Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból dłoni po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Ewa R. z Jaworzna

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie boli nadgarstek,palce-a najbardziej kciuk jest spuchnięty.Przez miesiąc jeszcze mam nic nie nosić.Żadnej fizykoterapii,smarowania,jedynie moczenie w wodzie z mydłem,a szwów też mam 6 i same mają się rozpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM Mnie kciuk też pobolewa,i odczuwam przy dziwnych ruchach dłoni nerwy,ja spkojnie wykonuje podsatwowe czynnośc-lekkie,ale biustonosza sama do dziś dnia nie zapne,nie wspomne o wizycie w toalecie:) cięzkich rzeczy nie dźwigam,ale nożem delikatnie juz pokoje miękkie rzeczy,choć jak mocno nacisne na nóż,odczuwam dziwny ból,tak jakby nerwy mi się pzrekecały.Jutro ide na sciągniecie szwów-zobaczymy do kiedy L4 będzie,i co powie na ten ból kciuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basia.klak@interia.eu

Wiam serdecznie,operacje mialam7 marca tego roku.Po badaniu EMG stwierdzono u mnie zesp.ciesni... .po 14 dniach zdjeto szwy i mialam nadzieje ze opuchlizna i bol to jeszcze normalne bo sie goi dostalam tabletki alanerw pomagaja w regeneracji uszkodzonych nerwow....na poczatku dokuczal mi klujacy bol w srodku dloni i nadgarstku.Po pierwszej wizycie nie dowiedzialam sie nic od p,jasnie dr ortopedy byl tak zajety komputerem ze nie raczyl nawet zobaczyc reki ,rozczarowana czekalam na kolejna wizyte wyznaczona za kolejne 4 tyg ,liczac ze inny ortopeda poinformuje mnie jak rehabilitowac reke jakie wykonywac cwiczenia poniewaz bol sie nasilil kupilam usztywnienie na ndgarstek i tak uzyskalam chwilowa ulge.Niestety reka puchla nadal balam sie ze cos zrobilam zle nie zaciskalam piesci palcami poruszalam ale opuchlizna ograniczala mozliwosci poruszania.Druga wizyta kontrolna wyczekiwana z nadzieja okazala sie kolejna klapa .wpis ktory dostalam to ze nie zaciskam palcow i rehabilitacja w domu.......zapytalam co mam robic i jak dlugo p dr. odpowiedzial NIE WIEM ...ZALAMKA.ale nie dalam za wygrana.u lek rodzinnego uzyskalam skier do neurologa i zrobilam usg nadgarstka zeby sprawdzic w jakim stanie sa moje nerwy .dr.potwierdzil ze moze to jeszcze potrwac poniewaz uszkdzenie nerwu przed operacja bylo i moze potrwac zanim sie odbuduje .ALE szukam pomocy dalej miedzy czasie cwicze jeszcze z bolem takie cw,MCENZIEGO NA USPRAWNIENIE SCIEGIEN i miesni BO BYLY NIESTETY UNIERUCHOMIONE WIEC CWICZENIA WYKONUJE DELIKATNIE Z PILECZKA SCISKAJAC I TD.Niestety nadal mialam bole i opuchlizne wiec skonsultowalam sie z lek.ktory mial o tym jakies pojecie i jestem mu bardzo wdzieczna ,poswiecil mi sw,czas i troske ....powiedzial ze zbiera mi sie plyn w nadgarstku ktory uniemozliwia rehabilitacje ze mam dlugo ile tylko sie da nosic reke nad GLOWA .POSTANOWILAM zobacze alanerw i cyclo3fort zaczelam brac i poradzil mi jeszcze krioterapie zabiegi, Nie czekam az zlituje sie ortopeda .Wiele osob jak czytam jest zalamanych zycze wytrwalosci i nie poddawania sie .przepraszam za pisanie w takim nieladzie lewa reka nie jest latwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basia.klak

