Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam z czystej ciekawości jakie to były ćwiczenia rehabilitacyjne,może można pomóc sobie jakąś konkretną gimnastyką czy raczej poddawać się elektrostymulacji ? Ja dodatkowo kupuję w aptece AXOLAN bez recepty bo na pewno nie zaszkodzi a jak pomoże to dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialam operowana lewa reke ponad dwa tygodnie temu (prawa operowalam ponad dwa lata temu) mam ciagle jakis taki jasny siniak na przegubie reki i boli to jak cos robie albo silniej dotkne. Nic podobnego nie czulam po zabiegu prawej reki, troche sie niepokoje. spotkaliscie sie z czyms takim? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu miałam operację lewej dłoni, wszystko ładnie się się goiło, ręka dobrze wygląda. Praktycznie robię nią już wszystko. Tylko jeszcze nie dźwigam cięższych przedmiotów. Ale od ok. 2 tygodni mam lekko zdrętwiały czwarty palec a w nocy znów mi ręka drętwieje. Przed operacją *inny* był kciuk i środkowy. Nie wiem czy nie za wcześnie obciążałam rękę. Czy może mi grozić następna operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji prawej reki 2 tygodnie.trzeba cwiczyc reka od drugiego dnia po zabiegu.mialam zdiagnozowana ciesnie nadgarstka prawej reki 3 st.po bad,emg,ja mialam dziwne objawy w nocy nie mialam zadnych boli ,tylko ucieklaly mi przedmioty z reki,nie moglam powiesic firanek uciekakal mi noz z reki igla rowniez.teraz po 2 tyg.jestem jak nowa,zacznam rechabilitacje laser i wirowke.operacje mialam w szczecinie na unii lubelskiej.polecam jestem pod wrazeniem czystosci i obslugii oczywiscie tez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Reni Może warto zacząć zabiegi zwłaszcza stymulację elektromagnetyczną. Ja robię drugą turę i efekty są. Miałam zaburzenia czucia które ładnie ustępują. Jak nie przejdzie warto ponownie wykonać badanie EMG. Myślę że to nie zależy od przeforsowania ręki bo od stycznia minęło sporo czasu. Ja po trzech miesiącach L4 wróciłam do pracy fizycznej jak bardzo zmęczę rękę to boli ale ogólnie nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przed operacją. Zaczęło się niewinnie, lekko drętwiały mi ręce, zaczęłam smarować je maścią, różnymi kremami, ale niewiele dawało. Zgłosiłam się na wizytę do chirurga. I operacje mam za tydzień, oczywiście prywatnie, na NFZ chyba bym się nie doczekała. Któraś może była pacjentką doktora Knakiewicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po operacji cztery tygodnie i za dwa wracam do pracy!mieszkam w belgii i wydaje mi sie ze polska medycyna ma ciagle braki finansowe aby pacieci szybciej wracali do formy po operacji ciesni nadgarstka.za rok druga raka ale wcale sie nie boje bo nie mam zadnych komplikacji.trzymam za was KCIUKI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po zabiegu cieśni nadgarstka,dzis rano bylam szwy wyciagac .reka jakby nie ta, co przed zabiegiem czuje sie bardzo dobrze,mam czucie w palcach ,umie jezdzic autem bez problemu ,a przed tym to juz nie czulam nic w ręce .Dwa lata temu mialam robioną lewą reke ,i jestem bardzo zadowolona ,i prosze sie nie bac ,bo bedzie reka jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu 6 dni.Masz 6 szwów które ładnie goją się Dzis mi zdjęto opatrunek miękki i mam tylko bandaż.Bule ustąpiły ,odzyskuje czucie w palcach (próbowałam palić prawą ręką i już wyczuwam papierosa między palcami - do tej pory wypadał mi) Śpię spokojnie, a pierwszą noc po operacji spałam 13 godzin--co za ulga. Jak widać już piszę, mogę podrapać się i chwytam lekkie rzeczy. Nie odczuwam żadnych buli ,może lekkie drętwienie kciuka. Ćwiczę palce, chociaż pięści nie zacisnę gdyż mam jeszcze szwy. Wszystkich namawiam --zoperujcie się, to nic strasznego ,a jaka ulga.Operacje miałam w prywatnej klinice ale na NFZ w Białymstoku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....Ja 9.01 .idę do szpitala na ZĆN .na lewą rękę,później prawa dłoń...trochę poczytałam co tu piszecie i troszeczkę się boję ...ciekawi mnie jak i gdzie dają znieczulenie i jakie badanie wykonują w szpitalu tuż przed operacją,poza tym pozdrawiam wszystkich przed i po operacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cierpiących na ZCN. Mam 26lat i jestem tydzien po operacji. Ręka goi się super.,ani razu nie musiałam brać środków przeciwbólowych po zabiegu. Zaczęłam regularnie ćwiczyć rękę 3dni po zabiegu. Pierwsze 2dni po prostu *machałam*palcami dla rozruchu.Dostałam zestaw ćwiczeń od ortopedy. Wszyskie palce funkcjonują,mogę już utrzymać szklankę,ale max do połowy pełną :)Mogę zacisnąć pięść,jednak czuje że nie jest jeszcze zbyt silna. Nie przesilam ręki,ale staram się jej używać z głową.W czwartek zdjęcie szwów. Polecam zabieg dla wszystkich niezdecydowanych. Jesteście to sobie winni,pomyślcie o tym,że znów będziecie mogli spokojnie spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zainteresowana 79

