Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stara blizna pooperacyjna


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, osiem lat temu miałam operację wodonercza. Po tej operacji została mi kilkunastu centymetrowej długości blizna z boku brzucha. Chciałabym się dowiedzieć jaką metodą (może laserowo) i czy wogóle można usunąć taką bliznę, albo przynajmniej zmniejszyć jej widoczność. Niestety stosowanie maści po tylu latach już nie przynosi żadnych efektów. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałam maść Cepan oraz Contractubex, lecz nie było żadnych efektów. Wątpię, czy po tylu latach jakakolwiek maść przyniosłaby jakiś efekt. A co z maścią, którą Pan poleca Veraderm? Czy jest ona bardziej skuteczna, po jakim czasie stosowania widoczne są efekty? A także na czym polega usunięcie blizny chirurgicznie? Czy po takim zabiegu będzie ona całkiem niewidoczna. Moja blizna ma około 15cm długości i od 1 do 3 mm szerokości (zależy w której części). Po jakim czasie od zabiegu widać będzie oczekiwany rezultat? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja wlasciwie z takim samym problemem.Jestem po dwoch operacjach 17 lat temu-cesarka 12cm na 1.5 do 3cm zalezy w jakim miejscu i po wycieciu woreczka 14cm na 2-3cm tez zalezy w ktorym miejscu.Po 16-stu latach zrobilam na kase chorych operacje*plastyczna*.Minelo dwa lata i na dobra sprawe to wcale nie jest lepiej(moze troche wezsze,Tez uzywalam wszelkie kremy i masci(jak bylo zaczerwienione,tak zostalo...Takze nawet *niby plsatyka:nic mi nie dala! Kochana ty masz jedna blizne,ja dwie!!!!!!!Jak macie *cos*co moze mi pomoc-prosze o rady.Magda z Zielonej...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wityam. ja rónież mam kłopot z blizną po operacji tarczycy. jest gruba i czerwona. Myślałam że to minie ale się pomyliłam! Próbowałam różnych maści, kolagenu, ziół szweckich(okłady) i nic! Nie mogę już na siebie ptszec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam *) Ja mam to samo.. Też mam kilkucentymetrową bliznę na udzie po wybadku rowerowym.. To bylo prawie 6 lat temu.. stosowalam masc cepan i teraz od czasu do czasu stosuje ale nic nie pomaga.. */ Ja mam dopiero 15 lat a ta blizna brzydko wygląda i wstydze sie chodzic w spodenkach oraz isc na basen.. * / Bardzo prosze o pomoc!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skuteczne maści na blizny

Polecam dwie skuteczne: 1. CICATRIX/droga, ale bardzo skuteczna/ 2. KELO-COTE/bardzo skuteczna, silikonowa/ Sprawdzone. Ten pan, który poleca na wszystko jedną maść, musi mieć w tym jakiś interes, ie sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Kelo -cote ???? zastanów się dwa razy zanim to kupisz bo kosztuje 300 zł taka 60 gram a efektów nie zauważyłem żadnych .Zacząłem jej używać po dwóch latach od operacji nerki mam około 30 cm bliznę na lewym boku stosowałem ową maść przez 2 miesiące dwa razy dziennie choć wiem że powinienem przez minimum 3 miesiace ale lekarz dermatolog (nie byle jaki bo około 60 pozytów miał na stronie **znany.lekarz** ) powiedział ze na tak starą bliznę już raczej nie pomoże potwierdziła to inna dermatolog jeszcze droższa niż on u której byłem w marcu 2013 według niej zabiegi laserowe też nie koniecznie mogą przynieść efekty czasem ponoć nawet po 7 dmiu zabiegach nie widać różnicy a każdy 300 zł Ponieważ mam jeszcze trochę tej maści zacząłem ponownie stosować na tą starą bliznę i przy okazji na świeżą po usunięciu znamienia. Jak się całkiem zużyje to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marysienia_a

Maści i kremy na starą bliznę to chyba nie... One są skuteczne (o ile w ogóle są) na świeże blizny, mogą je trochę wybielić. Ja miałam bliznę na brodzie po wypadku w podstawówce i usunęłam ją za pomocą metody roll-cit. Ona robi się ostatnio coraz bardziej popularna. Polega na jeżdżeniu po bliznie takim małym wałeczkiem z igiełkami, ale to jest praktycznie bezbolesne, jeśli stosuje się profesjonalny wałeczek. Ja na takie zabiegi chodziłam do CM Krajmed w Warszawie i mogę szczerze polecić takie zabiegi, bo teraz blizna jest niemal niewidoczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem kilka operacji i za każdym razem używałem DERAMTIX kosztuje kolo 130 zł za 15g ale jest skuteczna na blizny pooperacyjne. po wypadku znajomy myslal nad operacja plastyczna ale na szczęście ta masc mu pomogła na wielka szrame po wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy stosowaliście może plastry na blizny? Np. Contratubex, to dość nowy produkt na rynku, ale dużo bardziej wygodny niż maść, ponieważ się nie ściera pod ubraniem, a składniki są takie same jak w maści. Ja osobiście używam od miesiąca na bliznę po wycięciu wyrostka i naprawdę widzę poprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×