Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

pisałam do Was tydzień temu. te moje drętwienie środkowego palca minęło na 2 dni potem znowu miałam po tygodniu.może on tak mocno nie drętwieje ,ale tak czuję jakby mi mrówki chodziły.minęło już 4 tygodnie po operacji,nie wiem jak długo tą rękę oszczędzać. budzę się w nocy i boli mnie w okolicy łopatki i łokcia.czy ktoś z was tak miał? wizytę u ortopedy mam dopiero na 23 czerwca,bo wcześniej nie dało rady,czytam że może tak być czasami ale jak długo? po jakim czasie wróciliście do pełnej pracy? chcę iść do ogródka porobić porządki wiosenne,a boję się!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,jestem pooperacji juz ponad 2 tyodnie,operacje mialam w lodzi ,operowal dr Tomasz Papierz ,,,swietny lekarz , delikatny i bardzo konkretny, moja reka pomalu dochodzi do siebie,,w 12 dobie zdjeli mi szwy,,opatrunki szama zmieniam teraz w domu,,szyne zakladam jeszcze na noce bo mam niespokojne sny i wymachuje rekami,poprostu boje sie o te reke. szy juz sa coraz ladniejsze tzn ladnie sie goja a jest ich az16,mam duze ciecie,3 szwy troszke sie rozeszly i saczy sie troszke,ale codziennie otwieram te rane i wietrze,,nierobie ta reką nic bo sprawia mi ogromny bol,czasem sie zapomne i soc tam wezme i podniose,ale to nie dobrze,lekarz mi powiedzial ze pomalu mozna reke wprowadzac do codziennych obowiazkow ale delikatnie,i jesli boli przestac,trzeba poczekac.ja bardzo chce wrocic do pracy ,,jestem krojczyni i laowaczką ,,ale nie wiem kiedy to nastapi???? moze ktos w as wie ile musze jeszcze poczekac do tego by byc niezalezna od moijej rodzunki,niestety musza mi pomagac we wszystkim.Dodam ze ja mialam zaawansowanaciesn nadgarska i conajmniej poszlam 3 lata za pozno..podaje wam moje 10144427,,,lub poczta ,,,basiula_36@o2.pl napiszcie prosze do mnie , bedzie mi niezmiernie milo.Basa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,,dzis minelo 4tyg po operacjina ciesn nadgarska lewego,,,rana goi sie,,mialam duze ciecie16 szwow,,polowe rany juz nie ma strupow,,ale reszta ray jest niezagojona,,,miejsce gdzie jest rana boli.Uspetily mi te objawy co przed opercją,,mysle ze wsztstko bedzie dobrze,ruszam palcami ,,nie czuje zdretwialych palcow,,wykonuje drobne domowe czynnosci,,ale reki nie przemęczam,,lekarz moj zabronil,,,bo jesli za szybko sie bierze ktos po tej operacji do pracy choroba nie ustepuje,,wrecz przeciwnie dolegliwosci sie nasilaja.Dzisiaj jade na kontrole do mojego lekarza,i zobaczymy co powie,,jutro sie odezwe i opisze cos wiecej,,kochani jesli macie problemy CIESNIĄ NADGARSKA nie zwlekajacie na operaje,,naprawde warto,,,fakt boli,,trzeba sie pomeczyc po operacji,,ale cos za cos,,,ja jerstem zadowolona..Pozdrawiam,,,,,,,,Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. minęło 7 tygodni po zabiegu.na razie jest ok.rękę przyzwyczajam do pracy bo się *oduczy* i zapomni że trzeba robić.teraz na wiosnę jestem w swoim żywiole :kwiatki,pielenie ich .ale ogródka nie będę przekopywać bo to zbyt ciężko!! na pewno pójdę na drugą rękę,nie dokucza mi tak bardzo jak prawa,ale w nocy drętwieje. pozdrawiam wszystkich po zabiegu i przed zabiegiem!!! KOCHANA BASIU TRZYMAJ SIĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdesperowana

Witam, wiele osób widzę że jest zadowolona z wykonanej operacji. ja niestety nie. Sądzę że to nie jest wina operatora wykonującego, tylko mojego organizmu. 10 miesięcy temu miałam wykonaą operację cieśni, odbarczenie nerwu pośrodkowego i nerwu ruchowego kłębu kciuka. palec wskazujący cały czas bez czucia, kciuk zacina się i blokuje w stawach. Zaczynam też odczuwać mrowienie małego palca awięc chyba coś z łokciem się dzieje. W poniedizałek mam wizytę u ortopedy ale nie wiem czy dowiem się coś pozytywnego na temat jak leczyć tę dolegliwość. Pozdrawiam serdecznie chorusków i główki do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mineło mi już 6 tyg od operacji. Załuje że się jej poddałam. Boli i blokuje mi się kciuk. Nie moge ścisnąc dłoni , bo mam uczucie że coś mi pęka w srodku.Ból promieniuje do łokcia .Czy ma ktoś takie dolegliwości? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,jestem po operacji na ciesn nadgarska juz 2miesiące,,powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolona,,reka wraca pomalu do zycia,,,ba--wrocilam do pracy juz od 3 tygodni,,wiem ze to za szybko ale nie bylo rady nasz kraj kochany,,.Zaczynam miecproblemy z prawą dlonią,dretwieje mi reka w nocy i maly palec,,bardzo sie tym martwie,,niestety trzeba ucierpiec,,ale kochani niezwlekajcie z poddaniem sie operacji,,naprawde xzym szybciej tym lepiej,,ja poszlam za pozno na lewa reke ,mialam juz chorobe zaawansowana,,wiec i gojenie gorsze ,,wieksze ciecie,,. Monisiu kochana zdroweczka zycze ,,i uwazaj na lapke,,,acha i w ogodzie jej nie forsuj za duzo,,pozdrawiam wszystkich ,,Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem trzeci tydzień po operacji ciesni nadgarstka.Miałam gruby opatrunek na trzy doby ,potem tylko bandaż i gaziki, plasterki.Szwy zdjęto po 2 tygodniach,było ich sześć.Od początku rana była czysta i pięknie się zabliźnia.Po operacji przez tydzień bolała paskudnie ręka i ramię-przez tydzień brałam ketonal .Teraz pozostalo mi tylko uczucie lekkiego mrowienia w opuszku palca serdecznego i środkowego ,blizna trochę piecze i smaruję ją cepanem 3razy dziennie , a oprócz tego wciąż natłuszczam rękę wazeliną . Mogę już wykonywać wiele czynności ,i generalnie jest chyba nieźle... Interesują minie jakieś sposoby rehabilitacji ,bo do lekarza rehabilitanata szybko sie nie dostanę . Może ktoś mi coś poradzi? Operacja była przeprowadzona w Gdańsku w szpitalu na Zaspie Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po zabiegu cieśni nadgarstka prawego 6 miesięcy wszystko jest w porządku .nie miałam żadnej rehabilitacji .jutro idę na lewą rękę operację będę miała robioną w tym samym szpitalu tj. szpital w Toruniu na ulicy Batorego. Jest to bardzo dobry szpital opieka jest bardzo dobra .mam nadzieje że wszystko będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam na imie Joanna. Jestem fryzjerem,od 18 lat i stwierdzam że zapalenie cieśni nadgarstka powinno być wpisane jako choroba zawodowa.MAM TEZ PYTANIE. Właśnie sie dowiedziałam ze na to choruje, musze zrobic tez badanie emg. Czy ktos Państwa możei podac gdzie W WARSZAWIE LUB OKOLICY dobrze robia te badanie i nie drogo?, BO PODOBNO NFZ NIE REFUNDUJE TEGO BADANIA-KOSZT PRYWATNIE NA OBIE RECE TO 500 ZŁ. SKANDAL!!!!!!!!!!!! BARDZO Z GÓRY DZIĘKUJE-ZYCZE ZDROWIA-ja sie juz boje :( moj adres to joanna-bryla1@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich z naszym paskudnym schorzeniem!! Basiu dzięki za życzenia zdrówka !! Tobie również zdrówka życzę!! boli mnie trochę nadgarstek może jest nadwyrężony?? nie chciałabym aby znowu mi to samo wróciło!! może nie będzie aż tak źle jak było przed operacją!? w środę mam kontrole u ortopedy zobaczymy co powie!! napiszę coś cpo wizycie-pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Witam wszystkich.Mam skierowanie na 7 lipca 2010 w Manchesterze w UK bo tam mnie ta choroba *dopadła*.Nie wiem jak będzie ale trzeba iść, bo nie ma innej rady.W nocy kiedyś bardzo bolało, teraz jakby trochę ulżyło, ale chyba dlatego że leczyłam się na inną chorobę i jadłam tabletki przeciw-ból i przeciw-zapalne. Najpierw prawa ręka (ta gorsza), później mówią o lewej.Może to dobrze że na wakacje bo będę na tzw L-4.Czy