Witam. Mam pytanie do osób które zdecydowały się na zabieg operacyjny cieśni nadgarstka. Ile czasu minęło od wystąpienia objawów cieśni nadgarstka do zabiegu operacyjnego i jakie dolegliwości mieliście? czy korzystaliście z jakiegoś leczenia czy przyniosło ono efekty/ na jak długo? Gdyby ktoś mógł mi szczegółowo odpowiedzieć na te pytania byłabym bardzo wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjentka

Witam. Jestem po zabiegu dwa miesiące, ręka jest w miarę sprawna chociaż trochę puchną palce.Z wizyta u ortopedy zwlekałam rok - chodziłam na zabiegi na kręgosłup, a z czasem okazało się po rozmowach z pacjentami, że to zcn. Potem jeszcze pół roku, badania i czekanie na zabieg - 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jestem 3 miesiące po zabiegu, lewej ręki. ZCN oby rąk mam zdiagnozowany poprzez EMG, wcześniej leczono mnie na kręgosłup, łapki bolały w nocy niesamowicie i cierpły, prawa ręka do dziś przypomina mi dlaczego *zrobiłam * lewą... Od pierwszych objawów minęło naprawdę długo, może to być 20-25 lat Neurolog, który leczył mnie na ten kręgosłup (mam zwyrodnienie i przepukliny stwierdzone po rezonansie) leczył mnie iniekcjami z wit B6 oraz rehabilitację i zawsze pomagało objawy ustępować może nie ustępowały ale było lepiej, dopiero gdy usłyszałam o tej chorobie i zrobiłam EMG, które wykazało obustronne i zaawansowane ZCN Dziś wiem, że ta witaminka pomaga w ustąpieniu dolegliwości, więc jeżeli u Ciebie nie ma tak zaawansowanej choroby to może Ci to pomoże Ale jeżeli potrzebny jest zabieg to namawiam, mimo że moja ręka nie jest do końca sprawna , ale daje spać w nocy, nie mogę jeszcze dźwigać, ale wszystkie domowe prace nie sprawiają mi problemu. No i najważniejsza rzecz trzeba uruchamiać rękę i wykonywać ćwiczenia w miare szybko, mój prowadzący lekarz przeraził się obrzękiem i zalecił *stonowanie*, po konsultacji z lekarzem operującym wiem, że zaniedbałam ten czas Życzę zdrówka wszystkim cierpiącym *nocnym markom**-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry jestem studentką Pielęgniarstwa i piszę pracę na temat zespołu cieśni kanału nadgarstka. Bardzo bym prosiła o poświęcenie 5 min i wypełnieniu ankiet. Osoby które chciałyby mi pomóc proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pół roku po zabiegu. Wszystko poszło bardzo sprawnie, teraz już w ogóle nie czuję dolegliwości, blizna jest w zasadzie niewidoczna. Co prawda musiałam zdecydować się na zabieg prywatnie, bo miałam ciesń 2 stopnia, a NFZ dawał mi termin za 2 lata i jechałam z Warszawy do Poznania, ale było warto. W Klinice Nadgarstka zaoszczędziłam ponad 1000zł porównując z cenami warszawskimi i tego samego dnia wróciłam do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 doba po zabiegu zcn i wycieciu przykurczu Dypuytrena. Reka zabandazowana. Pisze na komputerze, chwytam scierke, nieporadnie dzis nawet zeby umylam. Wszystkie palce ruchome. Zabolalo jedynie jak chcialam podniesc 2 rekoma garnek z zupa. Za 7 dni sciagam szwy. Na razie nie wiem jak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobnie, po ściagnięciu szwów, nadal miałam problemy z łapaniem pewnych rzeczy. W RehaPro w Krakowie odzyskałam wiarę w to, że jeszcze będę w pełni sprawna. Dziś mogę powiedzieć, ze pomóc może tylko rehabilitacja - ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Samo nic nie przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata Gdynia

jestem po operacji tydzień.wczoraj dziecię opatrunki.nic nie bolało ręką nap uchla naszej duży Ale od dzisiaj to jest 7 dzień ból ręki straszny muszę brać leki mam doreta taki silny lek a i tak boli strasznie.za tydzień zdieCie szwy.mam zapisane zabiegi widzę laser krioterapia galwanizacja jonoforeza awwjtmp tak miał?byłam w szpital 1 dnia w miastku.lekarz super mój ortopeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata Gdynia

idę jutro na zabiegi.to to jest.11 dni od operacji jeszcze mam szwy.lekarz dla zlecenie na zabiegi i tak szybko poszło bo mam bóle i ręką sztywną.nie wiem czy to nie wcześnie? proszę napisać jak u was było? mam 5 rodzajów zabiegów po 10 razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×