Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nudności i wymioty z rana


Gość zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze mój problem jest bardzo meczacy a manowicie mam problemy z nudnosciami i wymiotami szczególnie z rana. Gdy wstaje mam nudności pozatym mam mocny suchy bardzo kaszel który zmusza mnie do wymiotów kaszel jest bardzo głosny jakbym mogła to w przenosni płuca bym mogła wypluc.(Kaszel jest taki uciazliwy tylko z rana pózniej juz mija i jest sporadyczny )Czasami uda mi sie nie wymiotowac ale mecza mnie nudnosci stan taki z rana utrzymuje sie w ciągu dnia bardzo długo i zawsze musze przyjmowac leki przeciwwymiotne. Jest to uciazliwe poniewz z rana chodze do pracy na 7.00 i nie moge normalnie z rana funkcjonowac a w pracy uwazam by nie doszło do wymiotów. A przeciez nie moge uzywac codziennie leków przeciwymiotnych bo jest to szkodliwe- obecnie uzywam torecan a takze pije cherbatki ziołowe.mam pytanie czy to moze byc problem zwiazany ze moge miec lambie? bo znajomy tak miał z nudnosciami i wymiotami. Z drógiej strony miałam robione badanie kau i nic nie wykazało. Mecze sie panie doktorze jakie badania mam wykonac celem dowiedzenia sie i ustalenia przyczyn tych nudnosci i wymiotow?? do jakiego lekarza specjalisty sie udac??( aby mi nie zlekcewazył objawów w tym sensie ze wmawiam sobie wymioty albo ze z czasem mi przejdzie bo to nic powaznego) A To przeciez jest nie normalne aby tak wymiotować bez przyczyny!!!Miałam robione morfologie i było ok wszystko. Mecze sie z tymi objawami od paru lat i nikt mi nie raczy pomóc i mnie dobrze zdjagnozowac! Mam 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zosiu witam wiesz ze ja mam to same dolegliwosci co i ty i tez od paru lat mnie to meczy a mam juz 46 lat teraz i nikt mi nie moze pomuc zaden lekarz bylam na gastroskopi i wyszly wyniki ze mam zapalenie zoladka i zaczerwieniony najgorsze jest te wymioty wciaz sie zle czuje i to coraz gorzej z tymi wymiotami teraz bywa prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, nudności rano, wymioty, zmęczenie ciągłymi porannymi wymiotami, te nudności są lekkie ale są codziennie, z odkrztuszaniem wydzieliny z żołądka i z oskrzeli. Jak się porządnie wykaszle i wymiotuje i *oczyszczę się tak do końca* co jest baaardzo trudne i męczące - czasami trwa 2, 3 godziny to nudności przechodzą - o dziwo i czuję się dobrze. Do następnego poranka lub czasami jak śpię w dzień to po przebudzeniu znowu się gromadzi wydzielina i jest mi niedobrze. Byłem już u otolaryngologa (brałem mnóstwo leków na nos i zatoki), alergologa (leki wziewne), gastrologa ( mam wrzody na dwunastnicy, reflux, niedomogę wpustu żołądka, helicobacter) brałem antybiotyki na helicobacter, brałem Polprazol, IPP40, i płyn kredowy już nie pamiętam jak sie nazywał, objawy nie przeszły a po tych lekach było mi niedobrze. konkluzja jest taka: żaden lekarz mi nie pomógl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od około 2 tygodni mam nudności i pojawiły się wymioty czasami *puste *coś w rodzaju odbicia powietrzem .Pojawiają się nie spodziewanie. Zauważyłam także ze mam ciągle wzdęty brzuch i gazy .Zmieniła mi sie perystaltyka jelit ,kiedyś chodziłam ze stolcem tylko jeden raz dziennie, a obecnie 3-4 razy w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was wszystkich widze ze ten problem dosiega coraz wiecej osob wszystko co opisujecie,mam tak samo niestety niewiem czym to moze byc spowodowane ja juz od pol roku tak mam albo dluzej nawet nie pamietam skad to sie bierze?jaka przyczyna tego?nadmierne opychanie sie przed wieczorem/snem,rozciagniecie zoladka czy jak.pozdrawiam Grudziadz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martyna