ktoś kto mieszka w Manchesterze w UK był na takiej operacji? Proszę skontaktujcie się na tym forum ze mną.Pozdrawiam wszystkich z tym schorzeniem.Nie dajcie się chorobie. Buziole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z manchesteru i miałam to robione niecałe 3 tygodnie temu w szpitalu na wythenshawe. generalnie samo znieczulanie bolesne-ale o tym informuja przed samym zabiegiem- sam zabieg u mnie trwał 40 minut ale miałam bardzo zmiażdżony ten cały tunel i musieli pogrzebać...szwy zdjęli mi po 12 dniach i blizna nie jest duza. drętwienie trochę ustąpiło ale mówią że na to trzeba czasu. tylko pojawił się inny problem-odczuwam silne bóle w przedramieniu i w łokciu. lekarz mówi że to przejdzie jak bede oszczędzać rękę. mam nadzieję że drugiej nie trzeba bedzie robić bo jakby nie bylo bez pomocy drugiej osoby nie dałabym sobie rady po operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Teresa z Łodzi

Witam wszystkich.W marcu ubiegłego roku operowano mi lewą rękę,a w czerwcu prawą.Niestety dolegliwości nie ustąpiły ,a pooperacyjne badanie na przewodnictwo ponownie wykazało istnienie Z.C.N. w obu dłoniach.W maju powtórnie operowano mi prawą rękę .Operacja trwała ponad dwie godziny,wykonywało ją dwóch neurochirurgów i niestety objawy zamiast ustępować ,nasilają się.Wykonanie wielu czynności graniczy z cudem.Np. o obraniu ziemniaków mogę pomarzyć.Nie jestem w stanie utrzymać ani noża,ani ziemniaka.nawet trzymanie sztućców podczas posiłków jest problemem.Chyba jestem ciężkim przypadkiem. jeszcze słówko do Joanny-nieprawda że NFZ nie refunduje tych badań.Robiłam je trzykrotnie i nic nie płaciłam.jedynie czekałam około sześciu tygodni. Pozdrawiam wszystkich ucieśnionych nadgarstkowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdesperowana

Witajcie Minął rok od operacji, ale poprawy wielkiej nie odczuwam. mam już coprawda 52 lata ale to chynba nie powód aby cierpieć na to już do końca życia.Cała dłoń operowana jest ścierpnięta ale najbardziej palec wskazujący. teraz zaczynam też odczuwać mały palec i serdeczny.Inny ortopeda stwierdził palec trzaskający (kciuk) ale namawia mnie na sterydy. Boję się tego, nie wiem co mam zrobić poradźcie może kogoś(mieszkam w Wieluniu0 może z Łodzi albo Katowic.Pozdrawiam serdecznie wszystkich chorusków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moja mama jest po operacji prawej i lewej reki i do sprawnosci calkowitej doszla po 2 , 3 miesiacach po zabiegu. U nas w rodzinie to chyba dziedziczne bo ja mam te same dolegliwosci. Nie przespane noce i ten koszmarny bol i dretwienie palcow. Lekarz ortopeda na przetrwanie do opercji kazal zakladac stabilizator nadgarstka ,troche pomoglo. Jestem po operacji 5 dni narazie jest ok chociasz reka troche boli az do lokcia. Jestem z krakowa opercje milam robiona w szpitalu Sw. Rafala przez dr Krzykawska ktora sie specjalizuje w tej chorobie .Bebe ustalala termin operacji na druga reke. Lekarz przez mc kazal bardzo uwazac i nie przeciazac reki zeby nerw sie zregenerowal i nie powrocily dolegliwosci. Pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,,czytam wpisy dotyczace ciesni ,jestem zapisana na operacje cisni lokcia Szukam kogos kto mial taki zabieg ,,, ,,chcialabym sie dowiedziec jak dlugo trwa taka operacja , i czy ciezko wrocic do sprawnosci ? Boie sie bolu wydaje mi sie ze to bedzie bardzo bolalo ,, czy powinnam sobie kupic specjalny temblak na reke ? zycze zdrowia basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co obawiac,ja przeszlam operacje na ZĆN ,na lewa i prawa reke . lewa w 2008 ,prawa w 2009 i do tej pory nie narzekam,a meczylam sie z ta dolegliwoscia ponad 20 lat .przez caly czas lekarze wciskali mi ze to od kregoslupa, az