Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Amylaza w normie a możliwość przewlekłego zapalenia trzustki


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

około 9 miesięcy mam objawy a są to : nietrawienie niektórych pokarmów-marchew gotowana(to dla mnie dziwne), orzechy, warzywa gotowane itp, częste biegunki ze śluzem, jasne zwłaszcza rano, dziwne burczenie w brzuchu po zjedzeniu obojętnie czego, bóle w nadbrzuszu czasami, wzdęcia.mam podwyższoną amylazę w moczu i na usg wyszła nieco podwyższona chomogeniczność trzustki i że jest ona mała. a Ty chodzisz do gastrologa czy rodzinnego lekarza? tomografie miałeś robioną? ja to już nie potrafię normalnie funkcjonować z tym ,cały czas myślę że to może być coś poważnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Toli .Ty mozesz miec cos z jelitami ,a szczegolnie z jelitem grubym .Musisz zrobic kolonoskopie .Moga byc dwie choroby ,bo podwyzszona amylaza wskazuje na niedomagania trzustki .Wszystko jest do wyleczenia.Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Toli: koniecznie zrób tomografie komputerową. podwżsozna echogenicznośc miąższu trzustki przemawia za stanem zapalnym. te resztki pokarmowe ( któnie nie moga powstac w przypadku zaburzen jelita grubego) pasują do tego. no i ta amylaza. ale jak bardzo jest podwyzszona? jaki poziom i przy jakiej normie? zrob sb lipaze jest bardziej charakterystyczna dla trzustki. nie ma sie co amrtwic na zapas. ja lecze sie u hepatologa przez wzglad na te wyzsze próby wątrobowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 lat przeszedłem zapalenie trzustki , teraz mam podobne objawy ból brzucha ciągnący do pleców ,odbijanie nawet po wypiciu herbaty,niekiedy trudność z oddychaniem... w usg m.in. zwiększona echogeniczność miąszu wątroby, trzustka hyperechogeniczna o częściowo zatartych obrysach powiększona odcinkowo, zwłaszcza w zakresie trzonu... tak jak pisze *tola * również coraz trudniej mi normalnie funkcjonować,a czytając różne fora boję się że coś złego się dzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne objawy, dziś zrobiłam test na obecność krwi /utajoną/ w kale i mam wątpliwości bo kreska była bardzo wyrazista a druga minimalnie widoczna i nie wiem co o tym myśleć, za kilka dni powtórzę test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne objawy, dziś zrobiłam test na obecność krwi /utajoną/ w kale i mam wątpliwości bo kreska była bardzo wyrazista a druga minimalnie widoczna i nie wiem co o tym myśleć, za kilka dni powtórzę test a ponad to dzisiaj zrobiłam wszystkie badania krwi i moczu szczegółowo /prywatnie/ amylaza, próby watrobowe, gosp.lipidowa itd. jutro wyniki boję się. nadmieniam że mam kamień na woreczku żółciowym zdjagnozowany przez usg pięć lat temu. boję się jakiej kolwiek interwencji chirurgicznej itp. baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stanach zapalnych bardzo ważne jest unikanie stanów bakteryjnych. Mi pomógł w tym węgiel aktywny. Ten w aptece jest drogi , ale można kupić taniej w internecie. 1 łyzecka rozpuszczona w wodzie na czczo , 60 minut przed jedzeniem . Duzą poprawa samopoczucia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość mocny atak bolu brzucha i zaparcia.na usg wyszła idź zacznie powiększona śledziona.co do amylazy to we krwi w normie Ale podwyższona w moczu-około 1000.co do tego Crp około 120.i gorączka.czy to trzustka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×