zwala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałam złamany duży palec u nogi niestety z przemieszczeniem i konieczne było zespolenie kości za pomocą trzech drutów kirshnera. Bardzo się bałam wyjęcia drutów, zwłaszcza po przeczytaniu paru wpisów na tym forum. Musze dodać,że lekarz uprzedził mnie, że odbędzie się to bez jakiegokolwiek znieczulenia. Własnie wróciłam ze szpitala i muszę napisać, że strach był niepotrzebny. Wyciąganie drutów trwało dosłownie 7 sekund i było kompletnie bezbolesne (choć bez znieczulenia). Troszkę tylko szczypało gdy ranki po wyjęciu drutów były polewane środkiem odkażającym, ale to jedyne nieprzyjemne doznania. Nie ma się czego bać!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. dawno mnie tu nie było:) jestem już 7mc od wyjecia mi tych drutów...tak się bałam że w nie mogłam w nocy spać, ale...strach jest większy:) jestem panikarą a to nic nie bolało a trwało z jakieś 5min, bo wyjmowali mi dwa druty...bez znieczulenia to się odbywa...ale spokojnie lekarz podszedł z takimi jakby obciążkami, złapał i nie mógł zbytnio na początku wyjać to mu trzymałam swoją nogę a odczułam tylko lekkie ciągniecie w kości...drugi drut też ciężko wychodził ale lekarz się zaparł i było oki:)a ja po wyjęciu tego, pierwsze moje słowa jakie powiedziałam były** a tak się bałam a nic nie bolało:)* krew troszkę mi poleciała i mam mimo wszystko blizny po tych drutach, ale nie przejmuję się tym, bo najważniejsze jest, że jest już po wszystkim:)aha a jak na obchodzie porannym zapytałam lekarza w szpitalu czy zrobią mi to na bloku operacyjnym to uśmiechnął się, złapał mi nogę i pokręcił drutem i dodał **skoro to Cię nie bolało to wyjęcie tym bardziej nie będzie** i mówił prawdę:)także spokojnie bez paniki:) chociaż wcześniej jak czytałam to niektórych boli ale myślę, że to zależy od organizmu i psychiki człowieka...pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obojczyk*P

Ja mam złamany obojczyk z przemiszczeniem miałem juz operacje (5 tygodni temu) i w sirode jade do szpitala na zdjecie i mam pare pytan 1) Jak wezme rekom dotne tej kosci to czuje ze jest taka gurka i niewiem czy sie zle zrosło czy cos 2) Przy upadku na obojczyk(jak stawałem na rekcha) mogło mi sie cos stac z stawami czy czyms takim bo mnie boli biceps od tego KRYCHA, ~ Krycha nie martw sie z ta gurka.A mialas operacje i wkladali ci drut? Bo gdy wkladali ci drut to najprawdopodonbniej jest to drut.Wiem bo mialam 1 miesiac i 1 tyg.temu operacje wlasnie obojczyka z przemieszczeniem bo spadlam z konia i mam tez taka gurke ale dzisiaj bylam w swoim miescie w szpitalu i pani powiedziala ze obojczyk bede miala jak marzenie.Ale jak cie cos niepokoi to idz do lekarza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obojczyk*P

