Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja rwy kulszowej


Gość asia

Rekomendowane odpowiedzi

Rwa kulszowa czyli ischialgia to zespół objawów związanych z uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1 tworzące nerw kulszowy (największy nerw obwodowy człowieka), lub na przebiegu samego nerwu kulszowego. Jest to zespół objawów skorelowany z różnymi przyczynami ucisku. W zależności jaki konkretnie jest ucisk (miejsce, rodzaj) takie jest postępowanie czy to zachowawcze czy to operacyjne. Pytanie nie jest konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elabialystok

jestem po operacji kregoslupa nie boj sie 24 czerwca 2010 milam operacje a na 2 dzien juz chodzilam blizna niewielka nie zwlekaj z operacja ja sama sie skrzywdzilam moglo byc cudownie ale doprowadzilam sama siebie przez strach do tz zespolu ogona końskiego teraz nie czuje tylka krocza zwieracze nie kontroluja martwie sie ze te nerwy sie nie zregeneruja zebym szybciej zdecydowala sie na operacje byla bym dzis najszczesliwszysm czlowiekiem na swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze mną? rwa zaczęła się ok 6 lat temu, a mam dop. 33 lata najpierw był 1 dzień, potem tydzień, potem miesiąc itp dziś jest wrzesień 2013, a boli mnie z małymi przerwami od listopada 2012. czekam na rezonans. jestem w szoku, mam dość życia. boje się operacji, boję się wózka ! nie wiem jacy lekarze są dobrzy, gdzie iść do neurochirurga Jestem z Płocka Może polecicie kogoś w Warszawie?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto zwlekać z operacja, a na pewno z konsultacją u neurochirurga.Nie zawsze musi to być operacja,bo czasem pomaga dobra rehabilitacja.Mogę polecić dobrego neurochirurga dr Graczyka z Bełchatowa.Nazywa się Jacek sylwester Graczyk.Wiem,że dobrze operują też w Warszawie,ale tam nie mam namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji rwy kulszowej.Mialam straszne bole ze nie moglam wytrzymac.Lekarze powiedzieli mi ze operacja jest konieczna bo stopa robila sie martwa.Teraz jestem po operacji juz 6 tydzien.Niestety od 2 tygodni czuje sie gorzej.Stopa nadal martwa....Przedemna 2-ga operacja...Mam stracha...A operacja juz jutro 19.05.2014.....o 7:15....Szczerze dzis czuje sie leoiej.Czy to po tabletkach(dostaje mocniejsze tabletki przeciwbolowe???) i odpoczynku bo od 15.05.2014 jestem znowu w szpitalu???Nie wiem czy poprosic lekarzy o dodatkowe babania i przeswietlenie,czy to tylko chwilowe polepszenie....*-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 26 lat i jest to mój drugi atak rwy kulszowej pierwsza była 19 lat temu samo przeszło chodziłem na naświetlania i rehabilitacja... Teraz dopadło mnie znowu jak schodzilem ze schodów i kichnołem... Komedia czekam na zdjęcia kręgosłupa i lekarz ma dzwonić niewiem jak tu podchodzą do spr. a mieszkam w Anglii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×