Odprysk w kości

u?ytkownik
BubaGruba

Witam. Uderzyłam się w duży palec u prawej stopy. Byłam już z tym u Lekarza, mam zrobione zdjęcie rentgenowskie i okazało się, że mam, przynajmniej jak na moje oko niewielki odprysk kości. Żeby sprecyzować, to, gdy palec składa się, jak widzę z trzech kości( W sensie tych długich, widocznych na zdjęciu.), to mój odprysk jest w tej trzeciej, u samej góry, od wewnętrznej strony, jakby niedaleko paznokcia.( Przynajmniej tak to interpretuję ze zdjęcia.). Lekarz zalecił mi tylko obklejanie dwóch palcy, dużego i tego drugiego plastrem tym na szpulce aby go usztywnić i tyle. Powiedział jednak, iż zrastanie się może trwać z 6 tygodni. Czy to naprawdę będzie trwało aż tak długo??? Czy równie długo będę czuła ból? I czy gdy przestanie mnie boleć, to mogę zginać palec chodząc normalnie, skoro ta kostka jest wyżej, nie na zgięciu? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Najlepiej, gdyby umieściła Pani to zdjęcie rtg w wątku. Proces zrastania może trwać 4-6 tygodni. Najlepiej usztywnić palec, czyli tak jak sugeruje lekarz. Ze wzgledu na ból można stosować doraźnie ibuprom, ketonal.

u?ytkownik
BubaGruba

Tak, tak usztywniam palec cały czas, tylko właśnie chodzi mi o to, czy ból będzie trwał równie długo, jak zrastanie się, skoro jest w zupełnie innym miejscu, niż złamanie i czy jeśli przestanie mnie boleć, to mogę normalnie chodzić?( W tej chwili raczej utykam, żeby tam nic nie naruszyć.). Zdjęcia niestety nie mam, jak umieścić....)):. A co do bólu, to właśnie ketonal został mi przepisany, jednak to nie jest taki ból, że czuję go cały czas, tylko dopiero, jak palec wygnę, w którymś momencie. I właśnie to mnie zastanawia, kiedy może ustać ból w tym miejscu, gdzie właściwie palec jest obity, a nie złamany...? Proszę o odpowiedź i dziękuję z góry. Pozdrawiam serdecznie.

u?ytkownik
stapler

Ból zazwyczaj powoli ustępuje po 2-3 tygodniach.

Twoja odpowiedź