ja wymiotuje codziennie rano, kładę sie i czasami o 11, 12 wymioty przechodzą, Mój żoładek juz wtedy ledwo zipie. ale nie moge nic jeść. najwyżej jogurty naturalne i sucharki. boje sie poranków bo to dla mnie najgorsza pora dnia, ciągle wymioty i niedobrze. Spowodowane to nerwami. Gdy sie stresowałam czymś to zawzze wymiotowałam ale teraz wymiotuje codziennie. mam dość swojego życia bo strasznie sie męcze.i ciągle chudnę, nie nawidze patrzeć na siebie, kiedys byłam zgrabna a teraz nic mi nie zostało tylko te straszne wymioty. tak naprawde nikt nie potrafi mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam , może nie co dziennie , ale zawsze rano. Juz nie pije kawy rano, zanim cos zjem mija 13 godz. rano suchy kaszel i wymioty od kaszlu ze sluzem i spienioną sliną. Zastanawia mnie czy to nie na tle nerwowym, bo na egzaminach zawsze mnie doapadał kaszel. Biore tabletki neopersen i nic sie nie dzieje. Mam tez problem jak widze brudne naczynia po jedzeniu w zlewie i mieszanki zapachów np śmieci czy zlew to murowany wymiot. troche to skomplikowane i mysle ze lekarz mi nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha.... kiedyś sporo lekarze grzebali mi w gardle , miałam ropnie i usuniete mogdały. to też sprawia ze jestem przeczulona na punkcie gardła. Mam 27 lat prowadze szybki tryb zycia i przez wiele lat nie jadlam sniadan a dzien rozpoczynalam od zimnego napoju. Myślę że to wszystko terz wychodzi. Boję się jak poradze sobie z dzieckiem. Przewijanie pieluch , czy jak mu się uleje, czy bede w stanie sie nim zajac. strach pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja mam to samo od paru lat , gdy każdego dnia się przebudze ,pierwsze co to lece do ubikacji zwymiotowac tak mnie mdli i tak co chwile przez jakieś 2-3 godz biegam ,dobrze ,że sam jestem sobie pracodawcą ,bo w przeciwnym razie nie wiem jak bym miał normalnie funkcjonowqać i pracować na zmiany gdy by przyszła ranka ,było by to niemożliwe .tak jak napisałem o przebudzeniu się od razu mdłości na wymioty przez 2-3 godz ,a później reszta dnia ok ,a od rana to samo już mam dość nieraz to myśle ,że zaraz wypluje wszystkie bebechy tak ciagnie na wymioty i wymiotuje samą żółcią ,dodam ,że nie pije alkoholu ! nie wiem co robić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZATRUCIE ŚRODOWISKA!!!!!!! Coraz więcej osób ma ten problem ( ja też ) czyli silne torsje o poranku. Przyczyną tego stanu rzeczy jest zatrucie powietrza, w nocy oddychamy głęboko i nie przełykamy śliny, pył z powietrza razem z zanieczyszczeniami dostaje się do gardła i przylega. Rano organizm próbuje się oczyścić. Jedyna rada wynieść się na wieś, najlepiej blisko jeziora żeby powietrze było wilgotne. Ja na wakacje wyjeżdżam na mazury I TAM NIE MAM DOLEGLIWOŚCI!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo - lekarze są do bani wysyłają od jednego do drugiego i kazdy wynajduje dziwne przyczyny. Najbardziej żałosne jest to że nie wysyłają na badania a robią to na oko. Nie ma nic do tego wies czy miasto - wszedzie mam to samo. Najgorsze jest to że znajomi skarżą się na to samo - mam co najmniej kilku znajomych z podobnymi objawiami a ci co nie mają tego też mają znajomych którzy mają to świństwo, co to jest? czy jakis lekarz się wypowie? Lekarze to beznadziejna hołota i do tego pazerna i bez skrupułów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAZNE! Kochani, przeżyłam to samo. Mam 18 lat i chodzę do liceum. Mniej więcej 2-3 razy w tygodniu pojawiały się ranne wymioty. Było to tylko w ciągu tygodnia, na weekendach czułam się dobrze. Lekarz rodzinny stwierdził, że to fobia szkolna i że muszę sama sobie z tym poradzić albo iść do jakiegoś psychologa. Dostałam nawet lżejsze leki antydepresyjne, ale nic nie pomagało. Pewnego dnia trafiłam do szpitala z ogromnym bólem głowy, wymiotami i biegunką i byłam tak jakby w jakimś amoku. Nie pamiętam nic z tego, jak trafiłam do szpitala. Opowiadali mi rodzice. Podejrzewano, że brałam narkotyki, jednak badania toksykologiczne nic nie wykazały. W końcu jakiś lekarz wpadł na pomysł, żeby zrobić TOMOGRAFIĘ. Diagnoza okazała się praktycznie śmiertelna: PĘKNIĘCIE I WYLEW NACZYNIAKA TĘTNICZO-ŻYLNEGO MÓZGU ORAZ KRWIAK. Lekarze powiedzieli, że mam 20% szans na przeżycie. Jednak