oczywiscie kazdy przypadek jest inny,ja walcze o sprawnosc mojej reki ,wiadomo ze to co ja stosuje nie koniecznie moze byc dobre dla was ,zawsze pytam lekarzy jeden doradzi inny zlekcewazy.mam uszkodzona lewa reke troche mniej ale jednak i dopuki jednej nie wylecze nie poddala bym sie kolejny raz operacji .poczekam moze czas pokaze czy to co mi radzono bylo sluszne pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani dlaczego nie poskarżycie na złego lekarza do rzecznika praw pacjenta, jak będziemy skarżyć się na złych lekarzy to może nie dostaną zgody na pracę państwową, może z takimi NFZ nie będzie podpisywał umów, ja jestem po operacji 19.05.2013 r., ponoć tylko Szczecinscy lekarze wiedzą, co mi jest szpital Pomorzany, tzn. nie wiedzą, z bolącą ręką mnie wypisują, twierdzą, że żaden inny lekarz nie zrozumie co mi jest, kto może mi polecić dobrego chirurga ręki w Krotoszynie lub okolicy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mija 6-ty tydzień od operacji lewej dłoni. Niestety teraz od kilku dni ból się nasilił. bardzo boli nadgarstek, mały i serdeczny palec, ból ciagnie do łokcia i ramienia. Rehabilitacja jeszcze nic nie daje,ale to dopiero 3 zabiegi. rehabilitant podejrzewa teraz problem z nerwem łokciowym, przed zabiegiem był w porządku. Jadę na lekach przeciwbólowych. Ciekawe jak długo ? zaczynam się martwić. Nie wiem czy dam radę już wrócić do pracy. A może ból jest silniejszy przy deszczowej pogodzie? oby tak było! Pozdrawiam wszystkich cierpiących. Potem pod nóż prawa ręka :-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama miała zabieg 13.11.2013 ..Ręka ją nie boli ale mówi że jeszcze ma mrowienie w opuszkach palców .Wcześniej ból był niesamowity prawie nie spała w nocy,leki przeciw bólowe nie pomagały.3 dni później miała podejrzenie udaru mózgu który miną .Lekarz mówi że to mogło być od noszenia ręki na temblaku ale nie koniecznie to była przyczyną .Nadmieniam że moja mama ma 85 lat i dobre zdrowie ,nigdy nie chorowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Pozdrawiam wszystkich którzy są po operacji ZĆN.Mam 35 lat i cierpię na to od 20 roku życia to bardziej genetycznie ale rownież od ciężkiej pracy.W tym roku zdecydowałam się na operacje lewej ręki 04.12.2013 jestem bardzo zadowolona operowana byłam w Niemczech w klinice która specjalizuje się w ZĆN Essen Kupferdreh.Jestem bardzo zadowolona palcami musiałam już pomału poruszać bezpośrednio po tym jak znieczulenie przestało działać trzeba wykonywać ćwiczenia aby ścięgna nie zrosly się z raną ale absolutnie nie obciążać przez pierwsze 2 tyg.czekam na ściągnięcie szwów .Rane należy pielęgnować nacirając ją tłustymi kremami czy masciami .mam do zrobienia jeszcze prawa rękę ale na razie jestem na zwolnieniu do 15.01.14 mam ciężka prace w logistyce komisjonuję odzież i przygotowuje towar do wysyłki jeśli macie pytania chętnie odpowiem na maile aa.nowak@yahoo.de pozdrawiam wszystkich serdecznie i wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i również pozdrawiam wszystkich cierpiących z powodu ZĆN. Po 5 latach zmagań z bólem w prawej i lewej ręce zdecydowałam się na operację prawej ręki. Termin wypadł na 23.12.2013 ale święta i tak były udane bo przespane. Zabieg został wykonany w Krynicy- Zdrój przez Lek. T. Frączka. Trwał około 30min po wcześniejszych badaniach krwi i moczu a potem doktor kazał mi podpisać dokumenty i zaprosił za 2 tyg. aby zdjąć szwy. Ku zaskoczeniu mogłam normalnie ruszać palcami. Ponieważ były święta sama po 24h odmoczyłam ranę w Rywanolu i osuszyłam. Do 07.01.14 starałam się jak najczęściej chodzić po domu bez opatrunku i smarowałam skórę wokół szwów Alantanem lub kremem. Obecnie po wyjęciu szwów smaruję i masuje rękę raz dziennie Cepanem a blizna wydaje się już miękka i dużo bledsza. Zwolnienie mam na razie do końca stycznia a potem znowu kontrola u pana doktora. Pozdrawiam i trzymam za Was mocno kciuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja miałam operację lewej ręki ponad roktemu. Od pierwszej wizyty u chirurga czekałam 2 (lata)! Oczywiście wtedy stan był już bardzo zły. Sama operacja to pikuś -znieczulenie, zabieg 10 min., po pół godzinie wyszłam. Lekarz zalecił ortezę, fizykoterapię (jonoforeza, prądy TENSA), maść na gojenie. Nie bolało, ale drętwiało i drętwieje nadal, czasem boli też. Gdy po ponad miesiącu zgłosiłam się na wizytę, dowiedziałam się, że okres *gwarancyjny* trwa miesiąc! Poszłam do tego samego lekarza prywatnie, za 100zł. Powiedział, tak na oko, że pewnie coś się źle zrosło o trzeba jeszcze raz operować. Pytałam o ćwiczenia, fizykoterapię - odpowiedział, że tylko powtórna operacja. Oczywiście znów u niego -dziękuję. Ćwiczę rękę, masuję, jest powolutku lepiej - mniej boli, palce mi nadal drętwieją, ale też i są mniej sprawne. Niestety, zaczyna się to samo w prawej.Nie chcę jej operować, bo mam pracę wymagającą skrajnej precyzji. Kto zna sposoby zapobiegania rozwojowi tej choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 6 tygodni temu przeszedlem zabieg lewej dłoni w Poznaniu na os. Batorego u dr. Jacka Lipinskiego b. mily ortopeda. Zabieg trwal w sumie ok 15min nie czulem nic, po za wczesniejszym znośnie rozpierającym znieczuleniem ale to trwało chwilkę. Po zabiegu rękę mialem usztywnioną przez okolo 2tyg i zdjecie szwow, choc do tej pory dwie koncowki nici widzę. Mam nadzieje ze sie rozpuszcza. Sciagania szwow nie czulem w ogole, nawet nie wiedzialem kiedy pielegniarka je zdjeła. Potem po kolejnym tygodniu ( trzecim ) zdjecie ostatniego opatrunku. Czasem blizna mnie swedzi, smaruje mascia, bo po gdy mialem zalozony opatrunek skora byla spękana Teraz jeszcze czuje bol gdy cos probuje nia podniesc lub chwycic ale to w zaleznosci od ułożenia dłoni. Na pewno nie moge z niej w pelni korzystac pod wzgledem fizycznym myślę ze tak na 50%. Czekam na pęłna sprawność, zastanawiam s&#236*ę jeszcze czy nie pójsc na kolejna kontrole. Ale poczekam jeszcze z 2 tygodnie, gdyz 8-10tyg to standardowy czas dochodzenia dłoni do sprawnosci, a i to moze nie wystarczyc. Czeka mnie jeszcze zabieg prawej dloni ale na razie odpuszczam, gdyz przez pierwsze 2tyg w niektorych elementach zycia potrzebna jest pomoc drugiej osoby ( np kąpiel, czy ubieranie itp ) Czasem jeszcze odczowam delikatne mrowienie, zalezy jak ułożę rękę w łóżku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż miał operację cieśni nadgarska robioną przez dr Szubę w poradni chorób stopy w Warszawie i wcale nie miał takich komplikacji o których piszecie... oczywiście po zabiegu odczuwał ból, ale stosunkowo szybko ustąpił, szybko wrócił do zdrowia. Teraz ręka jest jak nowa, w 100% sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przerażała mnie operacja , szukałam jakieś alternatywy . dokuczał mi ból nawet w nocy , czułam mrowienie , drętwiały mi palce ..  w Zielonej Górze w ośrodku ortopedycznym polecono mi terapie orthokine , jest to właśnie nieoperacyjna metoda . Bardzo polecam tą terapię jak i ten ośrodek , bardzo mili ludzie , widać , że chcą pomóc . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2009 o 21:06, Gość Ewa R. z Jaworzna napisał:

Witam .rok temu miałam operowaną prawą dłoń ( zespól cieśni nadgarstka) drętwienie ustało ,ale nadal mam ból wierzniej strony dłoni .Niekiedy ręka puchnie.Prawdopodobnie jak stwierdził pewien chirurg ,jest to przemęczenie ścięgien.Noszę od czasu do czasu ortezę ale ból nieustępuje.Nawet na 2 tygodniowym urlopie,gdy nie przeciążałam ręki ból był niesamowity.Nie mam już sił walczyć z tym bólem i nie wiem do kogo się udać.Przez tabletki przeciwbólowe psuję sobie żołądek i wątrobe.Czy nie ma już dla mnie innego leczenia??

Zawsze temat warto skonsultować z innym lekarzem. Polecam ortopedów z Orthosa z Komorowic pod Wrocławiem. Mają tez kontrakt z NFZ, ale wiadomo, szybciej dostaniesz się prywatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×