Jak wygląda operacja palca młotkowatego?

u?ytkownik
Joanna

Oczekuję na operację palca młotkowatego u stopy. Mam kilka pytań, podobno mam miec znieczulenie miejscowe czy nie lepiej ogólne? czy bede lezala w szpitalu czy po zabiegu wypuszcza? czy po opercji zalozą mi gips czy nie? jesli nie to bedzie problem z obuwiem co wowczas? podobno wkladaja jakis drut? jak to wyglada? jak dlugo ma sie drut? ile czasu nie mozna chodzic w ogole? bo wiem ze potem na odciazonej stopie, a jak dlugo bede na zwolnieniu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stappler

Jak Pani zauważyła pisze Pani do portalu zajmującego się chirurgią ogólną, a nie ortopedią. Moja wiedza na temat ortopedii jest ogólna (nie zajmuje się tą działką medycyny). W przypadku operacji palca stopy młotkowatego wystarczy znieczulenie miejscowe (zabieg na pewno będzie bezbolesny, znieczulenie ogólnej związane jest z większą ilością powikłań). Z reguły po ustabilizowaniu palca (odpowiednie nacięcia, uregulowanie kości i powierzchni stawowych) zakłada się usztywniający naprawione powierzchnie kostne drut. Zwykle wykonuje się potem opatrunek gipsowy (na około 2-3 tygodnie). Sam drut utrzymuje się około 6 tygodni. Potem może być konieczna rehabilitacja (2-4 tygodni). Najlepsze informacje na ten temat otrzyma Pani od prowadzącego ortopedy.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
joanna

Miałam juz operacje w wieku 30 lat palców mlotkowatych i wycięcie haluksow lezalam miesiąc bo po dwóch tygodniach jak zrobili opatrunek a zglaszalam wczesniej ze duży paluch boli mnie od kilku dni lekarze zlekceważyli to powiedzieli ze ma bolec okazało się jak odwineli bandaz ze palec jest czarny wystąpiła 40 stopniowa temperatura wyszlam po miesiącu bo musieli wyciągnąć wszystkie druty bardzo się wystraszył i teraz mam 54 lata i znów czeka mnie operacja dwóch palców mlotkowatych prawej stopy czy mam się BAC ze będzie taksamo

Twoja odpowiedź