Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnie tylko jedna noga


Gość basia

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka może być przyczyna tego, iż codziennie wieczorem puchnie mi tylko jedna prawa noga na odcinku od kostki. Dodatkowo odczuwam okropny ból w łokciu prawej ręki. Stwierdzono tzw. łokieć tenisisty, ale ze względu na złe wyniki badania moczu nie przeprowadzono zabiegu. lekarz ogólny przpisał leki na mające to zmienić, ale bez rezulatatu. Nadal w moczu występują erytrocyty w ilości 3+, wg jednej skali, a w przeliczeniu na uumol to 130 , ph =5. Jakie badania powinnam zrobić, gdzie się udać, pomijając lekarza ogólnego, czy zacząć od usg nerek, czy może badania dopplerowskie żył konczyn dolnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ze wzglęgu na obrzęk tylko jednej nogi można podejrzewać zaburzenia w odpływie żylnym lub limfatycznym prawej nogi. Na początek najlepiej udać się do lekarza rodzinnego. Jeśli usg nerek nie zostało wykonane to na pewno warto je zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwuch miesiecy puchnie mi prawa stopa tak do kostki w czasie tej opuchlizny miałam angine i dostałam antybiotyk .p o dczas kiedy brałam antybiotyk noga nie puchła a kiedy już skończyłam brac noga spowrotem jest mocno spuchnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i na prosby nie ma odpowiedzi.Wiecej niz pewny jestem ze dzisiejsi lekarze nic prawie nie umia.Tylko jak masz angine to podadza ci antybiotyk i tyle.Doprowadzili do tego by polowicznie leczyc a wtedy beda was mieli u siebie w gabinecie bez przerwy i kasiora leci.Nie ma juz ambitnych lekazy to teraz sa kombinatorzy tacy jak prawnicy.Dopoki ktos nie zacznie ich rozliczac z leczenia i nie beda pozbywani prawa do leczenia to bedzie sie to dzialo. Znacie to jak orzecznik zusowski mowi czlowiekowi ktoremu amputowano nog i, ze jest zdolny do pracy i moze byc np. listonoszem.Wedlug mnie powinien wyleciec z pracy i dostac wyrok,to by sobie nie pozwalali na takie numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam i nie widze odpowiedzi.Lekarze sa zbyt zmeczeni.Mnie leczył kardiolog ktorry pracował w Polanicy, we wrocławiu i na 19 przyjezdzal do nas.Był taki zmeczony,ze wypisywał lek dawkowanie na pasku podobnym do recepty, na jeden lek dawał recepte ,na drugi zapomnial ,musialam isc do pierwszego kontaktu,na drugiej wizyciei to samo.Kasował a jakze 120 zl.Raz bylo ekg i rozmowy.dalam sobie spokoj z nim.Niech sie chlop wyspi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni mam spuchniętą nogę od kolana w górę.Nie boli mnie aż tak bardzo jeśli już to trochę swędzi ale sprawia mi trochę problemów przy dłuższym chodzeniu.Co może być tego przyczyną.Nogo nie zmieniła barwy i nie jest gorąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×