Ból w podbrzuszu po posiłku

u?ytkownik
Piter

Otóż od około 3 tygodni ( ostatnie parę dni codziennie ) około 30min do godziny po posiłku występuje u mnie silny ból w podbrzuszu ( bardzo często też mi się odbija ) - pierw dyskomfort , potem bardzo silny ból trwający około 1min , w tym czasie zauważyłem , że *wciąga* mi mimowolnie brzuch i napina mięśnie w tamtej okolicy . Po każdym takim napadzie bólu czuje i słyszę jakby bąbel powietrza przeskakiwał mi w jelitach i potem ból ustaje. Cykl ten powtarza się co kilka minut przez około godzinę aż do momentu wypróżnienia . Ból jest silniejszy kiedy siedzę . Przeważnie kończy się to biegunką ( co do konsystencji to jest rożnie )

Pierwszy raz taki ból miałem zeszłej zimy 1 bądź 2 razy. Ostatnio powrócił a od kilku dni występuje prawie zawsze po posiłku.

mam 22 lata , większość czasu spędzam na siedząco i dużo palę.

Co może być tego przyczyną i jak z tym walczyć?

Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

W zasadzie musi zbadać Pana lekarz. Należy rozważyć czy w Pana przypadku nie zachodzi konieczność wykonania gastroskopii z testem na obecność bakterii Helicobacter pylori.

u?ytkownik
Piter

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze 1 - iść do lekarza 1 kontaktu , czy odrazu do gastrologa czy lekarza specjalisty , który się tym zajmuje?

u?ytkownik
stapler

Na początku trzeba iść do lekarza rodzinnego. On zadecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnie wyda skierowanie do gastrologa.

Twoja odpowiedź