Witam.. dawno mnie tu nie było:) jestem już 7mc od wyjecia mi tych drutów...tak się bałam że w nie mogłam w nocy spać, ale...strach jest większy:) jestem panikarą a to nic nie bolało a trwało z jakieś 5min, bo wyjmowali mi dwa druty...bez znieczulenia to się odbywa...ale spokojnie lekarz podszedł z takimi jakby obciążkami, złapał i nie mógł zbytnio na początku wyjać to mu trzymałam swoją nogę a odczułam tylko lekkie ciągniecie w kości...drugi drut też ciężko wychodził ale lekarz się zaparł i było oki:)a ja po wyjęciu tego, pierwsze moje słowa jakie powiedziałam były** a tak się bałam a nic nie bolało:)* krew troszkę mi poleciała i mam mimo wszystko blizny po tych drutach, ale nie przejmuję się tym, bo najważniejsze jest, że jest już po wszystkim:)aha a jak na obchodzie porannym zapytałam lekarza w szpitalu czy zrobią mi to na bloku operacyjnym to uśmiechnął się, złapał mi nogę i pokręcił drutem i dodał **skoro to Cię nie bolało to wyjęcie tym bardziej nie będzie** i mówił prawdę:)także spokojnie bez paniki:) chociaż wcześniej jak czytałam to niektórych boli ale myślę, że to zależy od organizmu i psychiki człowieka...pozdrawiam wszystkich:) Edytka rozumiem ze wystawal ci drut? Bo jak mowisz ze nim obkrecal/krecil to rozumiem ze byl na zewnatrz. A mam pytanie czy jak drut jest w srodku pod skora to robia to w narkozie? Zlamalam obojczyk z przemieszczeniem.Mam jeden drut kirchnera .Bardzo sie boje tej operacji bo nienawidze jak mnie cos boli. Wydaje mi sie ze bede miala operacje ze wyjma mi drut tak samo jak wlozyli czyli w narkozie.Prosze o odpowiedz.Moze ktos wie cos na ten temat*P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja mam zlamane trzy kosci srodrecza z przemieszczeniem w lewej ręce. ugryzł mnie pies, gdy chciałam rozdzielic dwa gryzące się psy. w szpitalu wstawili mi trzy druty k. wystają z ręki między kostkami i jeden od zewnętrznej strony dłoni przy małym palcu. rękę mam na szynie gipsowej. od operacji trzy tygodnie. za tydzien kontrola. boję się wyciągania tych drutów, potwornie. mam strasznie wrażliwą skórę, od wenflonów w szpitalu miałam zapalenie żył po niecałej dobie. czy wyjęcie tych drutów boli, czy potem szyją dziury po drutach, czy znieczulają? czy ktoś z Was miał wyjmowane te druty w stocerze w konstancinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka miała w czwartek wyjęte druty kirschnera po operacji stopy końsko-szpotawej,na bloku była około godziny gdyż miała jeszcze zmieniany gips. Druty miała wstawiane dwa razy ponieważ gdy córce pojawił się obrzęk pani pediatra podczas rozcinania gipsu wyrwała jej owy drucik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mając druty jaki okres nie można pić alkoholu? Na wypisie nic nie pisze i nie wiem. Obecnie mam 10 drutów w dwóch palcach. Mam je nosić 8 tygodni, ale bardziej mi chodzi o wypicie jakiegoś piwa. Wcześniej miałem 4 druty i pierwsze piwo wypiłem po jakimś czasie, ale to też nigdzie nie pisało, dopiero zapytałem lekarza. Teraz jestem dwa tygodnie po zabiegu, ale nie wiem czy można czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Mam złamanie trój kostkowe, nie mam drutów ,ale mam z jednej strony kostki blachę i sześć śrub , z drugiej śrubę. Jestem załamana, za tydzień mam iść wyciągać szwy i z powrotem do szyny gipsowej. Przy zmianie opatrunku w szpitalu widziałam te szwy (okropieństwo), a jeszcze boje się czy , dobrze się zrosną kości. Boli, swędzi, piecze. Nie wiem jak będzie wytrzymać jeszcze z 6 tygodni w gipsie.Nie wiem jak z opatrunkami, bo 21 VII miałam zmianę opatrunku w szpitalu i wypis do domu , a 02 VII mam iść do poradni chirurgicznej na wyciągnięcie szwów, czy tak długo może nie być zmiany opatrunku?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edytka Radomsko

Edytka rozumiem ze wystawal ci drut? Bo jak mowisz ze nim obkrecal/krecil to rozumiem ze byl na zewnatrz. A mam pytanie czy jak drut jest w srodku pod skora to robia to w narkozie? Zlamalam obojczyk z przemieszczeniem.Mam jeden drut kirchnera .Bardzo sie boje tej operacji bo nienawidze jak mnie cos boli. Wydaje mi sie ze bede miala operacje ze wyjma mi drut tak samo jak wlozyli czyli w narkozie.Prosze o odpowiedz.Moze ktos wie cos na ten temat*P Obojczyk*P, ~ wiesz co nie wiem jak jest z obojczykiem, bo ja miałam w nodzę i drut wystawał ale ordynator pokazał mi, że to w ogole nie boli gdy krecił:) mi takze wkladali przez narkoze, ale wyjmowali na **żywca** jak ja to nazywam:) spokojnie lekarz powie czy z obojczyka wyjmuje sie na bloku czy nie:) napewno nie pozwola aby bolało.3mam kciuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 18 lat i miałam złamaną z przemieszczeniem nasadę bliższej kości ramiennej czy tzw szyjkę po potrąceniu przez samochód. Jakieś 4 tygodnie temu miałam operację pod narkozą i miałam stabilizowanie grotami Kirschnera 6 szt. Druty są pod skórą, lekarz mówił, że będą ja nacinać skalpelem a potem wyciągać druty. Chciała bym się zapytać w takim razie czy będą mi to robić w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym, bo się bardzo tego boję, mdleję nawet przy pobieraniu krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem drut Kirschnera w związku ze złamaniem obojczyka. Z drutem żyłem pół roku, więc trochę się już do niego przyzwyczaiłem ale uwierzcie to super uczucia jak w końcu zostaje wyciągnięty. W moim przypadku nie odczuwałem bólu. Zabieg był bardzo szybki. Polegał na energicznym pociągnięciu za wystającą cześć druta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×