wygrałam z chorobą po kilku operacjach. Nie będę już pisać dalej szczegółów, bo i tak się rozpisałam. Muszę jeszcze nadmienić, że wcześniej prawie NIGDY nie bolała mnie głowa, jedynie te wymioty. Proście o skierowania na tomografię albo zgloscie się do neurologa!!!! To nie zawsze jest wynik stresu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lekarz rozkłada ręce i nie wie jak pomóc, tzn. że problem nie jest medyczny. Ja męczyłem się przez ok. tydzień czasu z porannymi nudnościami. Zaliczyłem też bardzo ostry nieżyt żołądka, zanim skojarzyłem, że problem pojawił się wraz z wdrożeniem nowej pasty do zębów. Podejrzewam dwa składniki tej pasty: Sodium Myristoil Sarcosinate i Sodium Methyl Cocoyl Taurate. W Państwa przypadkach to nie muszą być akurat te składniki i nie koniecznie pasta do zębów. To może być mydło czy szampon, a ze składników np. SLS. Warto spróbować odstawić na 2-3 dni jeden ze środków higieny i zobaczyć czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od roku.. z rana nie moge umyc zebow bo wymiotuje jak kot.. lekarz stwierdzil przepuchline roztworu przelykowego oraz refluks.. po przyjmowaniu tabletek somac 6tyg i 10dni antybiotyku dolegliwosci przestaly na 2miesiace.. teraz zaczelo sie znowu to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega na porannym ataku kaszlu i towarzysząca mu ciemno żółto-zielona flegma, odczucia mam takie jakbym miał coś w gardle im bardziej kaszle tym szybciej zbliża się finał zakończony wymiotami, mam to od roku i nie wiem co zrobić, proszę o pomoc...dziękuję bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek Kaczy

Witam od ponad roku mam problemy zawsze z rana po przebudzeniu nie mogę nic zjeść jak coś na siłę przełknę to kończy się to po chwili wymiotami do żółci a nawet żółcią towarzyszy temu ból lub skurcze żołądka/jelit które umieją się utrzymać ponad pól dnia czasami godzinę przestaje i znowu. Robiłem gastroskopie badania krwi i moczu lekarz od gastroskopi powiedział że leniwo żołądek zabiera się do trawienia i podczas głodu wytwarza sie nadmiar kwasu solnego. Lekarz rodzinny powiedział ze jestem zdrowy i przypisal Tribux i Polprazol. tribux na skurcze pomagał ale polprazol na wymioty.Wie ktos o co chodzi? jest to wielka męczania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja nie wiem co to za lekarze wam głupoty gadają. Ja miałem takie objawy jak Wy, często miałem odruchy wymiotne i wymioty, bóle brzucha itp. Mój Lekarz gastrolog na pierwszy rzut oka powiedział proszę przebadać kał na pasazoty i grzyby i proszę przyjść do mnie z wynikami. I zrobiłem sobie wyniki i wyszło mi ze mam pasażoty - gliste ludzką. Dostałem tabletkę na nią i od tamtej pory nie mam odruchów wymiotnych :) przeszło jak renką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz . Miałem to samo co wy najpierw przez rok potem przez 14 miesięcy pobytu w pewnym miejscu przeszło teraz od 4 miesięcy znów to się pojawiło ją mam pewny sposób jak z rana odrazu wypije z dwa piwka to przez kilka godzin mam święty spokuj potem muszę znów dolać piwka no i po pracy delikatnie popijam no cóż mam taka pracę jaką mam szef mi nic nie mówi jak mnie poczuje bo wykonuje swoją pracę dobrze hmm no nie każdy tak może taki mam sposób i to umnie działa pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz sie z tego wyleczyl ????

Ja rowniez po przebudzeniu wymiotuje i mnie mdli, dodam ze mam przewlekle zapalenie zatok, ktorego od 2 lat nie moge niczym wyleczyc i za niecaly miesiac ide na operacje. Mam nadzieje ze w tym jest przyczyna bo robilam rozne badania i nic nie wyszlo, jedynie jeszcze jutro mam gastroskopie moze wtedy sie okaze bo zyc sie nie da z rana 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM PODOBNY PROBLEM OD KILKU LAT PORANNE WYMIOTY Z PRZERWAMI. KUPIŁAM KSIĄŻKĘ ,,ZANIM PÓJDZIESZ DO LEKARZA'', I TAM NAPISANO ŻE POWODEM MOGĄ BYĆ ZMIANY W KRĘGACH SZYJNYCH I ZALECA SIĘ WIZYTĘ U KRĘGLARZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×