Napadowe i częste pobolewanie brzucha

u?ytkownik
Marek Katowice

Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy. Sytuacja mnie coraz bardziej martwi.
Dodatkowo bardzo się denerwuję.
Jakieś 3-4 miesiące temu zaczął mnie boleć brzuch w dole po lewej stronie. Ból przychodził nagle, w różnych momentach i był bardzo mocny, kłujący i zlokalizowany w jakimś miejscu w dole po lewej stronie. Z czasem bóle zaczęły przechodzić na plecy koło kręgosłupa. Zaczęły mi się stawać coraz mniej twarde stolce. Zacząłem zauważać kawałki jedzenia w toalecie. Nie mam problemów z załatwianiem się. Nie widziałem krwi na papierze ani śluzu.

Wykonałem 3 razy serie następujących badań: morfologia, OB, próby wątrobowe, badania w kierunku trzustki, mocz, USG, badanie kału na pasożyty (1 x) i krew utajoną (3 x szpitalu i 3 x w domu). Wszystkie badania są dobre - w normach. Byłem nawet u proktologa i gastrologa. Proktolog powiedział, że odbyt i odbytnica jest w porządku. A co z resztą jelita??

Zauważyłem, że im jestem bardziej zmęczony w tygodniu przez pracę to objawy mi się nasilają. Czasem jak wykonam zbyt szybki ruch tułowiem to zaboli mnie brzuch w dole po lewej stronie. Dzisiaj np w ciągu dnia nic mnie nie bolało, ale czułem taką niepewność w dole brzucha. Później zaczęły mi drżeć ręce. Czułem nawet takie jakby uczucie, że chciałbym się wypróżnić.
Ból, drżenie rąk i uczucie wypróżnienia przeszło mi jak zająłem się remontem domu.

Poza częstymi bólami w dole brzucha po lewej stronie (lekko po skosie w lewo od pępka) pojawiają mi się czasem takie dziwne bóle w różnych miejscach jamy brzusznej: na dolnych kościach żebrowych, ścisk w żołądku, ból w wątrobie, bóle wokół pępka, czuje przeskakiwanie jelita w różnych miejscach, bardzo silne wzdęcia, silne puszczanie bąków. Objawy, które tutaj wymieniłem co najwyżej łączą sie po 2 - nie występują wszystkie na raz.

Co mi może dolegać?
Czy objawy mogą wskazywać na raka jelita grubego przez napadowe i częste pobolewanie brzucha w dole po lewej stronie?? Czekam na kolonoskopię, ale czy z opisanych objawów może być podejrzenie raka?

Zauważyłem taką rzecz - jeśli dużo odpoczywam, spie (wysypiam się i czasem spie w ciągu dnia) to bóle minimalizują się lub nawet całkiem znikają.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
DR Cz

Rany Boskie
po co kolonoskopia
Proszę pana Ma pan najprawdopodobniej Zespół jelita drażliwego jest to choroba na tle nerwowym ciężka do wyleczenia ale nie powodująca zmian chorobowych
proszę poczytać o tym koniecznie
jesli badanie na krew utajoną nic nie wykazało to po co do cholery robić dość niebezpieczne i obciążające badanie czyli Kolonoskopie
zaznaczam ze nie jestem lekarzem a specjaliści to co napisałem potwierdzą

u?ytkownik
cierpiąca~~

Witam,

Mam prawie identycznie jak Marek, chciałabym prosić o jakieś informacje jak już zdiagnozujesz co Ci dolega. Ja również robiłam badania , tyle że ginekologiczne bo zdawało mi się że to jajniki- niestety lub na szczęście byłam w błędzie... i lekarz sam nie wiedział gdzie mnie posłać. Brzuch mnie boli od miesiąca w dole , a gdy się nasila szczególnie boli mnie z lewej strony (pulsuje)ehh. Słyszałam że to może być problem z pęcherzem, przydatkami bądź złą pracą jelit. Myślę że nie ma co myśleć katastroficznie.... ale fakt że w końcu chciałabym się od tego uwolnić.

mam 24lata, kobieta

u?ytkownik
Andrzej

Ja mam podobne objawy (jest to raczej pieczenie czasami ból), z tym że dodatkowo pieczenie jest w obrębie kręgosłupa z uczuciem gorąca

Twoja odpowiedź