sama trafilam na reportarz o tej chorobie i badaniu EMG .no i krok po kroku dopielam celu. I nie moge sobie darowac ze dalam sie zwodzic tyle lat *pseudo lekarzom* ,tyle lat nie przespanych nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minął tydzień od reoperacji prawej ręki Z.C.N.pierwsza niestety się nie udała.było to pół roku temu.teraz mam zdjęte szwy wygląda że goi się dobrze.rękę naprawiali mi na neurochirurgi w szpitalu nr.2 w rzeszowie.wszyscy których spotkałem na oddziale mówili mi że trafiłem do najlepszych.mogę powiedzieć jedno*świetny personel każdy miły i uczynny czyto lekarz czy pielęgniarka.jak się jeszcze okaże że ręka naprawiona no to mamy demokrację!!! i to wszystko na fundusz nfz.moim zdaniem niesamowite. zyczę wszystkim zdrowia!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 9 miesięcy po operacji prawej ręki na razie jest dobrze.czasami jak ręka jest trochę nadpracowana to trochę boli albo w nocy ścierpnie ale nie jest tak źle jak było kiedyś.mam jednak inny problem cierpną mi przy prawej ręce 2 palce ,które do tej pory nie cierpły tzn.czwarty i piąty.wczoraj byłam u ortopedy na kontroli i mówiłam mu o tym powiedział że to *zespół guyona*też to się leczy operacyjnie i nacinają obok tego miejsc co zespół cieśni nadgarstka. lewa ręka też cierpnie ,ale puki idzie wytrzymać to daje jej na razie spokój. ja jestem zadowolona bo nocki są lepsze w spaniu niż przed zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 miesiecy temu mialam operacje lewej reki i jest rewelacyjnie ! Reka jest w pelni sprawna, no moze ciut slabsza (mam 45 lat, wiec nie ma co sie spodziwac cudow). Za mna sezon ogrodniczy gdzie reki nie oszczedzalam wcale, kopalam, pielilam jezdzilam w pelni wypelniona taczka i wszystko w porzadku:). Oczywiscie przez pierwsze 2 miesiace trzeba reke bardzo oszczedzac, ale potem nie ma co sie piescic i wracac do normalnego zycia. Dwa dni temu mialam operowana prawa reke i znowu jest rewelacyjnie:) Nic nie boli, nie dretwieje. Jedyne co moge polecic to to, zeby nie decydowac sie na operacje metoda laparaskopowa, bo co prawda rana jest duzo mniejsza, ale ryzyko, ze bedzie to zrobione nieprecyzyjnie i bedzie konieczna ponowna operacja jest bardzo duze (tak tlumaczyl mi moj lekarz i tu w Norwegii gdzie mieszkam zupelnie odeszlo sie od tej metody, oczywiszcie jezeli chodzi o zabieg ciesni nadgarstka). Nie bojcie sie zabiegu! W koncu wszystkie noce przesypiam jak niemowle:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wczesniej napisal o trzaskajacych palcach i kciuku.czy to napewno za sprawa ciesni.czytalam,ze to cos innego i leczy sie sterydowymi zastrzykami ,lub zabieg operacyjny,polegajacy na uwolnieniu sciegna z pochewki.co to znaczy zanik klebu miesni kciuka/ czy to widac?pytam bo mam tez trzaskajacy kciuk,rece mi nie dretwieka . Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,,9 iesiecy temu mialam operacje na zcn,jak do tej pory wszystko jest fajnie,przedewszystkim spie po nocach,choc w nocy od jakiegos czasu dretwieje mi ta perowana reka,yzn mly palec, czeka mnie teraz operacja prawej reki, boje sie troszke,ale ufam mojem lekarzowi,wspanialy lekarz, Nadmieniam ze po mesiacu od operacji wrocilam do parcy,jestem krojczyni wiec niestety reke bardzo nadwyrezam,.pozdrawiam wszystkich i zycze zdrowia,Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. chcialabym sie dowiedziec jak przebiega zabieg tzn w jakim znieczuleniu , czy lezy sie w szpitalu, jakie badania trzeba wykonac przed zabiegiem itp . slyszalam ze w panstwowych szpitalach robia to pod narkoza a w prywatnych klinikach w znieczuleniu miejscowym. szczerze mowiac wolalabym te druga opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×